Xbox One / S / X diskusija, info, vesti, slike i video - Vol. 3

Desiće se kako cene televizora budu padale a broj 4k sadržaja rastao.

1 Like

@iKaran

To je zato sto smo mi balkanci pajseri najveci.
Kupe Iphone X, jede pastetu godinu dana. Grebe se za cigaru i pice.
Kod nas ti uobicajni razgovori znas sto sam kupio 4ktv brateeeeee, kida.

1 Like

Znam mnoge kao sto si ti (ne u losem kontekstu) zive u svom svetu odnosno okruzenju i gube pojam gde realno zive i sta je to vecina.
Znam tako ljude koji se naravno druze sa slicnima i onda im nije jasno da vecina zemlje nema dalje od osnovne skole zato sto se oni druze sa ljudima koji imaju faks.
Isto tako znam ljude koji imaju novca i naravno u takvom su krugu ljudi i gube pojam o realnom da je plata ako je i imaju 250e.

1 Like

Mislio sam da nema potrebe da napominjem, ali zivim sasvim obican zivot sa obicnim ljudima, nikakve egzibicije nema u smislu velikih para I razbacivanja.

Obicni ljudi u RS kupuju u najboljem slucaj VOX 32" 720p ti pricas o drugarima sa 4k
To jeste normalno i obicno mozda negde na zapadu ali ovde je teska ali teska egzotika.
A ti toga izgleda nisi svestan.

1 Like

Na stranu šta mislim o 4k ali u mom okruženju ljudi se sad tripuju da kupuju veće televizore a rezolucija ih ne brine baš pošto uglavnom gledaju kablovsku na kojoj je većina domaćih kanala u 480p rezoluciji, čast izuzecima kao što su Arena i SK, za koje moraš da doplaćuješ da bi ih gledao u 1080p.

Znači Vox 50” > Samsung 32”.

Neki dan sjedim sa tim ortacima na dječijem rođendanu jednog od njih i pitam ljude za 4k, od nekih 7-8 njih dvojica su znala da je to rezolucija, a niko koliko je to piksela. Uz to smo svi inžinjeri elektrotehnike bez izuzetaka.

Mislim da izvan usko specijalizovanih foruma kao što je ovaj naš, broj običnih ljudi koje uopšte interesuje rezolucija na televizoru ne prelazi jedan promil, ako i toliko.

A i ovdje su mišljenja vrlo podijeljena.

2 Likes

Poslusacu svoj savjet I sumnjacu u svoje misljenje.

Mislim da se svi slazemo da ce sledeca generacija konzola raditi iskljucivo u 4K rezoluciji jer zasto bi i dalje pravili igre u 1080 piksela. To onda nije next gen.Racunajte ovako,ako je Sony do sada prodao 70 miliona PS4 a Microsoft oko 40 milona One konzola a do izlaska novih ce proci jos 2,3 godine,znaci 110 miliona plus jos barem 20,30 do next gena.To su velike brojke,vecina tih korisnika ce preci na 4K plus jos novih kada izadju konzole i za Sony i Microsoft nema zime.Proci ce im i 4K i sve drugo lagano.Ljudi ce kupovati jer ce zeljeti da predju na next gen,bez obzira koliko gaming postaje skup kao hobi.4K kupuju i ljudi koje ne zanima gaming,drugo smo mi i nase sumorno okruzenje.Ne mozemo se mi odavde porediti ni sa kim a ne sa razvijenim svijetom.Zavladace 4K i prije nego sto mislimo,isto kao sto je 1080 posao norma svojevremeno.Zeljeli mi to da priznamo ili ne,ko nas pita sta bi mi?Postojace sve pristupacniji i samim tim potisnuti 1080,isto kao sto je 1080 potisnuo ono prije njega.

:joy: .
Ok imacu ovaj post da se vracam na njega za 3 godine, ako zelim da se smejem.

Za prosecnog potrosaca 4k nece postati standard jos 5+ godina ali gameri nisu prosecan potrosac. Svi smo kupovali pre 5-10 godina full hd led tv kad su oni bili luksuz a da nije bilo neke realne potrebe za tim. I svako ko zeli da igra next gen ce kupiti I 4k tv.

1 Like

Upravo tako

Mislim da je ovo validan argument. Stalno se vraćamo na to da prosečan kupac ne zna šta je 4k ali ovo i nije namenjeno za redovnog kupca nego za entuzijaste i upućene potrošače (poput gejmera).

3 Likes

Ne znam sta je toliko smijesno,svako ima svoje misljenje koliko god ono bilo nakardno drugome.Ja svoje misljenje ne namecem nikome,neka radi svako sta hoce i sta je najbolje za njega.Valjda imamo pravo da mlatimo o necemu zar ne :grinning:

Onda da se složimo da će 4k zaživjeti među gejmerima i prije nego mislimo, da svi budemo u pravu. :slight_smile:

Evo jedan 4k monitor za nas gejmere po meri :grinning:

1 Like

Pa jebes mi sve ako ovo ne bi pre kupio nego tv. Cena mu je oko 1350€

The Vanishing of Ethan Carter, will be coming to Xbox One on January 19th, 2018.

1 Like

Nije 4K monitor, 4K je 3840x 2160, a ovo je

2K palacinka

1 Like

Tako je,moja greska :grinning: