Xbox One / S / X diskusija, info, vesti, slike i video - Vol. 3

A da iscupas iz laptopa pa probaj da li je do HDD-a?! Pozajmi od nekog drugara, verujem da neko ima od tvojih drugara visak…

Uh bre, jel moguce da su prodali neispravnu konzolu… Ne mozes da reklamiras?

Imao sam inace i ja tih slucajeva, ali to je bilo nesto softverski, resio sam restartom.

U power & startup opcijama, probaj da iskljucis instant-on.

Ako bas nece ni jedna igra da se ukljuci, lici mi da je softverski.

Hard disk je loš tako da od nje nema ništa.Probao sam i eksternog.To je konzola koju sam ja vratio prije 15 dana.Znam samo da je ta konzola kasnije bila kod drugog prodavca a onaj prošli mi je korektno izašao u susret i vratio novac i platio slanje konzole nazad

1 Like

Da li je ovo realno, da se pokvarena konzola preprodaje nekoliko puta. Dokle je otišao ovaj naš mali svet.

HDD i nije tako teško zameniti, koliko vidim samo je u pitanju fizička zamena HDD-a na novi HDD.
Samo da nije neki ban konzole u pitanju, pa da se zbog toga blokira puštanje igara.

1 Like

Da je ban izasao bi neki error.

Uzeo sam One S za 50e tako da nisam u nekom gubitku. Sada sam uzeo neki hdd da isprobam da li ce da radi nakon zamjene.

Za sada mi izbacuje error E101 nakon zamjene hdd-a, iako sam stavio ispravnu verziju fw na stick (bar mislim). Kada se vratim sa posla zezacu se sa tim, inace volim I nekada da se namucim sa ovim konzolama, kasnije se osjecam kao majstor.

Naravno, samo pratim tudje tutorijale :expressionless:

Zamena harda na xbox-u je daleko teža nego na PS4…

Pa ajde, sama fizicka zamjena nije bila toliko teska, ali evo sada krecu peripetije sa pokretanjem konzole koja nema fw na hdd-u.

Rekoh, to ce se veceras uz kafu ili pivo

Mog rrodovanog falkona sam prodao kao pokvarenog za sitne pare preko kp, jedino sto je imao xbox 360 nalepnicu na sebi. Jel mi verujes da sam pa brat bratu naredne dve godine video tu konzolu na oglasima od razlicitih ljudi kao “ispravnu” “probanu svega par puta” “jednom otvorenu”. A cene su bile po dva do tri puta vece od one koju sam ja trazio i na kraju prodao

@iKaran sto se tice errora

The issue is that the onboard console flash is updated to an OS version that is NEWER than what you have on your HDD and/or recovery flash drive. Even if the flash version is just a day newer than the version you have on the drive, it will throw this error and leave you in an endless error loop not allowing you to do anything.

To fix this, go to to the Xbox Support website and download the current newest OSU1 files and reformat your hard drive using those new files, and put the new $SystemUpdate folder on your recovery flash drive to boot into. Once you’ve done this, go ahead and perform the offline system update and then factory reset as you normally would it will work smoothly and you’ll be back up and running!

3 Likes

Uradih ovo, najnoviji OS je na stiku. Ne znam, bice veceras guglanje I cackanje

moras da proveris da li je ispravan hdd na PC-u. Cest problem jer je u sleep modu a izgleda mi da mu hard vrti, ECO, power save ili kako god se zove. nove posle 30 dana rada imaju 100% mrtav harddisk

Btw je li radio neko zamjenu hdd-a? Samo ubacim hdd I instaliram update, ili treba da se radi neki format na racunaru prije toga?

Ne, pitaj Mirka, dosta je komplikovano

Mali mi je problem sto nemam kako da povezem komp sa ovim hdd-om. Jednostavno bi prekopirao sadrzaj jednog hdd-a na drugi, ali avaj…

2.5” u desktop masinu povezes kao 3.5” prosto, e ako nas desktop onda ti treba alat.

Trebas sa skriptom da formatiras kao sto ms pravi particije posle ubacujea update u dva foldera A, B.

Vidio sam to sa dva foldera, I onaj jedan fajl ide vani. Problem je sto nemam nikakav SATA to USB kabal, a trebam onda jos I napajanje za hdd da povezem.

Sata to 2.5" ima i data i napajanje tako ja koristim hard diskove od laptop-a kao eksterni

1 Like

Za 2.5 hdd ne treba externo napajanje, samo za 3.5… Imam ja taj kabl sata to usb, ima dva usb priključka, jedan je za napajanje, drugi za komunikaciju…

Evo uzeo sam ladicu za 2.5 hdd, prikljucio I sa eksternog nece da pokrene nista od igara. Pokusacu da kloniram ovaj hdd u njemu, I sa novin hdd-om da vidim da li ce biti problema prilikom pokretanja igara.

Povecanje cene za xbox live kod UK korisnika.