XBOX One rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

To i jeste fora. Da znaju da nije prevara.
Dobro je dok ne pocnu da traze konekciju bas za sve igre i koje ti kupis.
Ma da sve ide u tom pravcu.

Za sledecu generaciju me nebi cudila da bude takva… Ma da ima i sada dosta igara koje traze konekciju da bis ih igrao…Barem sto se MP tice…A COD: BO 3 ako nemas konekciju ne mozes igrati niti SP, u stvari mozes ali stalno iz pocetka, ima jos par igara na taj fazon…

Nemoj da brines nece jos skoro. Ne zbog nas nego zato sto u US ima jako mnogo nepokrivenih delova sa netom. Verovaili ili ne mi smo procentualno bolje pokriveni. Ima da se krstite ali neki jos imaju dail up ili imaju uzaslo los net.
Dok se to jos malo ne popravi u US nece se niko usuditi da to uradi.

Pa dobro, što se pokrivenosti tiče, treba uzeti u obzir da oni imaju ceo kontinent da pokriju, mi ne. Meni na primer Mad Max traži online konekciju, iako je SP igra. Nema šanse drugačije da se igra, jednostavno iskoči taj meni i kraj, ako nemaš net slikaj se. Džaba, ubili su tako svaku moguću opciju za “otključavanje” konzola.

1 Like

Problem je sto sam je ja i kupio… i ne da ne mogu igrati MP, vec ne mogu ni SP, ni pokrenuti je bez neta :confused:

Edit: i ovo je jedna od velikih prednosti na strani ps4, a da je niko nije spomenuo…

Cini mi se ali nisam siguran(davno se igralo) da i zadnji betmen trazi konekciju za sp.

ista stvar je i na ps4 acc koji nije postavljen kao primarni ne moze pokrenuti igre bez konekcije.

Battlefield 1 je po meni, za sada bolji od cetvorke.
Kad pricam o BF1 pricam o MP da se zna samo i ovo je samo moje misljenje.
Mape su mnogo bolje, dizajnirane su vise za infantry combat, za razliku od BF4 mapa koje su bile kilometarske.
Akcenat je bacen mnogo vise na timski rad, i ptfo nego sto je bio slucaj u cetvorci.
A feel je klasican battlefield osecaj, a atmosfera je fenomenalno preneta u igru, fantasticno. Cak je i grafika na XO mnogo, bas mnogo bolja nego na BF4.
Uglavnom, ko je igrao 4 i svideo mu se, sumnjam da mu se 1 nece svideti.

1 Like

Nisam znao da je tako… Mozda gresim, ali na PS4, mozes lako menjati koji ce biti home profil ?! Na XO to ne ide tako, jer mora da mi kao home akaunt bude akaunt od druga sa kojim sam u sharingu?!

To je to, samo cekam da padne cena. Ali to je ono sto volim. Volim kada mora da se igra timski, mnogo je zanimljivije.

Ma bola, dođe vrijeme kad je isplativije igre uzimati na akciji nego od druga, ili ne daj bože pirate. Ne budite cicije, već uzimajte igre na svom profilu :smiley:

Nije niko cicija samo imaju ljudi “mali” problem sa time da u zemlji gde je prosek plate 250e daju 60e za jednu igru.

Nisam pričao o tome, već da na akcijama takve igre budu čak ispod 10$. Onda ne moraš čekat nekoga dok odigra igru, već je jelte, igraš… :slight_smile:

1 Like

Ali gamesharing ti omogucava da odmah igras, a ne da cekas godinu dana da bude na akciji. I ne moras nikoga da cekas da zavrsi.

2 Likes

Tako sam ja igrao Doom. Kum mi je serovao na Steam-u

Well… I’ll be damned…

Kompaniji je svejedno da li ces im dati 30$ na akciji ili kao pola od sharinga. Jos bolje da dobiju pare odmah. Znaju oni da armije ljudi iz treceg sveta nece nikada placati 60$ za igre.

Što se tiče cene igara i plaćanja…
Da li sony i microsoft i dalje gube novac prilikom svake prodaje konzole (a zaradjuju na softveru), ili ipak malo zarade i na prodatom komadu hardvera? Padawane, daemone… ?

Pa prosek je 400 kao sto Vucic kaze

@pleja otkud ti to da gube novac pri prodaji konzola? Naravno da zaradjuju i na hardweru

1 Like

Za prve verzije su obe kompanije ostvarile profit, za one s i slim nisam siguran, mada bih rekao da i tu imaju profit.

Mada je to ipak sića u pitanju, tipa desetak dolara po konzoli. Glavna zarada je u softveru i gold/ps+.