Xbox One Vs. PS4 - šta je vaš izbor i zašto?

Dakle otprilike znamo ko je šta pokazao što se tiče samih konzola. Zanima nas koja konzola vas je više zaintrigirala i koju ćete konzolu u jednom trenutku kupiti i zašto.

Da sve lokalizujemo na jedno mesto, napravili smo ovu temu da sve vezano za ove dve konzole bude ovde. Ovde možete uključiti fanboyevizam do panja i braniti vama dražu konzolu do mile volje. Napominjemo da i dalje morate da se držite osnovnih pravila a to je da nema vređanja na bilo kakvoj osnovi, i ako procenimo da je neko preterao otići će malo na klupu.

Evo onoga što za sada znamo:

Dobra tema ali bolje pitanje bi bilo koju cete konzolu prvu kupiti. Glasao sam za PS4 (za sad). Nazalost, ono sto sam vidio kod XO (dobra skracenica za Xbox ONE) nije me odusevilo jer imam 2 “daljinca” u dnevnom a i taj Kinect 2 koji je non stop upaljen nekako mi se ne svidja… Mrzim Big Brother pa iz tog razloga ne trebna mi jedan takav u kuci! Naravno, veliku ulogu u samom izboru igra piraterija koja ce itekako biti aktuelna tako da… Sve u svemu - sigurno necu uzeti u prvoj godini zbog cijene i da vidim na sta lici sama ahitektura a kasnije cu gotovo sigurno uzeti obe konzole.

E pored XO kupim sebi jos Google Glass pa da mi ima ko spijunirati i kad idem u WC “kakati kod Damira”!

Ja cu sacekati neko vreme, prvo da vidim utiske vas ovde, iako vise gotivim Xbone, moram se uveriti da li su zaista te neke stvarcice potrebne. Ako sony omoguci kompatibilnost sa starim igrama, moze da se desi da uzmem i Sony. No na prvom mestu je da li ce raditi piraterija, jer ja sam jos uvek na budzetu roditelja, “student sa 3000 mesecno” :smiley: sto bi rekao jedan moj drugar.

Mada kako sve ispada, mislim da ce moja naredna konzola biti PC jer planiram na jesen da dodam ovoj mojoj kanti jedan i5, z77 i neku GTX karticu, sve ostalo imam…

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Zec je jos u sumi a mi grejemo kazan :smiley: Da mi prvo vidimo cene, pa onda ima li neke sanse i naznake za pirateriom. Sto je slozicete se odlucujuci faktor. Ako toga ne bude, svi ce se vratiti starom dobrom kompu.
Ali ja za sada glasam za svima nam dragi XBOX :heart:
Vise mi se svidja od dzojstika do toga sto ima odmah kinect.

PS4 je jača konzola i to je činjenica koja je odavno prežaljena i za Xbox 360 i PS3, jer sam se sa suprugom otkivao od igara i zabave na Xboxu, a da ne pominjem da sam lično bio očaran mnogim grafičkim prikazima u igrama na Xboxu. PS je sila i voleo bih da imam PS3 zbog Uncharted serijala, ali mi je Xbox nekako prirastao srcu. U drugoj sam temi kazao da mi Kinect toliko i ne smeta s’ obzirom na činjenicu da čak i telefoni rade protiv nas (da ne zalazim u temu socijalnih mreža na internetu i google-a koji beleži svaki mogući search vezujući ga za IP adresu ili osobu, sada kada su integrisali gmail account-e sa google.com stranicom). Ukoliko se baš budem loše osećao, ide peškir/čaršav/lepljiva traka preko kamere od Kinect-a i kraj.
Čitajući vaše komentare i stavove, odlučio sam da čekam i da vidim koja će konzola biti lakša za hakovanje radi korišćenja pirata, ali mi sad za sad najviše leži XO.

Nijedna konzola neće biti hakovana odmah, a verovatno neće ni biti povoljan. Ako se koriste diskovi kao sad, svi ćete kukati i bežati kao đavo od krsta. Piraterija i nema veze, ako je istina šta se priča da će nuditi sa PS+, u početku, dok ne izađe više igara, imaće baza PS i PS2 igara koje će se moći igrati, a još kada krenu i sa PS3, ovako kupiš jednu igru mesečno i imaš već bazu igara koje bi ti trajale do sledećeg meseca.

PS4 mi je defo zanimljiviji. Cak i pre MS konferencije od proslog meseca i jako tesko da ce E3 tu nesto promeniti. Gotovo nemoguce jer vec sad mi se dopada ono sto rade u Sony-u. Mislim da se Sony priblizava gamerima i da su naucili lekciju sa PS3. PS+ je sve bolji i bolji i jako isplativ. Sharing… da ne govorim… Imacu Last of Us na release day za 25 eura. Prosto naslucujem njihovu filozofiju sa PS4 i ona mi se dopada.

XO je dobra konzola ali jos jednom kazem… hocu gaming spravu okrenutu gamingu. Drugo me ne interesuje.

PS4, jer predstavlja sve ono sto ja zelim od konzole. Orijentisana na gamere, developer friendly, zadovoljavajuc hardware i dosta kvalitetnih ekskluziva. Gotovo sigurno cu ga kupiti cim ovi nasi krenu da dovlace iz Madjarske.
Pored toga, mozda uzmem WiiU kad mu cena ode ispod 200 evra.

Sony će prikazati 40+ igara na E3-u!

Dovoljan razlog da odaberem Sony, bez da i pogledam hardware. A prema onome što je potvrđeno Ps4 će biti pravi, istinski, “Next-Gen”.

Sent From My Xperia ion, Using Tapatalk 2

Sharing… da ne govorim… Imacu Last of Us na release day za 25 eura

E, dobra ideja. Ako nemas s kim da sharujes, zainteresovan sam.

Narednih 2-3 pa mozda i 4 godine Wii U, posto xbox one je cist promasaj… Pregrevanje, preslaba konzola, samo forza na release date-u(za sada)… Tako da cekam neki buduci Xbox One jasper ili Slim… Posto za sada nema ni jedan razlog koji ce me preusmeriti da kupim xbox… Mass Effect 4 ocekujem da izadje i za PC, BF4 vec narucen za X360 a sigurno cu kupiti Alan Wake 2(kad god da izadje) u nekom limitiranom izdanju, pa neka skuplja prasinu dok Xbox One ne bude funkcionalan ili ne bude u rangu Full HD satelitskog risivera sto se tice cene, znaci da maksimalno kosta 150e…

Upravo dokazano da konzola ne kosta vise od 100e:
http://www.oxm.co.uk/55425/rumour-microsoft-to-sell-xbox-one-for-cheap-with-sky-subscription/

Dakle mozda je i uzmem, ako bude do 100e, dobro, ajde neka bude i 110e…

Prosto-jednostavno sto se mene tice,nastavicu praksu kao i do sad.Cekam par godina,dok se konzole ne spuste"medj narod",tj ne postanu koliko toliko pristupacne sto se tice hardware i piraterije.Do tad se igram na predhodnoj generaciji i PC!

E a sta je fora sa tim overheat? Nisam video u temi, a kad trazim na guglu, posto je ime vrlo originalno, i posto se stara konzola (ni)je toliko grejala, samo izbacuje za 360 overheating i tako milion stranica. :slight_smile:
Inace, moj next gen izbor je tu, igranje mi je postalo hobi, vec dugo vremena, tako da nemam razloga da cekam na novu generaciju, ili igram ponesto sto izadje na staroj, vec mi je tu PC. Jednostavno, to je trenutno najbolji izbor, a i cene nisu toliko visoke. Uz to su i cene originala, bar u digitalnom izdanju, nenormalno jeftine. Znaci pola igara kosta kao par dvd-ja koja bih iskoristio za rezanje. Svi se nadamo nekom hacku na next-genu, ali obe konzole imaju blu-ray, ne znam kako se krecu cene blu-ray diskova, ali kad se doda i blu-ray rezac na to, i PC koji ce uopste moci da reze to, nesto mi se ne svidjaju troskovi. Optimalno ce biti nesto tipa RGH, ali ko zna kad ce i da li ce tako nesto uspeti?
Ali naravno, volim ekskluzive, pogotovo single player ili pak co-op, a to je ps3 do sad imao na pretek, sve su sanse da ce ne pobediti, nego zaseniti svojim ekskluzivama u novoj generaciji.
Mada, nije ni samo to. Jednostavno je, konzole su uvek bile budzetsko resenje za kvalitetno igranje, i pravljene su da se sto manje resursa potrosi, da bi se cena snizila, a da igre rade sto bolje. Nema nikakvog razloga da mi konzola bude dvr, tv, i video nadzor, niti bih to ikad zeleo. Uz to, nesto sto najvise mrzim je kad kupim stvar, koja ima neke funkcije koje mi nisu potrebne ili ih vec imam. Jer, koliko god to bilo dobro, opet ce svaka ta funkcija biti na ustrb neke druge, ma koliko uveravali da nije tako. Ili ce jednostavno biti kvalitetno, ali povecati ukupnu cenu.

imas u XBOX one diskusija temi ali u postovima, nah MS opet budzi nesto u poslednjih 5minuta :slight_smile:

Po svemu sto se pise po netu PS4 ali necu da krijem XBXO je u planu

Izvinjavam se za off ali ajde da odgovorim coveku…

Pa imam vec ugovoreno ali sam nacuo da postoji opcija na 4 shera. Stim sto su dva coveka tzv. ghost sherovi. Iskreno ne znam kako to ide.

Za sada ne planiram ni jednu ni drugu konzolu,nemam dovoljno informacija da bih doneo bilo kakav sud,igre su mi svakako najbitnije tako da mi je sve jedno koja ce od ove dve ili tri konzole hardverski biti najsnaznija.Ono sto ne mogu da ne primetim je da se opet favorizuje playstation 4,ista prica kao i kada su xbox 360 i ps3 bili najavljeni,pogotovo na domacim forumima,kao sama konzola je mnogo mocnija ,xbox 360 nema nikakvih sansi da uspe pored,a kao sto vidimo desili se sasvim suprotno :tmi: Tako da cu ovaj put sacekati prvo da vidim kakva ce ponuda igara biti na ovim konzolama i tad cu se odluciti koju cu uzeti prvu ,zbog toga sam i uzeo prvo xbox360 dopale su mi se vise igre koje je ms ponudio od sonijevih

Prvi next gen definitivno će biti wiiu a kasnije xbox one :smiley:

Xbox One, a ko bas bude los onda preskacem ovu generaciju uz povremeno igranje PC a, PS4 mi nije zanimljiv a o Nintendu necu reci da trosim…

definisi “nije zanimljiv”

Sta nije zanimljivo? User Interface u kom ces se ako ti tako zelis zadrzavati maksimalno 10 sekundi?
Gomila IP-jeva koji zude za novom generacijom, tipa uncharted, god of war, mozda Last Of Prequel, killzone, resistance?
Multiplayer koji je u neku ruku slican LIVE-u, mislim ulogujes se i pucas, vozis ili nesto trece?

Ne branim Sony, i bilo bi mi prihvatljivo da napises da je Sony ruzan, diktatorska kompanija, vise volim MS, xbox, sta god, ali da ti nesto nije zanimljivo, kao sto napisah na pocetku, definisi :slight_smile:

Glasao sam za PS4. Jednostavno, ne sviđa mi se šta su napravili od novog Xboxa. Nekima odgovara da bude ceo multimedijalni centar. Ja sam više oldschool, želim da ubacim igru u konzolu i igram je bez ikakvih smetnji. Dobro, moram priznati da sam na PS3 odgledao koji 1080p film :stuck_out_tongue: Ne shvatite me pogrešno, ja sam PS fan od kad je M$ počeo da izbacuje svoje ekskluzivne naslove na ostale platforme, ali ko bude imao povoljniju pirateriju njemu idem.