XBOX One rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

Ne verujem da ce se to ponoviti…

Xbox one i ps4 imaju x86 procesore koji su u racunaru ali nije PC nema arhitekturu racunara, najprostije objasnjeno je kako je to povezanu procesor memorija grafika, bd rom, wifi.
Nije Fon Nojmanova arhitektura nego konzolna gde sve direktno (uslovno). Porede babe i zabe neki novinari i pricaju gluposti. Uvek je bilo da je hardware pravljen za igre i 6TFlopa nije isto nego je mnogo jace, koristi se za jednu svrhu i kodiraju se igre za to. U svakom slucaju bice dobra konzola, lazi su u sklopu reklame i uvek su lagali proizvodjaci tako se pale i privlace kupci. Samo dave sa nekim pricama, vestima … nista konkretno.

4 Likes

Najsmesnije je da se ovaj kao nicega ne seca. Koji je on development direktor i kakva je to vest (da znam za NDA ali ne razumem pientu ovakvih vesti). Zali boze i tih 6tfp koji ce se trositi za nativnu 4k igara trenutne kompleksnosti. Dakle isto kao i za pro spremajte pare za 55" 4K Tv inace ce vam isto igre izgledati kao na XO sa pristojne udaljenosti. Sto mu dodje ulaganje od jedno 1500e. Jos dugo ce se ovde igrati na obicnom XO :slight_smile:

Stvar je u tome što je to Frank (iz 343i) postavio kao post na forumu (GAF) i onda su posle gejming sajtovi to pokupili kao bazu da se napravi besmislena vest i dobiju klikovi. Danas je sve vest izgleda.
4K na Scorpio je opcija ne obaveza i na developerima je da to iskoriste kako hoće. Da li da guraju visuals na 1080p ili da ganjaju 4K.

To je za javnost tako, ali ce ganjati 4k radi prodaje televizora

Svesni su oni da u narednih par god 4k tv nece postati standard medju sirotinjom. Zato ce ici na 900p/60fps

mi smo njima ne bitni, ono sto je njima bitno je US…ostatak manje vise

1 Like

Pozdrav XBoxovci. Nov sam na forumu i nemam staza sa konzolama… cepao sam samo komp do sada.
Cerka od 7 godina zeli Xbox One S a i ja bih se malo oprobao u mojim omiljenim Dragon Age i Skyrim a i da budem spreman za Conan Exile na prolece… pa me sad interesuje par stvari u vezi ove konzole.

Sta je:

  1. Xbox Live i kolko kosta
  2. Xbox Gold i cena
  3. Zasto se retko nalazi Kinect za Xbox one? Jel se nije dobro pokazao ili ljudi nisu bas odusevljeni pa se polako izbacuje iz upotrebe> Cerka bi bas te igrice za Kinect (Danceing, Singing…)
  4. Da li se sve igrice ako imam disk za 360 mogu igrati i na One
  5. Da One ne može da se čipuje, to znam…
  6. Da li One S radi na TV HDready ??

Ako neko odgovori, hvala za početak, ali cu imati jos pitanja :slight_smile:

Nemam bas puno iskustva u svim odgovorima pa neka me neko ispravi ili dopuni u odgovorima

  1. i 2) Live I Gold ti omogucava igranje igrica u online mod-u kao I Download xboix live igara,demo igara,kupovina muzike,filmova,gledanje trailera itd. cena varira moras da proveris kada hoces da kupis
  2. neznam, nisam imao nikada Kinect
  3. za igranje igrica na XO moras da imas original XBox360 diskove
  4. jos uvek ne moze
  5. mislim da radi ali to neka kaze neko ko bolje zna
    nadam se da sam ti barem malo pomogao mnogo vise ce neko ko mnogo vise I zna od mene, pozdrav.
    za Live I digitalne igre proveri sajt g2a.com jeftiniji su od drugih…

da dopunim bojanceta
2. omogucava online igranje. uz njega se dobija po dve malo starije XONE i 2 X360 igre, mesecno. najjeftinije ti je da ga uymes na cdkeys.com, i to ne odmah, prati nedelju-dve dana i cekaj ponudu od oko 40evra
3. prosto se nije primio u narodu, a poskupljivao je cenu konyole (u pocetku se xone prodavao iskljucivo sa kinectom)
4. spisak backward compatibility igara http://www.xbox.com/en-US/xbox-one/backward-compatibility
6. da, moji klinci igraju na 32ocolnom HDready TVu, bez ikakvih problema

1 Like

Ako joj je najvise do kinecta, mislim da x360 ima bogatiju zbirku kinect igara

1 Like

Juce sam ukljucio Xbox1 posle vise od 6 meseci,i udjem u free games da vidim sta ima,downloadujem jednu igru i kad sam hteo da je pustim traze mi Gold aktivaciju?! :laughing: Jel to njihova definicija free igara,ista ta igra na Psn-u moze da se igra bez ikakvog Sony plus naloga…:sweat_smile:

Koja igra je u pitanju?

Prominence poker…

To je online igra. Moraš imati Gold za MP iako je igra besplatna.

Znam da je online,napisao sam i da Sony ima neke iste free online igre i da ne zahteva Plus da bi se igrale

Novi dash:
Microsoft hopes to have a beta version of the guide rolling out to Xbox Preview Program members starting next week.

Ne, igramo Halo, Bf i Gearse. I oni igraju titanfall 2, ja ga ne igram :slight_smile:

1 Like

Pripremimo se u stilu za leto :slight_smile:

2 Likes

Inace oni sto prave igre dizajniranu i oblik duseka za bazen :slight_smile:

I da, situacija s ekskluzivama, najblaze receno je krajnje alarmantna ove godine…

1 Like