XBOX One rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

Pa ne mogu da izmisle nove igre u razvoju koje jednostavno nemaju. To je problem kada radis u kompaniji koju zabole za gaming diviziju i zanima ih samo Windows 10.

Cuphead se svakako zeljno iscekuje, mada cu ga verovatno pre piratizovati za PC ako bude bilo moguce jer vise nemam share-partnera.

Gledao sam oko pola “konferencije”. I sam format koji su najavili nije mnogo obećavao i ko je imao očekivanja na low nije se puno iznenadio, možda je samo dobio malo više. I pored toga, kao deja vu, osim dve stvari koje su mi odskočile: Microsoft je izdavač za PUBG i Xbox Design Labs dolazi u Evropu.

Ova prva stvar je huuuge, čak je moguće da PUBG završi kao Minecraft u MS portfoliu, ali će to sigurno najviše zavisiti od toga kako bude na zimu krenuo Game Preview za igru na Xboxu i sama prodaja igre. Trenutno je PUBG prodat u 8M primeraka i samo raste, što je suludo. S obzirom kakav je tip igre u pitanju, ovo može biti killer app za Xbox One X.

Što se tiče Xbox Design Lab u Evropi, vidim da je Hrvatska podržana, tako da bih mogao preko drugara da poručim svoju verziju kontrolera.

1 Like

Mene iskreno ne zanimaju mnogo ni Minecraft, ni PUGB ni sareni kontroleri. Ali Players Unknown Battlegrounds je potencijalno novi Counter Strike i dovoljno bi bilo da iskljuce mogucnost izdavanja za PS4 i time su vec u znacajnoj prednosti. Vidim da su svi ocekivali i novu reviziju Elite kontrolera.

Ocekavio sam reboot ili novu ekskuzivu, ne 8572-i gamepad.

Same here, ali ništa od toga ove godine, tj da objave ove godine a da izađe u 2017. Mogli su da nas zagolicaju nečim za 2018/2019, samo ne verujem da će posle Scalebound/Fable Legends otkazivanja ponovo najaviti nešto što ne izlazi u istoj godini.

U kojoj ti godini zivis? :smile:

Hm, da, malo sam zbrkano to napisao. Uglavnom se svodi na to da MS u poslednje vreme objavljuje samo ono što izlazi u narednih 12 do 18 meseci.

12-18 meseci je vec avgust 2018. i februar 2019.godine…

Ostane li na ovome, cemu uzimati X? Bolje cekati novu generaciju…

Ako te ne interesuje 4K, onda ni Pro ni X nemaju mnogo sta da ti ponude, osim supersamplinga na 1080p koji je jedva primetan. Ni sam ne znam sta mi je ciniti, jer ako ukljucimo 4K HDR TV u cenu, trosak midgen apgrjda za obe konzole nije naivan, a benfiti su upitni. Kada je midgen upgrade manija krenula svi su bili u fazonu da je na developerima da odluce da li ce ici na 60fps, rezoluciju, ili veci nivo detalja… Danas je jasno da u 99% slucajeva biraju rezoluciju i tu govora vise nema.

2 Likes

Cool… Al’ vise me zanima hoce li Arkham Knight unaprijedit ili jos koju AAA igru od prije. Samo da ne bude ostalo na par igara :confused:

Meni dovoljno za upgrade. Ako bude tako tj. :slight_smile:

Ovo je isti upgrade koji je dobio i Pro.

Samo sto na prou nije ni blizu native 4k, a i frame rate je isto 30,ovde pise da ce biti veci ali ne i koliko.

Ma isto ti je to. Imas sa 60fps na pro, sa vecim detaljima i sa rezolucijom pa biraj. Nema veze ako nije nativna jer ces tesko primetiti razliku sa checkerboardom.

Ja cu je baaas tesko primetiti na 1080p televizoru :smiley:, svakako ne kupujem ni x ni pro, ako budem imao para za ps4 slim u nekom momentu sasvim bih bio zadovoljan.

Razliku izmedu 900p i 1080p itekako hoces, 44% vise piksela. Ako 90% bude upgrade-ovano za X, isplati se :slight_smile:

Ma ne vidim ja to imam dioptriju verovatno :smile:.

Ne zezaj :smiley: