Xbox Series X: Bliži pogled na tehnologiju sledeće generacije

Skoro je ista kutija kao i za X. Microsoft je dobar u dizajniranju kutija.

https://youtu.be/_7SAYpHCTpg

2 Likes
4 Likes

E ovo je super. Ja sam imao neki dolby na motorola one telefonu.

Generalno nije lose, povecava upotrebljivost eksternih zvucnih sistema (imamo bar nekoliko audiofila sa dobrim sistemima i xbox korisnika samo na ovom forumu), sve vise televizora ima podrsku (npr, najnoviji LG televizori), i verovatno ce imati potpuno isti efekat kao i Sony-jeva property 3d tehnologija koju toliko reklamiraju. Slicna stvar vec postoji i Dolby je razvio pre 8 godina, inicijalno za bioskope, sada ulazi u masovnu upotrebu.

Prije nego sto me pojedinci napadnu, ovo nije oficijelno, a ne moramo samo oficijelne stvari pisati.

Naime, odredjene americke agencije koje rade analizu i istrazivanje trzista, smatraju da je Microsoft postavio nevjerovatno nisku cijenu sa Xbox Series X i da ce PS5 biti DRASTICNO skuplji u odnosu na XSX.

Takodjer, vecina tih agencija misli da ce na kraju Sony izaci kao pobjednik po pitanju prodaje, a odnos bi trebao biti 2:1 ali da ce konacno misljenje po pitanju prodaje dati kada Sony zvanicno objavi cijene za PS5.

Ne vidim bas na osnovu cega bi bio drasticno skuplji ako su slicne komponente unutra.

Pa realno kada se gledaju komponente, cijena kostanja je veca od 500$.

Bit ce zanimljivo za PS5 u svezi cijena.
Microsoft gubi na svakom S i X sa ovim cijenama.
Konkurencija je super za nas potrosace. Zato je glupo prizeljkivati da jedan od ova dva tabora propadne, a sto mnogi fanovi prizeljkuju, ne shvacajuci da je to na njihovu stetu…

Znaci DE 399$, fino.

Moze i za 300😂
Radujes se kao da je zvanicno :slight_smile:

Ne radujem se, meni je svejedno i da kosta 700e.

Hajde dobro :slight_smile:

Obe je sada malo širi pojam :grin:

Sony moze napraviti odlican potez ako stavi cijenu od 400$ za PS5 bez citaca. To bi mogao biti pocetak kraja za Xbox Series S. Sad je pitanje da li Sony moze sebi da dozvoli toliki gubitak po konzoli… Vjerujem da je Microsoft spustio max cijene konzola koliko su bili u mogucnosti, a oni ipak imaju mnogo vise novca od Sonya.

Dolazi li nam i Xbox Series V koji je bez citaca diskova?!

Izgleda, sto znaci da ce DE stvarno biti 400$ pa MS mora da odgovori.

Sta li znaci V, deluje kao na brzinu odabrano slovo abecede.

Series V je Fake. Potvrdjeno manje vise

1 Like

PS5 DE će biti $399. Osim ako se zaista budu držali onoga što su rekli da će PS5 imati ‘premium’ cenu za ‘premium’ proizvod.

U tom slucaju Xbox je u ogromnom problemu. Neverovatno mi je da se ponavlja scenario iz starta prosle generacije, 100$ skuplja konzola, sa parcetom hardvera koji je cist visak i koji ce kasnije da izbace. Jedina je razlika sto je nominalno jaci u teraflopsima, ali videcemo u praksi koliko ce ta razlika da se manifestuje.