Xbox One / S / X diskusija, info, vesti, slike i video - Vol. 3

Ogromna je razlika. Kako X to izvlaci kad nema 2x vise tflopsa nisam siguran.

Koja gomila gluposti. Koga zabole za to.
Prognoza je da ce do 2020. udeo 4K TV-a u Americi biti do 50% Gde je ostatak sveta…
Trenutno je ispod 30% udeo na svetskom trzistu.
Tako da…
Ove kompanije koje rade igrice kao da vodi Vucic licno. Zamajavaju nekim glupostima i nebitnim stvarima umesto da rade nesto i za promenu naprave neku igricu.
Ne gledam po 10-15 naslova koji se vrte godinama. Naravno sve to u magicnih 31fps.

4 Likes

Pre svega više memorije (8gb vs 12 gb, odnosno dostupnih za same igre 5gb vs 9gb) a zatim bandwith memorije. 6tf je samo jedan deo jednačine.

1 Like

Drug i na fhd ekranima ima razlike zato su neki i bez 4k uzeli nadogradnje

Je l’ se zna tačan udeo Dax12 koji je smešten u GPU, šta radi i koliko pomaže? To nigde nisam našao, ali sigurno da dosta pomaže…

Pomaže samo u DX12 igrama i tako nešto već postoji u vanila XB1 konzolama. Malo je doteranije ali je prenaduvan značaj tog čipa. Jeste da pomaže ali je udeo koji ima je minimalan na opšte performanse, barem sam tako skontao is DF članka.

Zdravo ljudi,kao prvo srecna vam nova godina.A sad da vas pitam, sta mislite da li ce Xbox One X s obzirom na njegovu snagu uspjeti da isprati dobar dio igara za sledecu generaciju konzola ili ce sa njihovim izlaskom na njega biti stavljena rampa sa znakom “dalje neces moci”.Jeste da ce Xbox Two da ga tako nazovem biti jaci od njega ali ne toliko kao Xbox 360 u odnosu na prvog Xbox-a.Xbox One X vec u nekim igrama omogucava 4K i 30 fps a u nekima i 60fps.Hocu da kazem da razlika ne bi trebala da bude bas drasticna jer i nove konzole ce raditi u 4K rezoluciji nativno.Da li ce po vama s obzirom na to to biti slucaj ili je to to sa njim.Tacka i dosta.Znam da dosta zavisi i od igara koje budu izlazile ali barem do sada nije bilo bas puno onih koje su bile revolucionarne i game changing u tehnickom smislu.Manje vise sve po istoj matrici.

Do kraja ove generacije obican xbox one ce terati sve igre… Zanemraljiv je broj xbox one X u odnosu na vanila.

Da,za sada je vise obicnih One nego X.Ali za 2,3 godine dok ne izadju nove konzole i X-a ce biti puno vise nego sada.Po meni iako je Phil Spencer izjavio onu cuvenu “no one left behind” ipak ce u jednom trenutku doci do toga ako se X bude prodao u vecem broju primjeraka.Jer na kraju se sve svodi na profit i zaradu.Developeri ce na next genu praviti samo 4K igre i mozda i moguce barem do jednog trenutka i upscaling na 4K tako da bi do tada X preuzeo ulogu koju ima sada S.Do tada ce biti i jeftiniji a S ce onda ispasti iz upotrebe.Bice i daleko vise 4K televizora nego sada i bice pristupacniji a full HD ide u istoriju.

Decko do tada ce xboxx biti vec lastgen…

Full HD ode u istoriju :joy::rofl:. Sada si se nalupao gluposti. Znas prosecnog gejmera koliko interesuje da li je slim, pro, ili x . Igra radi i to je to.
Jos manje ih interesuje sa bacaju novac ma 4k TV koji je za gaming minimum 1.5 hiljade evra. To interesuje 5-10 posto max HC gejmera

1 Like

No one left behind se odnosi na One S i One X. U smislu da ce i dalje iste igre izlaziti na ove konzole. Kad dodje nova generacija i X duva…zasto bi pravili igre za dtaru generaciju?

Ok,ali da li zaista vjerujes da ces za 3,4 godine i dalje imati vise modela 1080 piksela ili 4K u ponudi.U svijetu ce da preovlada 4K do tada potpuno a game developeri to imaju u vidu.PS5 i Xbox Two nece biti masine za 1080 igre.Zasto bi ih onda uopste i pravili kada to mogu i ove konzole.Njima nije bitan nas region i ostale siromasne i nesrecne zemlje.Nismo njihova ciljna grupa vec druge bogate zemlje sa dobrim standardom.Sve ce da nas pitaju kako bi mi i na cemu da igramo,kako da ne.Ako budemo mogli da pratimo dobro je a ako ne vozi Misko.

1 Like

Ja ti bas pricam o zapadu a ne nama…
Ps5 ce biti 4k. A do tada je prodavanje magle.
Imam dosta prijatelja stranaca, ni 20 posto nisu uzeli ni pspro ni xboxx

Znam da se odnosi na S i na debeljka ta njegova recenica ali ako je X zaista masina sposobna da radi u 4K rezoluciji,onda ne vidim zasto je ne bi neko vrijeme gurali i u sledecoj generaciji konzola jer ce i one raditi u 4K takodje.Ionako su iz Microsofta naveli da vise ne razmatraju postojanje klasicnih konzolnih generacija za razliku od Sonya,vec samo nadogradnju postojecih modela kao kod mobilnih telefona svakih par godina.

Pisao sam u jednoj drugoj temi trenutno je udeo u prodaji 4K u svetu ispod 30%
Prognoza je da ce u najboljem slucaju u US do 2020god. biti do 50% 4K tv.
Tako da opusti se. To 4K konzole bla bla ne sluzi nicemu sem za potrebe reklamiranja i da se klinci loze.
Ne sekiraj se previse. A trend vise nije kao sa starim generacijama da se ceka dugo pa izbacuje konzola. Izlazice cesto nove sa blagim pomacima.
U poslednje 4god. izasle su 3 xbox i 2sony konzole.

Ali nije plan da svako domacinstvo ima konzolu. Od 30% US, to je preko 100 miliona korisnika koji su potencijalni kupci. Ako je kod nas 4k tv postao uobicajna pojava, ne znam zasto bi 4k gaming bio ekstravagancija.

Ako gledamo 30 posto recimo od prosecne porodice od 3 osobe, to mu dodje onda 33 miliona :slight_smile: .
Nije problem 4k, imas sada neke krsine i za 60000 din kao 4K. Nego to sto je pravi pravi 4k mnogo skuplji. Bice on standard ali za 4 godine u gamingu.

@iKaran od kada je to kod nas standard 4K gde zivis ti? u holivudu?
Nemaju ljudi ovde ni HD a ne 4K :smiley:
@MikiMan nece 4K biti standard ni za 4god.

1 Like

Ja sam vrlo optimistican :joy:.
Ali kada se uzmu o obzir brojni faktori , i zapad je u krizi i ne baca im se novac na gedzete.
I ta proseravanja nemac menja mecku staru za novu na 2 godine, mozda vazi za deo ljudi i za nase utripovane gastarbajtere.
Inace srednja klasa u nemackoj, momak moje godiste golf petica, neka limitirana serija 1.6 dizel motor 140 konja. Ide 200 opusteno na autobanu. Kaze bolje mi ne treba…

1 Like

Izgleda ovde svi sve egzaktno znaju. Pa dajte ljudi malo sumnje u svoje misljenje majku mu.
Standard nije isto sto I uobicajna pojava.
Ali evo, plastican primjer: od drugara sa kojima se stalno druzim, cetvorica imajy 4k tv, od deset ili dvanaest. Ako je tako u Bosni, ne znam zasto ne bi to nazvao uobicajnom pojavom.

1 Like