Xbox Classic igre za Xbox 360

Kao sto pise u naslovu potrebni su mi programi preko kojih mogu da odradim igru sa xboxa classic da radi na xbox 360.
U pitanju je igra “Crash Nitro Kart [PAL]”
Nasao sam tutorial “Za rezanje originalnih xbox igara za xbox 360” ali linkovi ne rade.
Pa ako nekome nije problem da mi okaci te programe ili cak sredjenu igru koja treba samo da se nareze bio bi zahvalan.

Prvi pokusaj je propao,evo uradio sam sve opet,sad dal je ok videcemo.



Ipak ako bi neko mogao da mi uradi ovu igru,neka mi se javi.

Imam na svom 360 ovu igru i radi. Ali… jeste da radi, stim sto sam mislim predhodno skinuo 5-6 verzija (onoliko koliko ih se moze naci na netu), i nijedna nije fercerala. A cinio sam sve po upustvima i ovako i onako. Zadnja verzija koju sam skinuo bila je ono tip top samo je odrarovati i vec je sve bilo spremno za kopiranje na hard. I nije samo slucaj sa ovom igrom ima ih jedna tona koje su navodno kompatibilne (ja ih skidao) ali nikako da se pokrenu. Sve u svemu sam odustao od ovoga sporta i jednostavno skinutu igru narezem na dvd rw i ubacim u stari klasik i tadrljanje moze da pocne. Za smjesne pare se moze nabaviti sada klasik verzija i da opusteno odigras neke stare a dobre naslove, posebno ima mnogo naslova bas za djecicu.

Po meni ako vec kupujes xbox clasic bolje uzmi ps2 tu im je negde cena a neuporedivo je bolji

Covjek se muci oko xbox clasic igrica mada je i moja preporuka da nabavi i PS2. I jedna i druga konzola ce da pruzi prosiren spektar igara a time i ubijanje vremena (ako ga ima viska) i dosta, dosta zabave!

Ali ako ima xbox 360 po meni bolje da ne pali te stare jednostavno u zadnje vreme su pocele strasno da me odbijaju iako imam obe (ps 2 i xbox clasic) .

Imam Xbox 360,a ne classic :smiley:
Nasao sam na netu da ova igrica moze da se pokrene na xbox 360.
Hteo sam sa drustvom malo da igramo i uzivamo uz ovu igricu da se prisetimo starih dana :smiley:
Kada smo po ceo dan visili u igraonici,nije mi problem uzet ps2 ovde ih ima i po 15e da se nadju.
Al hteo sam na svoj xbox da igram,videcu ima li nade da se nadje da se skine i da radi.

Na linkovima koje sam ti poslao imas tonu igra da skines. U principu je dovoljno da odrarujes (registrovan winrar da imas po mogucnosti) i to je to. Takodje i za ostale konzole stare generacije imas dostupne linkove pa opleti po volji i zelji. Svakako javi sta kod tebe na 360 mozes da pokrenes od KOMPATIBILNI klasik igra. Obrati paznju na PAL ili NTSC verziju igre jer kod mene je rgh pal verzija konzole i pokrece vecinom samo pal klasik igre a ntsc verzija sam mali broj uspio pokrenuti (njih sam skidao vise nego slucajno i nisam obracao paznju koju verziju skidam). Zasto i sta je u pitanju nemam pojma, mozda tako mora da bude.

Pokusaj da koristis ovaj programcic takodje kada otpakujes iso fajl, mozes da ga nadjes na netu----- QWIX a namjenjen je upravo radu sa XBOX klasik fajlovima!

Da i meni je konzola PAL i FREE region tako da samo to dvoje i skidam.
Hvala jos jednom za linkove.
Javljam sta sam uspeo sve da pokrenem :slight_smile:

Uspeo sam da preradim igricu,jos da uzmem disk i javljam jel radi.
Naravno u programu pise da je sve odlicno uradjeno tako da ce da radi sigurno :slight_smile:

Malopre sam narezao igricu,rezanje proslo odlicno bez ijednog errora.
Ali problem je sledeci ubacim disk u konzolu pise naziv igrice pokusam da otvorim,i izbaci mi neki error kao da nije podrzano da igram xbox original igrice.
Sta mi je sada raditi? Jel ima neko resenje?

Treba ti optional media update za podrsku xbox classic igara

http://marketplace.xbox.com/en-US/Product/Optional-Media-Update/66acd000-77fe-1000-9115-d802fffe07df

plus uzmi u obzir da nisu sve igre podrzane. Sta si nameracio toliko da igras od starih igara? :smiley:

Znaci ovo rezem na obicni disk,uradim update i to je to?
Jel mi posle ostaje flesh? Imam LT3 nadam se da ga necu izgubiti?
U pitanju je Crash Nitro Kart :smiley:
Malo sa drustvom da odligram :smiley:

Nece ti skinuti LT3

Nitro Kart je podrzan

Ne mogu da skinem ovaj update,nemam Credit Card jel ima neki drugi link?

Ajde ljudi pomozite mi hitno mi je,nasao sam negde optional media update,narezao na cd i nista nece da mi otvori. Pokusavao sam i na usb da prebacim i opet nista.
Sta da radim,da napomenem da na xboxu nemam internet znaci to moram da uradim offline.

Pokusaj malo proguglati trazeci gore navedeni fajl prema njegovom naslovu i ubosces sigurno i neki normalan link za skidanje. I obavezno procitaj upustvo kako se i gdje instalira i sta moras dodati / promjeniti (ponavljam da citas polako i detaljno).

Sto se rezanja za LT3 tu nemam pojma kako se i sta radi i koje su procedure. Inace bez obzira na sve svaka igra namjenjena klasiku kod mene se reze na DVD RW sa Nerom na 4* brzini rezanja a kada sam raspolozen tada i smanjim brzinu rezanja (sto je i preporuceno bilo za klasik verziju ili za 360). Ako sam odradio sve korake kako to i treba da se odradi svaka igra fercera!

Trazio sam sinoc celu noc,nasao sam optional media update i narezao kao sto sam pomenuo u postu pre.
Nasao sam i kako instalirati ali to ne radi,ili bar kod mene ne radi bacio sam 3 diska vec i nista nisam uradio.

To sto se tice rezanja igrica za X360 to znam sve sta i kako i do sada mi je svaka igra radila.
Ali ovo je nesto drugo,igrica od classic-a mora da se preradi da bi radila na x360 sto sam i uradio.
Sve je proslo dobro i sigurno bi trebala da radi,ali mora da se uradi “optional media update” da bi mogao da je igram.

Ali ne mogu to da instaliram,naravno konzolu koristim offline jer koristim rezane diskove i na net je ne kacim da ne bi popusio ban.

Ili da odustenem od ove ljubavi ili da uradim RGH izgleda da druge opcije nema,jer bi mi vec neko odgovorio kako da ovo sredim.

  1. Ne mozes da popijes ban ako igras narezane diskove, jer LT+ 3.0 upravo i sluzi tome da MOZES da ides na Xbox Live i da igras u multiju ako uplatis Xbox Live Gold
  2. Ja nemam LT+ 3.0, i nisam ovo nikada radio sto ti radis, ali mozda ti samo ides na opciju “burn to disc”, a moguce da treba “burn IMAGE to disc”
  3. Toliko si se iscimao oko ovoga, da ti je bolje da si kupio Xbox umesto Xbox 360. :stuck_out_tongue:
    P.S. Da se ogranicim jos jednom, nemam LT+ 3.0, nikad nisam radio ovo sto ti pokusavas, ali samo dajem jedan predlog ovako “na slepo” jer se secam da sam ja tako sprzio par diskova kada sam pre jedno 10 godina pokusavao da ubacim novi firmware za DVD player u dnevnoj sobi, a resenje je bilo da treba da se ide na burn image umesto samo burn.

Nisam znao to za ban :smiley:
Brate da znas da sam se iscimao i to mnogo :smiley:
Al ipak x360 je zver,ne bi je menjao ni za sta.
A nista uplaticu live gold,i uraditi ovaj update preko neta na konzolu.

Ne treba ti Gold ako hoćeš samo taj update, jer je besplatan…