Xbox One / S / X diskusija, info, vesti, slike i video - Vol. 3

Da grdan tebra :slight_smile: …hahaha…

Bas je ruzan…bio bi ok samo da nije zut, ne pase mi…Ali dobro o ukusima se ne raspravlja…

Dzoj je cool. Konzola i ne bas…


Jednu sliku da postavim,cisto da docaram kako izgleda. Konzola je prilicno teska. Project scorpio ima nijansirano kuciste tako da izgleda kao da siva boja polako prelazi u crnu, sto je po mom ukusu. Prilikom rada ni jednom je nisam do sada cuo mada zbog posla nisam previse ni igrao. Verovatno ono sto je i najbitnije ima razlike u grafici, halo je i na one-u izgledao odlicno sada izgleda jos bolje iako igram na full hd tv-u. Shadow of war je bio na cekanju zbog nove konzole tako da i sa njim krecem uskoro.

14 Likes

I da dodam… nema slušalica u pakovanju xbox one x. Bezveze ali jbg

Kakav je HDMI kabl koji dođe u paketu? Kažu da su u MS posebno ponosni na njegov kvalitet.

Deluje vrlo kvalitetno, cini mi se da pise high speed na njemu. Meni od ide od konzole do pojačala, pretpostavljam da ako kasnije uzmem 4K tv moram uzeti isti takav od pojačala do tv

Taj Premium High Speed aka “HDMI 2.0(a,b)” kabl ti podrzava 4K u 60Hz(fps) plus HDR. Dok ovaj obicni HDMI 1.4 podrzava isto 4K ali samo do 30Hz(fps) i ne podrzava HDR. Inace isti takav kabl ide sa Ps Pro.

U prevodu dok ne uzmem 4K tv zbog 60fps,dobar je i obican hdmi

1 Like

Da, HDMI 1.4 prenosi isto 60Hz - fps u Full HD-u. Ma da koristi taj kada si ga vec dobio…

1 Like

sa reddita
snowlerbladerxbox Xbox Hardware Team

Hey all, I had to respond to this thread to clear up some things.

A big part of the HDMI spec (and of most specs) is insertion loss. This depends on a whole host of things, but includes cable construction, insulation used, gauge of the conductors, and the connectors. The cable we ship with the X or S is indeed a quality cable and should be great if the length is sufficient.

There are cables you could use at 2m and longer that would have issues at 4k/HDR. Certainly, you should be careful when choosing a cable longer than the one in the box. I’m not advocating that expensive cables or certain brands are better, but not all cables are made equal.

Uskoro izlazi i 2.1 , koji poboljšava gameplay…
Neću više,brišite ovo…

HDMI 2.1 ce prenositi 8K u 60HZ i 4K u 120Hz, plus dinamicni HDR.

Lelee , pa tu će trebati naočare sa specijalnom dioptrijom,da bi’ sve po’vatao…

3 Likes

Xbox one X je jedina konzola na tržištu koja podržava 2.1 HDMI… A šta će to zapravo da znači, videćemo za nekoliko meseci…

Najveća gaming novina u vezi 2.1je uvođenje i podržavanje Freesync-a, do sada dostupnog samo na pojedinim PC monitorima.

Dobra vest je da je monitorima pala cena i to dosta, tako da će to biti sigurno super za nas koji smo na monitorima. Za vas sa televizorima, videćemo uskoro…

1 Like

:slight_smile:

On samo kuka, a pored konzole stoje mnogo dobre sluske…

1 Like

Ne kukam što Milan kaže😁. Više sam zbog onih koji bi možda kupili konzolu pa čisto da znaju

1 Like