XBOX One rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

Gde je Sony potvrdio ovih 4.14 teraflopsa?

Hahahah samo sam cekao , ko ce se prvi javiti sa ovim komentaromā€¦Pricamo na osnovu ovoga sto trenutno ā€œznamoā€, i o onome sto smo procitali, videli na ā€œ100ā€ raznih sajtova. Sta sve u postu treba naglasavati :smile: .

Pa realno nije nigde , ali do sada su se sve glasine ispostavile tacnim.
Zato verujemo Digital foundry-u i Richardu pardon Withardu :smiley:

1 Like

Milsim da nece to uraditi , zato sto bi tim ucinio originalni ps4 kompletno inferiornim i bukvalno popisao preko 40 mil. korisnika PS4 konzole, za razliku od Ms-a koji nema sta da izgubi.

A pa Boze moj stvar navike nije prvi , a sigruno ni poslednji put da je Ms popisao svoje korisnike :smiley:

Setimo se DMR-a(Sony je hteo to isto ali je cutao pametno i know)
Setimo se dobrog starog Kinecta(nije losa stvarcica ali je beskorisna sada) u koga su se kleli kao u rodjenu majku do te mere da xbox one ne moze da funkcionise bez njega pa gde je sada kinect i igre za isti?
Prica oko Cloud-a bolje ce vam izlgedati igre itdā€¦

Da ne nabrajam ispadam kao hejter sada , a nisam prosao sam i osetio na svojoj kozi te bubice Ms-a i priznajem da je Ms napravio par sjanih poteza koje bih voleo sony da uradi kao sto su elite kontroler , backwards compatibility price drop itdā€¦

Ms od pre 2 godine i sada nije isti ms. Mislim na xbox diviziju.ja vam ponavljam da malo prelistate internet, svi se raduju scorpiu, zato sto imaju pare. Drugo, sve igre ce raditi na xbox one, nece biti ā€œleft behindā€ bar ne odmah. Funkcionisaće kao iphone otprilike, gde ce kako godine prolazi otpisibati najstariji model. Tako se bar suska, a do tad uzivajte i igrajte igre. A to da li je 900p ili 1080p ili 4k je nebitno. Uzivajte u igrama, jel neko zna u koliko p radi zelda nova, i jel AA napucan bas ili kako?
Games, games, gamesā€¦ :wink:

1 Like

Pa nije bas tako jer da je samo games games ne bi ni izbacivali preuranjeno novi hw. :slight_smile:

Meni je zaista svejedno ko ce biti jaci, ali zbog balansa u univerzumu voleo bih da to ovaj put bude MS. Ali mislim da je Sony suvise pametan da bi tako nesto dozvolio. Vise puta do sada dokazao je da firmu vode kompetentnije nego MS.

Naredne tri godine će igre izlaziti za sve Xbox One konzole (za MS Scorpio je joÅ” jedan uređaj iz Xbox One porodice). To je 2019. godina ili 6 godina kako je X1 u životu. Nekako je prirodno da posle toga igre počinju da budu ā€œScorpio onlyā€, koji će i sam tada koÅ”tati $249/$300. Sigruno nećemo tokom 2017/2018 videti igre koje neće raditi na originalnom X1 (ovde ne računam VR igre, ipak je to posebna liga).
Drugo, developeri targetiraju dve konfiguracije, nije u pitanju Å”urnajst mogućih kombinacija. Ako im je stalo do kinte, uradiće za obe verzije najbolju moguću optimizaciju. U X1 verziji 100 zombija, u Scorpio verziji 500 zombija odjednom na ekranu.

3 Likes

Bice ovo tesno. Nekako mi deluje da se Sony ujeda za jezik samo da i oni ne bi uradili ovo sto i Microsoft, jer kad izadje Scorpio, oni ce morati da ostanu konkurentni tako da im jedina opcija ostaje da i oni izbace neku zver od konzole bar god. dana posle izlaska Scorpia. Jer koliko god da imaju korisnika, svi znamo kakvi su ā€œgameriā€ danas u vecini i da pucaju samo na sto jaci hardver i sto bolju grafiku pogotovo ovi nalozeni klinci tamo kod njih. A to za Xbox1 i Scorpio, kao da gledam reprizu za Xbox360 i Xbox1 na pocetku nove generacije. Kao sto je napisao Akiris.

Well, to be bilo samoubistvo za Neo, koji je jači PS4, i onda najaviÅ” da će biti joÅ” jači PS4? Pitanje je samo koja kompanija može viÅ”e da izdrži u hardver utrkivanju u tom slučaju i ogromne troÅ”kove koje R&D (research and development) koji proizilaze iz toga. Nije to samo odem u WIn Win i pokupim sa police nabjolje komponente i sklepam konzolu.

Vidim da često ljudi spominju to da će Sony izvući trik i napraviti Neo jačim od Scorpia, Å”to ipak znači da je jačina maÅ”ine ipak bitna i značajna.

1 Like

Nece biti tako sigurno, posebno zato sto ce scorpio biti u porodicu xbox one uredjaja. Sve igre ce raditi i na jednoj i na drugoj, cross-play. Za razliku od 360 i one koji su 2 razlicita sistema.

Neminovno je da ce jednom xo morati bit left behind, ali ne brzo svakako, makar dok se ne skupi dovoljan broj scorpio korisnika da tako nesto bude isplativo. Neke graficki nezahtevne (mozda sportske) mogu gurati celim zivotnim vekom scorpia.

Ja se samo nadam / prizeljkujem da nece drasticno skratiti zivotni vek konzola. Po hiljadati put kazem da bi cetiri god bilo prihvatljivo, a sve ispod toga ne. ā€œKad mogu telefoniā€ frazu smo culi mnogo puta ali ipak daje nekakvu logicku prihvatljivost. Kraci vek generacije bi balansirali produzenim vekom igara i forward kompatabilnoscu.

Kontam da teraflopsi mogu ici u nedogled ali takodje kontam da su ljudski rad i vreme ograniceni i da ce doci trenutak kada prvog ima vise nego sto zaista treba i da ce ta poslednja konzola biti vecna :smiley: :smiley:

Upadam drugom temom ovde ali u temi sta se igra je off, a hteo bih jos nesto reci
@padawan Odmah sam tako i poceo koristiti rb lb, i nije mi problemā€¦ brzo cu de naviknuti i na krutost dzojstika, a nadam se da ce bar malcice da omeksa vremenom :slight_smile: Mada nece biti problem i da ne omeksa

Sto se tice paljenja, on se upali takodje kroz 5 sekundi, ali se sistem pokrene kroz minut (da ne bude zabune neke :slight_smile: )

Konzolu ne gasim da bi se igre sa cda brze instalirale, vec gasim net na konzoliā€¦ Gta mi ima 66 gb, sto je logicno da je potrebno 40ak minuta da se instalira

Skidanje digitalnih igrica zavisi od brzine netaā€¦ kod mene se skida citav dan, dok kod druga kroz 3,4 sataā€¦ Dakle to nije problem XO :slight_smile:

Ja kazem da sam zadovoljan i ne brine me ovaj Scorpion ni sekundeā€¦ jos 2,3 godine mi moze sluziti XO, taman da padne cena Scorpionu pa da nastavimo :slight_smile:

Mislim da nisam nista propustio da napisem

Ne sećam se kako je na ps4, ali na xbox one se kopira cela igra sa diska na hdd, tako da je nemoguće da se 60 GB instalira za minut.

1 Like

Mislim da u ovom delu ti nas ne razumes. Konzola je ili upaljena ili ugasena, sistem se ne pali posebno.

Ides u settings / power / izaberes opciju ā€œinstant onā€. I konzola i sistem su funkcionalni za koliko vec sekundi :wink:

Ali koliko se secam, na x360 nije bilo igara sa 60gb?! Mozda sam i ja malo preterao sa 40 minutaā€¦ mozda je i 30, ali ispod nije bilo :slight_smile:

I hteo sam jos reci da mi se konzola ne cuje uopste, kuleri lepo rade (ne cuju se :joy:), i konzola je i posle 10ak sati blago zagrejana, ali nikako usijana :slight_smile:

Pa i ja mislim da nisam razumeo :slight_smile:
Uradicu to odmahā€¦ To je cak i preporucljivo? :slight_smile:

Zbog toga sam i ja rekao da je logicno :slight_smile:
Mozda sam ja lud, ali nisam jos naisao na nesto sto 60 gb prebaci kroz par minuta :slight_smile:

1 Like

Kada je ta opcija ukljucena: brze se pali konzola, igre se skidaju i kada je ugasis, nakon ponovnog paljenja igru samo nastavis (kao da je igra bila na pauzi; ne vazi za online only igre), update konzole se automatski skida i instaliraā€¦

Sa drugom opcijom od toga nemas nista ali stedis strujuā€¦i ne moze je udariti grom :smile:

Samo sam se nadovezao na neciji komentar u drugoj temiā€¦ Ponovicu da nisam strucan niti kompetentan da donosim odluke koja je konzola bolja :slight_smile: Naveo sam mane i vrline (po mom misljenju) XO, jer njega posedujemā€¦ To cu navesti i za ps4, ako ga ikada budem imao :slight_smile:
I meni nikakvu ulogu ne igra dal je topliji ili ne, ali mi je draze sto nije zagrejan, nije sporet :joy:

@prekanator hvala ti, to cu definitivno odmahn podesiti, da mi ne stoji citavu noc konzola upaljenaā€¦ je li download speed isti kao i kad je upaljena?