XBR razmena igara

Kakva je mogucnost da napravimo temu razmena igara? :slight_smile:
Ne da pricamo o toj stranici, vec da menjamo i posudjujemo jedni drugima igre?
Naravno, izmedju stalnih i pouzdanih clanova…

Da li bi uspelo to?

Nije nemoguće ali forum ne garantuje sigurnost što je @robotnjik više puta napomenuo.Sve je do članova

Ako vec postoji sajt koji to radi s razradjenim sistemom i poverenjem medju korisnicima, uvek se pitam sta bi onda neko drugi morao da uradi da se po necemu istakne?

Ne samo u ovom slucaju, nego generalno. Kako da se probijes kad postoji ustaljena shema?

Secam se da je @Padawan imao neke varijante, ne znam kako se to zavrsilo. :smiley:

Davno sam ja takodje pominjao neku vrstu biblioteke za igrice. Nesto tipa svako kupi po neki disk i ubaci u opticaj. Samo sve to sada pada u vodu sa ovim digitalnim cudima.
Sto se bazena tice. Nisu oni skupi. Oni su dzabe. Samo smo mi jako bedni.
Ogromni su troskovi odrzavanja bazena, ljudi, svega toga. Nije to samo iskopas rupu i sipas vodu. A to treba da se odrzava cele godine da bi radilo pisljiva 2-3 meseca.
Ako neko ima neki malo bolji akvarijum zna koliko kosta samo da se formira dobar filter za njega. A gde je bazen. Npr kada sam pravio jedan akvarijum od nekih 120-150L samo za filter sam spicio oko 100e…

Ajmo pool neki sa igrama? Čak i ja, slepac, ima da doprinesem… Dobio sam ps4, pa da dajem mesecno po 2k dinara, to kao da otplacujem konzolu…

Poklon se ne placa:D

Mislio sam na nesto na nivou ovog foruma i da se ne siri dalje… Razmena igara je dobra stvar, ali ovde bi mogli besplatno se menjati izmedju sebe ili posudjivati na odredjeno vreme… Sto vise opcija, to bolje?! :slight_smile:

Nek bude izmedju 10ak ljudi i dobro je. Mozes samo da odigras igru vise :slight_smile:

Ako me ne uključite biću ljut… a to nije dobro…

Voleo bih da budem ukljucen, mada relativno sam nov na forumu.
A i nemam bas igara za menjanje trenutno (nemam ih uopste :x:)

Nema veze, biće račun malog Vukana, pa ćemo da uplaćujemo post netom, a on će da kupuje šta treba. Case closed.

Vise sam mislio na neku temu gde tipa neko navede koju igru ima slobodnu, kao i ostali, pa se ili zamene (za stalno ili privremeno) ili posudis nekome na 10ak dana da odigra (ili vise, manje, svejedno)…
Mada eto mozda ne bi bila losa opcija i da svi doniramo nesto sitno para svaki mesec i na razmeni uzmemo neku igru i ovde je ubacimo u “biblioteku” :slight_smile:
Mada bi to moralo biti striktno izmedju poverljivih clanova, zbog politike samog tog foruma… U ovoj drugoj opciji moze doci do sukoba misljenja sta da se uzme, ali i to bi razumno dogovorili i resili :slight_smile:
Ja sam za, a ako nas bude bar 5,

Kreiraćemo topic…
“Ko prevari , dolazi mu pleja”
hahahahaha

1 Like

Ja sam za, ako me primate.
A ima li nesto kao family pin i to da se zakljuca menjanje sifre i takve te stvari.
Family pin zna samo admin i to je to.

Da me ne shvati neko pogresno, nemam nista u sustini protiv druzenja i community se verovatno vise puta u raznim prilikama pokazao kao koristan. Ali ne vidim iskreno nikakvu svrhu da tako nesto postoji, i na razmeni koja je glavna “pijaca” mozes da menjas accountove do mile volje sa drugima besplatno. Nevezano za to: ako kupis account, i to obicno za neke smesne pare posle par meseci nakon izlaska, uvek mozes da odigras to sto si kupio za desetak dana i prodas za istu, ili skoro istu cenu. Ako te toliko mrzi i hoces da se drugi cimaju sa uplatama za tebe, to je samo lenjost, ja to cinim za 2-3 drugara koje znam licno, ali drugima vise ne bih izlazio u susret jer znam koliko lako i jednostavno i uz neki stvarno minimalan trud i trosak mozes da igras sve najnovije igre na PS4. To sto ljudi zive u srednjem veku, ne znaju kako funkcionisu kreditne kartice i paypal, nemaju para a sve ih mrzi, to zaista nije niciji problem sem njihov. Bolje da se ide na razmenu i da se doprinese likvidnosti zajednice nego da se prave neke zatvorene grupice u kojima bi se vrtele neke stare igre. My 2cc, ne moraju svi da se sloze sa mnom, naravno.

@n00dle pa nista, prekinuo sam sa tim. Sada mi je malo zao, da budem iskren i jos uvek imam neke ideje da pokrenem nesto ponovo, ali malo drugacije od onoga sto vec postoji, to je vec totalno zasiceno od kada je uletelo gomila klinaca, a sada su jos zatvorili G2A pn sekciju sto je ravno katastrofi.

Ok padawane, ako ćemo da se vređamo…Bio bi sistem “kickstarter”-a. To je loše?

Nisam siguran da sam te razumeo. Nema potrebe da se bilo ko ljuti, ako vama odgovara - samo udrite po razmeni.

edit: splitovao sam u poebnu temu, evo vam teme pa se menjajte. :slight_smile:

Stoji to, ja sam samo dao predlog da imamo neku svoju “biblioteku”… Mada je mozda lakse preko razmene, pa nek svako za sebe gleda :slight_smile: Prihvatam svaku kritiku i odbijanje predloga :slight_smile:

Mislim da bi tvoja ideja sa bibliotekom igara bila previse komplikovana, ali neka obicna razmena gde neko napise sta ima od igara pa ga onda neko kontaktira i zamene se mi je ok.

Mada mislim da je to za ps4 malo beskorisno zbog jeftinih naloga i postojanja foruma koji manje vise sluzi samo za to.Za Xbox mi je to malo korisnije jer je za njega u Srbiji dosta teze naci jeftine igre,a i na razmeni je mrtvilo za xbox, jer ga manje ljudi ima.

Ja imam 5 igara na disku za xbox i razmisljao sam se sta cu sa njima kada ih predjem.Mozda bi bila bolja varijanta da se ovde menjamo nego da se mlatimo oko prodaje na sajtovima tipa kupujem prodajem gde su igre za xbox skoro bezobrazno skupe.Naleteo sam na lika koji prodaje Oblivion kao za xbox one po ceni od 4000 dinara…

1 Like

Za XO bi imalo vise smisla.

Pa da pocnemo :smiley:

Imam GTA5 a trazim neki COD :smile:

1 Like