XGD3 problemi

Odjednom nece da se rezu igre, do skoro sve rezano perfektno…
Losa rezanja pocela su pre nekih mesec dana, kada sam rezao Deadpool(iz druge narezao)… Posle toga rezao Gears 3, isto je iz druge uspeo ja mislim…

E sad, juce hteo GTA 5 da narezem, prvi disc uspeo iz druge, drugi disc otislo 3 DVD-a… Probao sam i na drugom rezacu(ihas 122B) medjutim ista prica… ISO je ispravan, sve zeleno u abgx-u… Totalno sam se pogubio, nemam predstavu zasto ovako lose reze… I da, verbatime koristim naravno.
Sve rezem burner max payloadom i svako rezanje na img-burnu prodje bez problema medjutim nece da radi.

Ja kada sam rezao pogasio bi sve nepotrebne procese na PC-u da maksimalno oslobodim procesor i memoriju za rezanje.
Rezanje sam radio na Asus rezaču krosflešovanom u Lite On iHAS.

Diskovi nisu kao sto su bili, laser isto oslabio od rezanja. Zato se vise i ne rezu igre.

Osl’o jedno 10 DVD-ova :smiley: Pogasim i ja sve kad rezem. Kazem ti, do skoro sve rezano perfektno…

Uspeo sam na ovom drugom ihasu pokrenuti GTA, ali instalacija odma zakoci, posle toga jos jedan burn, instalacija dodje do 50% ali ovaj put kada pokrenem mnogo bolje ocitava, bas se cuje onako da melje… Takodje igrao sam nekih pola sata, nije izbacio ni jednom.

Probacu sa nekom drugom igrom danas, cisto da vidim rezultate, mozda je GTA bas specifican…
Kprobe rezultate odlicni do 50% onda krece ogroman spike na layeru 2.

Laser , brzina , Medijum(DVD).

Mislis laser na xbox-u? Cisto sumnjam, jer sve ostale igre koje su ranije rezane rade bez problema.
Diskovi su ovi http://www.virtikom.com/verbatim-double-layer-pearl-white-8-5gb-dvd-r-dl-8x-43704-cake-25. Kada udjem u imgburn pise da su MKM 003.

Rezem brzinom 4x(rezac ne podrzava manje), opcije koje su ranije radile uvek su bile online hyper tunning on, smartburn on, hypertunning on i perform opc before write cekirano.
Pokusavao sam razne kombinacije ali nista ne uspeva.

GTA V je kao i svaki drugi xgd3 naslov,nema nista posebno za rezanje.Sećam se da igra najbolje radi ako instalacija sa diska 1 ide na internu memoriju a sa diska 2 na usb,tako sam i ja igrao.

Upravo probao instalirati Gears of War Judgment, ista prica ne radi.
Uopste ne razumem zasto je ovo pocelo da jede govna :smiley:

Laser kojima pises igru na DVD je problem 90% sam siguran, jednom mora da oslabi ne moze overburn da radi bez posledica. Ja sam dva lasera potroaio, original je samo odjednom prestao da reze xgd3 i da pucaju diskovi. Znaci problem ti je verovatno rezac, lose reze.

Da, to sam i predpostavio.
Kazem ti da sam promenio rezac, uzeo sam od caleta njegov(posrecilo mi se da ima iHas), njegov komp je star 4 5 godina ali mislim da nije rezano nista na njemu.

Idemo dalje, danas sam procistio komp od prasine i zamenio sata ulaz pa sam probao ponovo…
Ovaj put clear opc pa restart kompjutera, perform opc on hypertunning on i smartburn on, dobio sam dosta bolje rezultate na kprobe, pi average je 16, pif je 0.27… Daleko od idealnog ali mnooogo bolje nego prethodni gde je pi average bio oko 300 :smiley:

Nisam stigao da probam instalaciju, posle cu isprobati.
Edit: Instaliran Judgment, konacnoo :smiley:

Rezac ko bandera :slight_smile:

1 Like