Xbox Series S|X tema

Da, na Tviteru isto, kao i cena $299

@Dario ma pricaju guposti, ismevali su i dizajn PS5. Kada se stavi horizontalno, izgleda kao slim verzija X-a, i bice super u beloj boji.

Microsoft nema sanse za veci uspjeh da je stavio i mizernih 100$ za X.

Tocno je u pitanju zaludjenost veceg dijela potrosaca kada je u pitanju ovaj segment trzista i tu nema sanse da Microsoft odnese pobjedu.

Prvo pravilo interneta: ne čitati komentare.

5 Likes

Povuce me :joy:

Za mene je ipak xsx konzola koju čekam, mada mi je s lepši.

1 Like

IGN i GameSpot su generalno playstation publika, tako da nije to previse merodavno. Ali mislim da ce opet bez obzira na sve odnos ps5 prema xbox biti 3:1 ili vise. Tu mislim da Microsoft nema nikakve sanse. Don Mattrick je te 2013 pokopao brend zauvek i u najkriticnijem trenutku. Nadam se da nisam u pravu ali videcemo…

Da, pricali smo o tome, 1080p deluje realisticno, 3-4x manje snage za proporcionalno nizu rezoluciju, bice interesantno samo videti u praksi kako ce izgledati na 4K televizorima uz pomoc rekonstrukcije i upscale-a koji sam TV dodaje, mozda ni izbliza toliko lose kao kada bi samo pustio 1080p signal bez ikakvog dodatnog procesiranja. Takodje, za vlasnike 1080p monitora, bice jako nizak trosak ulaska u next gen gaming.

Ja ipak moram da priznam, nakon sto sam se navikao na 4K gaming, ipak mi igre izgledaju dosta losije za PC na mom 1080p monitoru.

Potvrdjena cena za UK je 249 funti, to je manje od 300 eur!

Ima li neke potvrde za sx?

Portal Windows Central - Xbox Series X 499 americkih dolara.

1 Like

Nema ništa zvanično, osim procurele informacije od $499.

1 Like

Vjeruj da Portal Windows Central ne bi objavio da nije sigurna informacija. Oni su prvi objavili cijenu i za S.

Mislim da bi svi trebali biti zadovoljni ovim cenama, ja lično jesam.

Naravno da su svi zadovoljni. Nije slucajno sto kosta isto kao 3070.

Ceka se jos Sony, i jos jedna dodatna stvar a to je dostupnost konzola i corona-logistika koji mogu dodatno da uticu na cenu kod nas, svi trgovci se 100% povecati cenu, ako potraznja bude veca od ponude.

Navodno bi sony sutra trebao da objavi cene jer je sutra 25 godina od kada se pojavio PS na tržištu u americi…Ali to je samo rumor…

3 Likes

Evo malo spekulacija, mora se zivjeti i od toga :grin:

Navodno, Microsoft sa razlogom jos uvijek nije zvanicno objavio cijenu za X jer ceka Sony, a sa objavom cijena za S je bacio rukavicu kako bi Sony sto prije objavio cijenu.

Naime, prema spekulacijama, ako Sony objavi cijenu od 499$, X ce biti jos jeftiniji, odnosno 450$.

Zivi bili pa vidjeli.

Ako sony stvarno sutra objavi cene pomisliću da su u dilu sa ms-om :crazy_face:

1 Like