XBOX One rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

Ja sam imao jednom problem, preko drugog sajta, i vracen mi je novac (uplata preko paypala ti nudi i njihove neke mehanizme eskalacije), ali posle 100 godina.

Ovo je islo direkt preko g2a walleta, i prvi put posle xxx kupovina da dobijem invalid key. Ne svidja mi se njihov stav, jako su ljubazni ali na neki odjebavacki i protektivan nacin, a to sto pise “buying with G2A Shield ensures 100% security” sada ne znam sta znaci. Trazili su mi transkript razgovora sa MS supportom, koji naravno nemam jer sam zatvorio prozor, a interni reference ID MS podrske, koji su mi dali za ovakve slucajeve, ne zanima ih.

Btw naravno probao sam opet po njihovom savetu i ne radi cd key. Najgore od svega je sto ne znam da li su samo nekompetentni, ili je ceo sistem orijentisan na to da stiti korumpirane sellere, na sta mi mirise (opravdanje - nemoguce je rmi proveravamo nase sellere, i MS nema pojma, a ko ce da ima pojma ako ne MS za sopstvene cd keyeve i alate za proveru njihove validnosti).

Ovo je prvi slucaj ovakve vrste, mislio sam da me g2a shield nesto kao stiti u ovim slucajevima. Meni je zao sto je i Deki sada umesan i ne moze da produzi Live a pitanje je koliko ce se prolongirati resavanje. Ok, ako ne vrate novac, onda cu i ja izbegavati g2a, naravno.

Covek hoce da ustedi, i eto… Ako mi ne vrate novac, cela usteda mi pada u vodu, bolje da sam kupovao direktno preko MS-a i Sony-a igre i kodove.

1 Like

Proveri mail koji ti je povezan sa live nalogom, sve mi se čini da MS šalje transkript automatski na mail.

1 Like

To je onda Dejanov mail, pitacu ga da li ima nesto. Tnx.

@padawan Poslusaj ovaj video sta lik kaze za lopovski G2A i sve ce ti biti jasno…takodjer i za druge koji kupujo od tamo dobro za poslusati…

Inace nadam se druze da ces resiti problem i barem si vratiti pare nazad.

Evo video:

1 Like

Ne kontam i dalje ovaj G2A shield.

One-Contact Resolution

Get your problem solved by our Support Team the first time you contact us.

Ovo je LAZ. Ako mi n erese u roku od par dana, idem po svim review sajtovima i redom delim minuse.

1 Like

Ma opušteno, šta sad, ima tu šta da se igra :slight_smile: A bar znam da vise nikad neću uzeti tamo ništa. Uvek su mi delovali neozbiljno i lopovski. Nećemo propasti za tu sumu svakako.

Videcemo, ubacili su me u g2a eskalacionu masinu, prilozio sam sinioc i screenshot poruke sa konzole (gde kaze da kod nije jos aktiviran i da kontaktiram sellera) prodavac i support i dalje insistiraju da je MS server issue ali to im je klimav argument. Kod nije vec aktiviran vec blacklistovan, imam vise poverenja u MS podrsku, sta god to bilo Vitalij iz Rusije se bavi nelegalnim delatnostima i bio je aktivan g2a shield u trenutku kupovine, nadam se pozitivnoj rezoluciji. Licno me bas briga iz kojih je izvora CD key, ali ne zelim da rizik snosim ja kao kupac. Za mene je negativan ishod dupla steta, ne samo sto bih izgubio ceo iznos za pretplatu, vec i poverenje u g2a koji mi je bio izbor svih ovih godina (i pored reputacije, imao sam xxx kupovina bez i najmanjeg incidenta). Ja da sam g2a ne bih stavio na kocku reputaciju i gubitak “vernog korisnika” zbog 42e. A oni sada deluju kao velika i ozbiljnija kompanija i u fazi su da postanu industrijski dzin. U potpunosti sam svestan da oni na neki nacin trguju zapravo rizikom, ali na racun tog rizika su upravo i monetizovali shield pretplatu, pa ako to ne radi kako je reklamirano (100% zastita) onda je g2a definitivno neozbiljna kompanija i moje mukom zaradjene evre vise vidjet nece + ucinicu svetom misijom da sirim los glas koliko god ih malo bolelo meni ce predstavljati licno zadovoljstvo.

1 Like

Kada kupijes sa tih sajtova, uvek preuzimas rizik… Mozes da aktiviras kod i posle mesec dana dobijes mail od MS-a, da je live suspendovan, jer je kod kraden, to vazi i za igre, live gift card… Uvek postoji rizik…

Nije to toliki rizik, rizik je da nakon sto se utvrdi da je code blacklistovan ostanes bez novca. Nisam znao i da suspenduju naloge.

Reseno u moju korist. Nije lose vremen odziva. Dosta brzo se dobijaju notifikacije.

G2A support mi je dodatno editovao screenshot koji sam poslao selleru, gde su sakrili Dekijevu email adresu, sto je pohvalno.

The seller has decided to issue a refund. It shall be initiated within the next 24 hours. Please bear in mind that the pase of the refund depends solely on the payment method you have chosen. The case is now considered to be closed.

2 Likes

ajde javi kada ti vrate pare, da znamo koliko im je trebalo za to :slight_smile:

Javljam, Ali nisam siguran kako i sve ovo izgledalo da nisam sticajem srecnih okolnosti imao ukljucen shield. Verovatno isto, samo mnogo duze.

Je li moze itko objasniti zasto mi star wars nije htio skinuti sa gwg ni pod koju cijenu a borderlands 2 sad uredno prosao?

Region Lock ili neki ekvivalent, nije ni prva, a ni poslednja 360 igra koja neće da radi kod nas bez male pomoći. Borderlands 2 je Region Free verzija, a Star Wars nije. Probaj da iskoristiš VPN da bi vezao igru za pšrofil. Nakon toga bi trebao bez problema da skineš igru.

Pokušao sam sa tunnelbearom ali svejedno nije htjelo. Moj IP je bio britanski na chekmyip (na tu sam zemlju stavio i profil). Ima li neki VPN koji radi 100%?

Evo da javim, vracene pare i kupljen nov kod koji sam odmah uspesno redemovao. Dakle od juce od nekih 17h od kada je uocen problem do sada.

2 Likes

Shield je za pohvalu. 2e vise su te ustedeli muke vredne 40+e

E, opet problem. Ovaj put sa PSN kodom od 50$ koji sam kupio u utorak i tek sada sam probao da redemujem. Kaze

The code you entered may not be correct or may no longer be valid. Please check your entry.

Podigao sam opet ticket, jako neprijatno, 2 koda u 2 dana. Ja sada ne znam o cemu se ovde radi. Da li je moguce da oni stvarno prodaju sve kradeno, i da se vec posle nekoliko dana, ako ne redemujes istog dana, sve blacklistuje ili ponovo proda? O cemu se radi, ne kontam? :slight_smile:

Preseli se iz Srbije u recimo… Bosnu. Problem je IP adresa.