Xbox Republika - kladioničari

Као што наслов каже ако има неког кладионичара овде на форуму.највероватније има пар њих,па овде да се пишу тикети,синглови и тако даље,просто типови.

Ја ето играм чисто да понекад узмем паре па да се частим нечиме а сада ће хладно време па шта је боље него патофне док се игра онлајн са ортацима! И ако неко неће да ризикује онлајн да заради за ког легалца. Тема чисто отворена ради помоћи и забаве. И запамтите КОЦКА ЈЕ С****Е али понекад се заради! Не треба играти сваког дана већ умерено по 50динара улог.

Надам се да ће администратори дозволити ову тему па да почнемо да зарађујемо!

Поздрав

Svaka cast na temi dobro da se neko setio…

America Minero - Botafogo 4+ Lose 2:1
Fluminese - Gremio GG3+ WIN 5:4
Ceara - Corinthians GG
Warta - Polonia B. 1&3+

моји типови за вечерас квота је 20.

ево један за лудаке! :

Atletico - Sao Paolo 1/X
America - Botafogo 1/X
Fluminese - Gremio 2/1
Internacional - Bahia 1/1

Sistem 2/4 ili 3/4 !

haha svidja mi se ova tema!!! svaka cast!!!

Moj tiket za veceras :

Atletiko Mineiro - Coritiba X
Fluminense - Gremio 1 & tim1 2+
Internacional - Bahia X
Avai - Cruzeiro 2
Ceara - Corinthians GG3+
Palmeiras - Vasco de Gama 2
America Mineiro - Botafogo tim1 2+
Flamengo - Figuirense X

Ja imam isto tiket sa Flamengo - Figuerense 2/1 i Corinthians 2/1 cekam za 300e od 50din igrao sistem sa Japancima ali oni nisu prosli…

ево један за лудаке! :

Atletico - Sao Paolo 1/X LOSE
America - Botafogo 1/X LOSE
Fluminese - Gremio 2/1 WINNNNN
Internacional - Bahia 1/1 WINNNNN

Sistem 2/4 WINNNN

E pa ovde se lepo zaradilo!! Hehe šteta što nisam ja ovo odigrao neko vama stavio j***š ga takav je život!

nesto za danas fino? :smiley:

Evo ovakav je tiket kod mene :

Eindhoven - Volendam X
Maastrich - Top Oss 1
Afan Lido - TNS 2
Veendam - Zwolle GG

Evo takođe jedan za manji ulog

Eindhoven - Volendam 1-X
Maastrich - FC Top Oss 2-1
Veendam - Zwolle 2-X
Livorno - Ascolli tr. 1:0

SISTEM 2/4

Jagodina - Zvezda 2
City - Newcastle 1
Inter - Calglari 1
Barca - Zaragoza 1
Rangers - St Jonson 1
Bayern - Dortmund 1

kvota : 6,97
ulog: 1000din

Ljudi a da vas ja pitam ovo :

Ima li kakve zarade?

Vidim da ima dosta kladionicara pa me zanima da li ste u plusu ili sve koprcate oko pozitivne nule? Licno, ne igram jer ne pratim toliko utakmice, nemam vremena ali kad uzmem u obzir sve afere, namjestanja, Juventus :slight_smile: dobija se logican odgovor da nema tu neke zarade vec jedino ako odete pjani i onako u pjanskoj sastavit tiket pa mozda tad ima vise sanse da prodje.

Probacu ovu “tipu” od Bajaixy pa cemo vidjeti imam li srece :slight_smile:

pa pazi i gubi se i dobija… vise se gubi, ali kada jednom dobijes sve se vrati :slight_smile:

Pa ja sam poslednjih 3-4 nedelje u nekom vecem plusu ali ponekad se zanesem pa bacim više nego što treba i puknem ali uglavnom pozitivno sve! Zavisi kako ko prolazi na primer ja sam dobio namešten meč veće kvote koji me je izvuko iz minusa :slight_smile: Ako budem nešto tako dobijao staviću i ovde.

Jos nisam upoznao kladionicara koji je u “plusu” :smiley:

Hehe. Sve kada se sračuna onda sam u minusu! ^^ Ali poslednje 3-4 nedelje lepo idu za sada!

Zadnji put bio pre mesec dana,nista vece nisam dobijo jos od letos,videcu sutra da odigram nesto pa postavljam :slight_smile:

pa ako zbrojim koliko puta sam se kladio, i koliko sam dobio, ja sam u plusu. kladio sam se u zivotu mozda desetak puta, svaki put po 100 din po tiketu, a od tih 10 puta dobio jednom 5000 (odigrao tri para lige sampiona iz X u X, ako se dobro secam, negde 2004. godine). smara kladjenje (barem mene), e sad hold’em poker je vec druga prica :smiley:

kontam da mi sad sledi flejmovanje kako ja ne mogu sebe nazvati kladionicarem ako sam se kladio deset puta, ali sta ces, ja u plusu :stuck_out_tongue:

Pa ovde veoma lepa tema za razgovor iako se radi o “poroku” Ahahahahah :smiley: ! Znači većina mojih parova prolazi za sad videćemo kraj pa da se častim jednim XBOX 12 Month Gold-om :smiley: !

Ne bavim se sportskim kladjenjem, ali u poslednje vreme naucio sam par stvari o forexu i berzi.

Najbitnija stvar u celoj prici je maksimalno smanjenje rizika. Apsolutno sve se svodi na kontrolu rizika, a ne na srecu ili znanje. Ljudi misle da mogu da predvide kretanje valutnih parova, akcija na berzi, ali istina je da zaista ne mogu uz svu strucnu pomoc i nauku koja se zove tehnicka i fundamentalna analiza. Isto tako sportske rezultate ne mozete da predvidite uz svo pracenje forme igraca, tipove i ostalo. To je bajka za malu decu.

Kladite se u veoma male uloge koji nikada prelaze 1% ukupnog vaseg novca koji ste odvojili za kladjenje, to se zove position sizing, prvo i osnovno je da ostanete dovoljno dugo u igri a da ne potrosite sav novac.

Nadjite sistem koji vama licno odgovara i disciplinovano ga sprovodite, sve se svodi na matematicki proracun i verovatnocu, i u nekom preseku morate da budete pozitivni, to se zove positive expectancy. Ocekivanost se izracunava po formuli sa sto vecim uzorkom.

Ocekivanost = (procenat dobitka * prosecan dobitak) – (procenat gubitaka * prosecan gubitak)

Postoje 2 osnovna problema u psihologiji kockara/spekulanta, prvi problem je sto dok gubite nastavljate da gubite da bi nadonadili gubitak uvaljujuci se sve dublje. Klasican kockarski sistem je martingejl kada duplirate ulog posle svakog gubitka nadajuci se da cete sve da nadoknadite jednim dobitkom i jos profitirate preko toga. Osnovno pravilo je cut your losses and let your profit run, a ne obrnuto.

Drugi problem je sto ljudi vise hoce da budu u pravu nego sto hoce da zarade. U sustini pre ce da izaberu sistem sa puno sitnih dobitaka jer su tako cesto u pravu, a jedan gubitak ce da oduva sve sto su zaradili, a sistem sa 9 malih gubitaka i jednim velikim je bolji iako ste u pravu samo 10%. Akiris je dokaz, mada je to suvise mali uzorak i tesko da je igrao po nekom sistemu.

Trece pitanje je koliko cesto ste u mogucnosti da igrate i sa koliko para raspolazete. Cesce je bolje ako imate profitabilan sistem.

Sa malim kapitalom imate mnogo manje sanse da uradite nesto. Cest razlog zasto kockari propadaju je taj sto se kockaju protiv igraca koji ima skoro neogranicen kapital u odnosu na njihov. Za to postoji termin undercapitalized. Protivnik je u ovom slucaju kockarnica, kladionica ili trziste.

Sam sebi zvuci kao da sam Dastin Hofman iz Rain Man-a, haha. Ali stvarno nije mnogo komplikovano i svako ko se bavi kockanjem trebalo bi da nauci ove osnovne koncepte… Shvatam ja da je sve to vama pre svega zabava, i to je takodje ok.

Zaboravih jutros da napisem dok sam ga sastavljao,ceka se veceras real i idem po 3k :slight_smile:

Brentford - Charlton Athletic 1
Southampton - Brighton & Hove A. ug3+
Crawley - Oxford U. 1-1
real - valensija to je veceras i ceka se lagani kec :slight_smile:

Lepo :slight_smile: Ja danas ništa…Obično za vikend igram 10 Engleza sa tipom 3+ to ti je bukvalno i najsigurnije :slight_smile: