Xbox One / S / X diskusija, info, vesti, slike i video - Vol. 3

Ako će biti samo streaming box/stick, onda će biti 99$ ili 150$ max jer nema potrebe da unutra bude išta posebno sa strane hardvera.

Za MS vazno da bude iste ili nize cene od Sony konzole, bez nepotrebnih dodataka koji bi uticali na cenu.

Mislm da ce MS imati zasto da trazi isto para kao i Sony za sledecu konzolu.
Ne verujem da ce dozvoliti sebi vise ikada da izadju sa konzolom koja ne sluzi nicemu posto nema ni jedna igrica za nju.
Mislim da ce sledeci Xbox imati nove igrice i ekskluzive.

Jasno je da su se naostrili za next gen. Nije bas ni da nisu imali “ni jednu igricu” na startu current gena ali krecu kao number 2 u sledecoj generaciji. Takodje, moze se desiti da kljucna bitka bude na polju servisa i pretplata a ne ekskluziva, kao do sada.

Onda sam ja zaboravio koje su to bile. Secam se te 2014. Decembar.
Jos sam se naostrio da kupim, brzo sam dao oglas da prodam moj odlicni xbox360 sve sa mislju da kupujem xo kad ono tuga.
Najjaci adut u reklami je bilo “e mozete da igrate stare igrice” samo malo bolja slika.
Vauuu… Koji promasaj.

Ispravka, decembar 2013. Za decembar 2014 su vec imali ozbiljan lineup (Sunset Overdrive, Forza Horizon 2…). Tek posle je krenulo nizbrdo.

Forza 5, Ryse, Dead Rising 3, Zoo Tycoon, Killer Instinct i, ovaj… Crimson Dragon. Mislim, nije ni Sony nesto briljirao na startu, da se razumemo, Knack i Killzone su redjali razocaravajuce ocene.

Za los MS start krivi su kriminalan marketing i PR, visa cena za slabiji hardver, megalomanske ambicije da postanu jedan uredjaj za sve umesto da su se fokusirali na ekskluzive, a ne ekskluzivne ingame sadrzaje - i taj deal sa EA-om je vremenom presusio.

Ubedljivi next gen kombo bi bio niza cena, jaci hardver i jak pass lineup za koji Sony jos uvek nema odgovor.

Licno se nadam da ce sve striming vatijante propasti u startu.

Microsoftu više Sony nije glavni konkurent, ili ih ne posmatraju tako. Tu su Amazon i Google koji kreću u streaming koji će sigurno u nekom trenutku biti budućnost. Oni će da ganjaju šire tržište gde će niskom cenom za Game Pass, servisima i opcijama kako da se igre konzumiraju (streaming, klasične konzole, PC) privući publiku koja čeka godinu-dve pre nego što se uključi u novu generaciju konzola.

Verovatno ćemo imati sledeći line-up: Klasična Xbox konzola za entuzijaste i hard core gejmere (poput nas koji visimo na ovakvim forumima), “arcade” verzija koja za manje para i (kvaliteta) nudi ulazak u sve gaminga i na kraju streaming konzolica/stick koja za smešne pare nudi next gen. Na taj način su svi pokriveni a svako bira opciju koja mu najviše odgovara. Takođe streaming može da se radi preko mobilnih telefona, tableta i računara u obliku Xbox Streaming aplikacije, što je dodatni sloj u celoj jednačini.

A da bi se to sve prodavalo, MSu trebaju igre, pre svega first party i ne čudi zašto kupuju studije i zašto toliko ulažu u nove.

2 Likes

Za PS4 se u pocetku pojavio i Infamous Second Son koji je i dan danas odlicna igra.

Jeste. I ja ga obozavam. Imao je jednu dobru ekskluzivu vise. Ali se secam tog pocetka kada sam ubedjivao ljude na forumu da uzmu PS4 i svi su uglas ponavljali “ali nema dobrih igara”. Mnogi su cekali i po 2-3 godine…

Istina, ali strpljivost se isplatila :smile:

Ja kupio xone mjesec dana pred halo 5.Tako se to radi :wink:

1 Like

Killzone i Ryse su u to vreme samo trebali da pokazu koliko koja konzola moze u grafickom smislu,a ne moze se reci da nam nije bila vilica do poda u vreme kada su izasle :grinning:

Slazem se,taj prelazak na hd grafiku je bio vauuuu

Hmmm, meni je doduse i Uncharted 4 u ovoj generaciji bio bas wow, kao i God of War. A na pocetku mi je Infamous izgledao bogovski. Znam da je vecini Killzone isto bio za padanje u nesvest, meni onako, nista specijalno.

1 Like

Na kraju prosle generacije, delili su AAA igre svi. Ovo sada, nemam reci vise zaista. Regresija totalna, na kraju ce se vratiti na 50$ za multiplejer samo. Kapiram da sve karte bacaju na pass, ali ovo onda, u ovakvoj formi, treba da ukinu.

1 Like

Girsi 5. možda? :smiley:

Nope, to je za E3, ovo je spisak onoga što ćemo gledati:

  • Exclusive Announcements
  • New Reveals
  • Xbox Game Pass News - Games Confirmed to be there
  • Crackdown 3
  • Jump Force
  • Mortal Kombat 11
  • The Division 2
  • Sea of Thieves
  • Journy to the Savage Planet
  • Astroneer

Meni je ovo skroz ok, neocekujem previse svakako. Bomberman super zezanje sa drustvom :slight_smile: A AC Rouge nisam odigrao jer sam u tom momentu vec bio prodao x360.