Xbox One za neupućene

Pozdrav svima, kupio bih Xbox One i picio sa njim na Live-u.Caka je u tome sto sam do sada koristio i JTAG-ovan Xbox360 Fat verziju i RGH-a Slim verziju Xbox360-tice,sa kojima nisam mogo na net.
Poraso mi klinac a i ja jos uvek imam volje i zelje za igranjem pa reko ako neko moze da me uputi od osnovnih stvari sto se tice Xbox One profila,kupovine igrica na Live-u i slicnih stvari.
Vidim da je prekanator u svom postu dao objasnjenje deljenja na Xbox One-u i hvala mu na tome,ali to ocigledno nije sve.
Hvala unapred svima na objasnjenju!!!

1 Like

Pa ništa, prvo što treba jeste da napraviš svoj Live profil (konzola će da te navodi kroz taj proces prilikom prvog paljenja, a ako je polovna, onda možeš to uraditi poprilično jednostavno putem interneta, ukoliko nije u potpunosti resetovana, ako je to uopšte i moguće). Sa tim profilom se možeš ulogovati na bilo koju xbox one/xbox one s konzolu i na taj korisnički račun ti se vezuju sve tvoje igre. Znači igre koje ti kupiš i povežeš sa svojim računom. Ovde govorim samo o digitalnim igrama, fizičke kopije (diskove) moraš nositi sa sobom, dok ti je za digitalne igre potreban samo user name i password.
Što se tiče kupovine igara, imaš više opcija - direktna kupovina sa Xbox/Microsoft sajta ili sa nekog drugog, a ima ih milion. Ono što ja lično radim je sledeće - uplatim novac nekom sajtu putem paypal-a, a oni meni na mail adresu pošalju Microsoft gift card uz koji dobijaš i kod u sledećem obliku XXXXX - XXXXX - XXXXX - XXXXX - XXXXX. Taj kod uneseš na Microsoft sajtu (ako ne znaš gde ili ukoliko se dvoumiš, samo ukucaš “redeem a code xbox one” i prvi rezultat će ti biti zvanična Microsoft stranica gde imaš upute i navode vezano za unošenje tih kodova). Kod možeš da uneseš preko konzole, preko interneta, preko njihove zvanične aplikacije za telefone i svaki način je podjednako bezbedan. Kodovi su jednako pare, pa koliko para, toliko i muzike. Znači, uplaćuješ 60$ za 60$ kod, uglavnom se ništa ne gubi, možda u transferu između banke i paypal-a, ima nekih dodatnih dadžbina (ja preko dinarske kartice kupujem dolare, pa tu malo više platim jer banka ide preko srednjeg kursa).
Što se drugih sajtova tiče, imaš G2A, na kojem možeš aktivirati i dodatnu zaštitu pod imenom “G2A Shield”, a ta zaštita garantuje da ćeš ili dobiti ono što si kupio ili ćeš dobiti svoj novac natrag. Ne drži me za reč, ali čuo sam da je i sasvim dovoljna zaštita koju ti Paypal pruža. Dovoljno je da se javiš njima i da im navedeš da nisi dobio željeni proizvod, a Paypal odmah zaustavlja isplatu i tebi vraća novac. Ipak, ovaj “shield” je dodatnih 1$ na tvoju kupovinu, što je stvarno mizerno, a zaštita koju dobijaš je velika.

Sve ti ovo navodim da se ne bi brinuo previše, jer sam i ja kao i ti bio u “mraku” pre kupovine Xbox One konzole, ništa nisam kupovao i uopšteno ne verujem u tu kupovinu preko interneta (ljudi kod nas dobijaju kutije sa cepanicama umesto lap topova), ali ovaj sistem je besprekoran, posebno ako ideš preko zvaničnog, tj. preko Microsoft sajta.

Da ne zaboravim, @robotnjik isto prodaje kodove, pa za početak možeš i preko njega.

To je sve što ja mogu da te posavetujem u ovom trenutku, a ako imaš neka specifična pitanja ili brige, slobodno piši, potrudićemo se svi da ti pomognemo što je više moguće.

4 Likes

Hvala na obimnom objasnjenju, kad kupim konzolu javljam se sa pitanjima.
Hvala jos jednom!!!

Evo pitanja:
da li kupiti nov XboxOne il polovan?
Kakva je razlika(osim cene naravno) sto se tice igrica,profila ili slicnog(u smislu da li mogu na Live bez problema,da li ima nekih ograbicenja ili slicno…)?

Nema razlike u tom pogledu.

onda…I polovna je dobra…

Nema razlike između polovne i nove vezano za profil, možda te zbunilo ono što sam ja napisao gore. Kada kupiš novu konzolu, pališ je prvi i ona te sama nudi i vodi kroz korake pravljenja profila (jer proizvođač uvek pretpostavlja da si nov korisnik i kupac), a ja se pitam ima li opcija, kao na telefonima na primer, gde odradiš reset i tel opet nudi tu opciju unošenja/pravljenja profila. Ako nema, nebitno - jednostavno ideš na sign in - new profile i vozi. Tako da, u pogledu profila, nema ama baš nikakve razlike između nove i polovne konzole.

Dodao bih jos samo da se konzole razlikuju po HDDu, pa tako mozes uzeti konzolu od 500gb i od 1tb… Ako nisi neki kolekcionar igara, 500gb ti je sasvim dovoljno :slight_smile:
Preporucujem ti da pronadjes ili na forumu ili od prijatelja, nekoga ko ima XO i nema share prijatelja… O tome mogu da ti napisem vise kada uzemes XO… Ali poenta jeste da su ti onda igre za 50% jeftinije jer ih kupujete po pola :slight_smile:
I preporucio bih ti da uzmete EA access, jer za tako sitne pare (30$), dobijete mnogo sportskih, ali i drugih igara na godinu dana, kao i popust od 10% na sve EA igre :slight_smile:

[quote=“bojance1975, post:4, topic:11775, full:true”]
Evo pitanja:
da li kupiti nov XboxOne il polovan?

[/quote]Novi druze, bezi od polovnih stvari, pogotovo od takvih stvari, kao sto su konzole, telke, foni… itd. , itd. ( tehnika).

Novo je novo pajdo…

E sad evo I ja nesto da dodam,rece mi lik koji ima konzolu da je provereno tacno:

  1. konzola moze da se resetuje-mislim na polovnu I
  2. konzoli se moze dodati externi HD na kome se mogu instalirati igre iako ona sama ima svoj interni HD,bilo 500GB ili 1T,kao recimo kod JTAG-ovanih ili RGH konzola, sto me je jako obradovalo…
    Hvala momci na savetima I objasnjenjima,znaci mnogo!!!
1 Like

Ja imam konzolu sa 500 gb i eksterni od 1 tb, nema tu frke, samo znaj da mora biti usb 3.0, ništa ispod tog.

jer si ga formatirao na NTSF ili na FAT ili je to kod Xbox One nebitno?

Sam ce ti ga XO formatirati, samo ga spoji, i naravno da je 3.0 .

1 Like

ok,hvala na odgovoru

Ljudi kako je ovo moguce,banovana XO konzola,ne moze se sa njom na Live???
Lik prodaje po smesnoj ceni…ali pitanje je sta se moze onda sa njom?Da li mogu da se igraju igre ili sta vec?

Bez live-a, ne mozes dupe obrisati sa konzolom. Ne zamajavaj se sa tim pa mamaeti dzabe dao

1 Like

Cekaj, ne mogu igrati cak ni igre kao na RGH-a ili JTAG-u???

Ne mozes…jedino da kupis ogru na disku sto je dosta skuplje pa da instiras…mada mislim da ni onda ne trebas…

Aaaaaaaaaaaaaaa…kakav shit onda…a mislio sam da je konzola zakon!

Hvala na brzom odgovoru! Ponele me emocije malo…