Xbox shop takse, pomoć?

Posto sam novi korisnik xbox-a, skontao sam da kad se kupuju igrice preko store-a da postoje neke takse, ali ne pise koliko ce igra biti sa tim taksama, pa me zanima neki info u vezi toga ili na koji drugi nacin kupiti igrice posto sam gledao po raznim sajtovima,a trazim assassins creed origins :grin:

Ja nikad nisam imao takse na kupovinu igara

Kad kupujes preko stora digitalno, samo naplati ono koliko kosta igrica tipa 59.99$?

Ako si stavio US, garantovano si stavi državu koja ima taksu na digitalnu kupovinu. Stavi Aljasku, tamo nema takse…

Ali zar mi svakako adresa naplacivanja nije ona koja mi se nalazi na platnoj kartici, a to je srbija?

I jos jedno pitanje, kako menjam drzave tako unutar US, posto ponjudjeno imam samo US i nista preciznije?

Billing Adress

Znaci ja samo stavim sve normalne podatke sa moje kartice i kad trazi billing adress ja stavim aljasku i necu platiti nikakve takse? I jel to kaznjivo, mislim ban ili tako nesto?

Vec godinu dana mi je adresa Los Angeles 90001 zipcode na ne znam koju tacno adresu, a kartica telenor banke i sve radi ok… Pretplate, igre, sve apsolutno… Nije jista kaznjivo, znaju i oni sami da imaju korisnike u Srbiji, a da nema podrske za nas… Nisu ludi :smiley:

I glavno pitanje mi jel placas te takse na kraju ili ne, da znam da li da stavim random US ili bas Aljasku :smiley:

Ja sam na LA, California, nisam nikada do sada placao takse, mada kazu da se placa… Stavi Aljasku za svaki slucaj…

Pa pise ti valjda na mailu kad ti stigne da ti je uplata prosla, koliko je osnovno, a koliko jos takse?

Takse ti ispiše na kraju checkouta (ako postoje). Ja sam na Indianu registrovan i ima taksa od 2% ili 3% i na kraju napiše koliko je. Npr igra je $29.99 a na checkoutu bude $31.02. Ako ti je taksa primenljiva, dodaju je ako ne, onda nema, zavisno od US države za koju si naveo adresu. To ti je svakako address za billing i ne mora biti isti kao i adresa vezana na kartici.

Savezne države u USA bez taksi su Delaware, New Hampshire, Oregon, Alaska i Montana. Izabereš jednu od ovih država i ukucaš hotels in recimo Alaska. Zatim odabereš neki hotel s liste, iskopiraš njegovu adresu i uneseš je na svoj profil na Microsoftovom sajtu. Samo kartica je tvoja platna kartica, sve ostalo mora biti fiktivno, američko. Možeš uvezati i Paypal nalog ako ga imaš. Za neke kupovine ćeš morati koristiti VPN, tako da znaš ako dobiješ neki error prilikom kupovine - 99% ti je zato što te mreža vidi da nisi u USA ili da ti kartica nije američka, pa koristi VPN.

Nemoj da mijenjaš države na nalogu, mislim da kad jednom promijeniš posle ne možeš tri mjeseca da vratiš.

Znači, USA fiktivna adresa i VPN po potrebi. PozZz

VPN sam jedino koristio kad preuzimam XBox 360 igre sa Live-a. U kupovini igara pravio mi je problem kad ih kupujem preko kompa a preko konzole radi iz prve! Billing adress mi je Aljaska…neka picerija cini mi se :slight_smile:
Koji VPN koristite, ovo sto ja koristim nisam bas nesto zadovoljan msm zavrsava posao ali radi dosta kilavo.

Koju drzavu i grad je onda najbolje stavit. Napravio sam account i stavio Usa,New York,hocu placat nesto dodatno?
Hvala na odgovoru

Piše ti gore: Stavi Aljasku, nađi na netu neku adresu picerije ili hotela i stavi tu adresu.

1 Like

To se stavlja na billing and shipping adress? Za broj telefona mogu lupit nes bezveze?

Ja sam stavio moj pravi telefon i radi mi bez problema.

Cim stavim Unitet states,odma mi promijeni pozivni broj na +1,pa ne mogu stavit svoj broj.
Koje komplikacije,uzas