Xbox One / S / X diskusija, info, vesti, slike i video - Vol. 3

Hvala!

Burnout Revenge sada na BC listi na Xboxu.

1 Like

Ljudi ja imam tv 4k koji podrzava hdr i assasins creed nece da mi radi u hdr kad udjem u igru nemam opciju hdr zaledjenja je a na konzoli je sve namesteno da sve radi u fulu
Sta znaci ovaj novi abdejt dal on ima veze sa tim? Mada mi je i pre njega tako bilo
A kada sam uzeo konuolu prosle godine ja sam imao taj hdr upaljen i sve je radilo kako treba
Pomoc!

Neko se posvadjao za tackom i rodjenim mu bratom zarezom :joy:

3 Likes

Dobro, na kraju je znak uzvika tu tako da pomoc stize.

Nema ti puno ovde HDR i 4K jos uvek, ali baci pogled na tutorial.

https://www.google.rs/amp/s/www.digitaltrends.com/home-theater/how-to-use-hdr-on-xbox-one/amp/


Neće biti u prodaji, već samo kao nagrada za par srećnika :slight_smile:

@marko_gts ovo je tvoja sledeca konzola :smile:

Not bad, ali bi bilo mega da seu ovaj gornji deo uradili reljefno.

1 Like

:smiley:
Konzola izlgeda odlicno. Bez sale i sarkazma. Ja sam ti rekao i za film da mi je dobar. Da ne ulazimo opet u neke druge stvari.
Ali bih svakako uzeo ovo.
Ma da meni nije preterano bitan izlged bilo kojih uredjaja. Ja gledam sve da sakrijem, iza TV-a ili iza nekih polica itd…

I da nema logoa na konzoli i dzojpedima, to najvise ubija.

Nešto je bilo pisano vezano AC Origins da ima problema sa HDR-om, ali više nemam ideju gde sam to pročitao.

U svakom slučaju proveri podešavanja na samom televizoru, mora da ti bude dozvoljeno da pušta HDR sadržaj na izlazu gde ti je konzola priključena, na primer HDM1. Ako je sve ok, automatski konzola pusti HDR i treba da ti da znak pri paljenju igre da je isti pušten, meni se to na LG-ju pojavi u gornjem desnom uglu.

Ako je sve ok na TV-u, onda pogledaj podešavanja u samoj igri, neke igre imaju opciju da uključuješ/isključuješ HDR - Knack 2, Horizon ZD, verovatno ima i AC.

Treća opcija je da pogledaš da li ti je podešen mod prikaza slike na tom izlazu - imaš standard, vivid, game, HDR, pa vidi koji stoji. Možda mora da bude i tu postavljen HDR.

Poslednja opcija je da jednostavno sve izresetuješ, TV isključip na dugme, a ne preko daljinca, konzolu isto, pa možda i da ponovo instaliraš igru i resetuješ podešavanja na default.

Da, ja sam konzolu prikačio na HDMI 1 i ono ništa, konzola prikazuje da 4K i HDR nisu podržani. Promenim na HDMI 2 i sve radi kako valja.

Nisam siguran da je to kako treba, TV bi trebao da podržava HDR na svim izlazima.
To mora da je do podešavanja, jer znam da sam ja morao za svaki izlaz ponaosob da aktiviram HDR. Na kraju sam ostavio sam na izlazu za konzolu.

Kada sam bio pretražio net, HDR + 4K sa konzole idu samo preko HDMI2 i HDMI3 na Sony X900e.

OK. To je već onda druga stvar. Zaista nisam znao za ovakvu podelu. Kod mene je na svim izlazima data opcija aktivacije. Na kraju krajeva nije toliko ni bitno na koliko izlaza ide HDR, bitno je da ga ima za ono što je najpotrebnije - IGRICE :smiley:

Ista stvar je i kod mene.

Mislio sam da prebacim XOne phat na monitor, posto sam ionako na metar od tv-a mislim da bih iz monitora vise izvukao… Sta imate da preporucite da je fhd, "24 i da je bolji od mog fhd televizora po refresh rate itd, sta je vec sve bitno… Polovno do nekih 150€

Imaš nove monitore za 15-16 000 1080p… Pogledaj Gigatron ili neki drugi sajt… Toga sada imaš na pretek…

Pa on je živ i zdrav :smiley: