XBOX One rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

Da, totalno isti. Nije kao da mogu da vidim jer je ugasena, ali po skinutim GB mislim da nema nikakve razlike, a i nema razlog da bude…

Zaboravio sam da pomenem da u tom modu skida automatski update igara, a to je veoma cesto, pogotovu kad imas vise igara.

Tako…uzivaj u konzolu i igrama. Malo istrazi podesavanja cisto da vidis kako sta…

Apsolutno nebitno, kao sto je meni npr.nebitna velicina konzole…bitno je da se ne kvari i to je to. Ok, bolje hladnije, bolje manje…ali BITNO je (samo) da se ne kvari!

Sve su to tacke knverzacije za merenje ciji je…

2 Likes

To ga dodje isto kao na PS4 Standby mode, jako koristna opcija (podesi si je obavezno) a najvise radi ovoga sto kaze @prekanator [quote=“prekanator, post:1340, topic:9275”]
skida automatski update igara
[/quote]

posto znamo koliko su veliki danasnji update-ovi, nema gore kada ti se igra neka igra nisi dugo igrao upalis igru a on ti trazi update i to 6-10GB, pa ajde cekaj par minuta da se skine :slight_smile: (ovisno o brzini interneta)

1 Like

Mindblowing: Scorpio bi mogao sa sobom da donese punu Windows 10 kompatibilnost. Ako je to vec samo Xbox brendirani racunar, zasto ne ponuditi puno Windows 10 iskustvo? Pritom, to bi bilo jedan vrlo elegantno dizajniran a snazan racunar, sa gomilom RAM-a, dovoljno velikim HDD-om, dovoljno teraflopsa da gura sve zivo, ukljucujuci i VR. Komotno bi mogli da prodate vas gaming PC jer vise ne bi imao poentu. Ako bude znacajno jaci od PS4K, onda nece biti svrhe ni posedovati drugu konzolu. ONE vizija bi mogla da postane realnost. Cak ni visoka cena ne bi bila problem jer bi mogao da zameni PC. Windows 10 bi mogli da prilagode sopstvenom hardveru na slican nacin kao sto to Apple radi sa OS X. Preko infracrvenih/blutut uredjaja mogao bi da poveze periferije pa cak i monitor. Mogao bi da ugradi i Kinect 3.0 u samu konzolu pri cemu bi radio i kao senzor za VR. Voice komandom switchujes Work i Fun mod. Samo kazes: Xbox fun. U roku od 2 sekunde ulazi u Xbox mode i prebacuje sliku na TV. Xbox work: prebacuje momentalno sliku na monitor i podize Windows 10 UI. Xbox TV pali kablovsku. Xbox VR pali Oculus Rift. Itd. Sustinski ne postoji ni jedna prepreka zasto MS ne bi mogao da krene ovim putem i da ponudi jedan takav uredjaj za 400e. Kakav god bio PS4K, on ce uvek biti “samo” konzola.

1 Like

MS je kompanija koja ne zna sta hoce a sta ne i njihove odluke su skoro uvek out of nowhere na pozitivno/negativno iznenadjenje svih.Nesto tako organizovano ne bih nikad ocekivao od njih.Lepo to sve zvuci al je nerealno na milion nacina a i mislim da pc nikad nista nece zameniti.

Sto je najcrnje, uopste nije nerealno. PS3 je nudio mogucnost pokretanja Linuxa. MS kontrolise ceo ekosistem. Posebna zasticena particija bi upravljala Xbox delom a tranzicija bi mogla da bude potpuno neprimetna. To bi istovremeno bio povratak “personalnog racunara” kao sto su bili Amiga i Atari, i ubica konkurentskih konzola. Jos da ga lepo dizajniraju, pa da se i Apple-u zatresu gace.

Al sve bi to napravilo preveliki BUM i mnoge stvari bi se promenile u celom info svetu.Jednostavno nmg da zamislim koliko bi stvari drugacije izgledalo i sta bi se sve desilo.Ne verujem da ce se ikada tako nesto ostvariti

Mislim da bi samo malo naljutili njihove partnere koji sklapaju hardver. Ali to su vec ucinili sa Surface Pro.

Ne trebaju im ni sufiksi vise 360, One, One S… Neka bude samo X-Box. X oznacava sve. Jedna kutija za sta god oces. Polako idu ka tome. Ako ne za ovaj midgen apgrejd, onda za sledeci. Cak i MS ne moze da propusti tako ociglednu priliku.

Don Mattrick? is that you? :smiley:

2 Likes

Hahaha…

@padawan
Ideja ti je intrigantna, mada mi se cini da nazirem gomilu problema u takvom hibridnom uredjaju. Npr to sto se prostor za rad i prostor za gejming obicno razlikuju.

Zatim, to sto vecini ljudi uopste ne treba tako jak, stacionarni racunar. Nemam statistiku pri ruci, al zar ne pricaju vec godinama da se sad vise koriste laptopi i telefoni nego stoni racunari?

Ako bi Kinect bio ugradjen u samu konzolu, tesko da je to dovoljno za VR, secas se one prezentacije. A da ne pricamo o tome gde bi morao da stavis konzolu, negde u visini glave.

Zatim, virusi? Brr.

I tako dalje. Nego, jesi se ti dosetio ovoga, il si citao neki zanimljiv clanak?

Ja sam se dosetio, citajuci clanak o tome kako je neminovno da MS potpuno izadje iz konzolnog biznisa i ugasi gaming diviziju,

Virusi ne moraju da budu problem ako bi Xbox deo koristio zasebnu particiju za instalaciju igara i sopstvenu instancu OS-a.

U svakom slucaju, uvek bih izabrao tradicionalni konzolni model umesto ovakvog hibrida, ali ideja jeste interesantna.

U ovom @padawan slučaju dobijamo i Steam uz ceo paket :wink:

Upravo tako, ukljucis big screen mod i imas Steam machine. I origin, U play… Benefit bi bio potpuno nenormalan, a sve sto MS treba da uradi je da odvoji jednu particiju posto je hardver 100% kompatibilan a razvojna platforma univerzalna. Mislim da je i integracija Kinecta sasvim tehnicki izvodljiva. Tacno je da su mobile i ultrabook trziste u ekspanziji ali sa 1% windows phone trzisnim ucescem mobile divizija je pala u 10-ti plan. To bi bio epic win.

Mario predlozio bih te da radis za MS ali posto si super mario sigurno te nece primiti:)

1 Like

Halo MCC za 10$ na CDKeys. http://www.cdkeys.com/xbox-live/games/halo-the-master-chief-collection-xbox-one

Uzeo, doduse na G2A.

Odličan je MCC, ali ja sam, OPET odustao na ODST-u.

Ja sam u MCC krenuo igrati kampanju drugog dela, igrao malo Halo 4 MP i batalio ga do daljnjeg, ali sve u svemu lepo je imati celu kolekciju…

Assassin’s Creed Unity - 3.71$??
Na istom tom sajtu

Da… vec dugo je takva cena.