Xiaomi objavio Mi Notebook Air

Super mi je ovo zato što je još jedan Apple Macbook rip off, ali sa dobrim specifikacijama i cenom. Ako je kvalitet izrade blizu Apple-ovom, može se smatrati dobrom zamenom. Jel eko koristio Xiaomi uređaje?

Specifikacije:
Intel Core i5-6200U, up to 2.7GHz
8GB RAM, 256GB SSD
13.3-inch, full-HD (1,920x1,080-pixels)
309 by 210.9 by 14.8 mm; 1.28 kg (2.82 pounds)
Type-C USB for charging, 2x USB 3.0, 1x HDMI, 3.5mm audio port
40Wh battery, 9.5 hours

Xiaomi also announced a 12.5-inch version of the Mi Notebook Air that is slightly thinner and lighter at 12.9 mm and 1.07 kg (2.36 pounds). The 12.5-inch will lack discrete graphics, have only a 128GB SSD, 4GB RAM and use an Intel Core-M processor. That downgrading of specs comes with an upside, however – a battery life of 11.5 hours, 2 hours longer than the 13.3-inch model.

They go on sale on August 2 and will retail for 4,999 yuan (this converts to about $750, £570 and AU$1,000).

1 Like

Dobro, cena je stvarno konkurentna. Ali ima tu jedna druga stvar. Ne kupuje se mac samo zbog toga sto je mac. Kupuje se zbog OS-a koji ide u paketu. Kupuje se kao celina. Kao i apple telefoni. mene licno zabole sto je apple. Ali me zanima samo ios. To je jedini razlog zasto ja volim i koristim apple uredjaje.

Da budem iskren gnusam se ovih kineskih kopija. Izbezobrazili su se i sa cenom i glume neke brendove. Dzek Ma je cak izjavio skoro da su kineske kopije bolje od originala… kako da ne!

Pa jeste ali tako se gradi brend. Svi su jednom tako krenuli. Ako malo bolje pogledamo razvoj tehnoligije. Ali jesu malo napucani, za neku kinesku kopiju dati toliko para je hmmm.
Asus je poceo kao kompanija koja je pravila delove i racunare za Apple. Pa su sada brend koji bi svi rado posedovali koju god komponentu.
Secam se kada su izbacili svoje prve LCD monitore. O boze, ruznija slika nije postojala u istoriji.
A sada…

Well, i većina Apple uređaja se pravi u Kini, tako da su to isto kineske kopije :eyeglasses:. /lame joke

1 Like

Xiaomi je jedan IZUZETNO ozbiljan Kinez, i ja ne bih imao ništa protiv da posedujem jedan ovakav laptop.

Kao onaj telefon sto je izgoreo kinezu na poslu, skoro se desilo :slight_smile: ima klip pa da vidite sta rade braca kinezi :slight_smile:

Tom logikom možemo pronaći more iPhone uređaja koji su se iskrivili po dužini, ili Samsunge i LG-e koju su se pregrejali…
Lenovo je primer dobre Kine, tu je sada negde i Huawei, ali i Xiaomi i Meizu, Oppo su, zaista, igrači vredni pažnje i prave odlične i veoma kvalitetne uređaje.

Zanimljivo mi da smo mi ovde siromasi gadljivi na kvalitetne proizvode kineskih proizvodjaca, a velicamo Apple za koji nemamo para. Digitalna verzija stokholmskog sindroma

Sa jednakim cenama nema sta da traze. Ima milion sitnica koje Apple softver i hardver cini jedinistvenim na trzistu i nije to pitanje samo kopiranja ambalaze. Zamislite kopiju Playstationa 4, koja izgleda identicno, zove se Xiaomi-station 4000, ali radi na Windowsu i ima neki custom UI za pustanje igara. Takve stvari mogu samo da uvaljuju manje upucenim korisnicima…

1 Like

Pa cjene tesko da su jednake, a IOS ili OSX je za mene, tj za moje potrebe, nista posebno. Tako da ne vidim zasto bi Jabukovci uzimali moje pare, posebno kada te prisiljavaju na njihove uslove, koje bi korisniku u 21. vijeku trebali zvucati kao ucjena. Imam Macbook, zarekao sam se nikad vise Apple laptop ili racunar.

1 Like

Radi se o dve potpuno razlicite zivotne filozofije:


Neki kinezi su skontali da je ovo gore ruzno, probali da spakuju u donju ambalazu, ali PC ce uvek biti PC, drugi univerzum, sa svim dobrim i losim stranama.

Bio je Indijac http://m.pocketnow.com/2016/07/26/xiaomi-mi-4i-explodes-off-the-charger

Pa ovo sto neko kaze. Nije jedino realno da traze slicne ili iste pare. Jako prosto, slazem se da se placa brend dosta. Ali nije realno pricati da je isto.
Sve se pravi u Kini, tacno. Ali nismo deca znamo da postoje kontrole kvaliteta i da se primenjuju razlicite tehnologije.
Ok, ovaj komp jeste kopija apple uredjaja. Pa smo odmah presli na telefone. Ali ti Kineski brendovi ne mogu da se porede ni sa LG ili Samsung-om.
Mozda jesu bolji, mozda. Ali prosto ne moze nista preko noci pa tako ni premijum brend ni premijum cena!

Sto se tice razlicite filozofije Apple i PC pa i to se dosta priblizava godinama.
Setimo se da je apple presao na intel i manje vise je sada isto g drugo pakovanje.
Dok Win polako preuzima OS koncept postojanja i rada sa tendencijom da postane isto g samo drugo pakovanje.
Sve ce se svesti samo na potrebe. Prosto da ne igram igrice ne bih imao potrebe za PC nikada.
Pricam iz ugla jednog jako prosecnog korisnika. Ne govorim o ljudima kojima trebaju neki specificni programi kojima trebaju neke zveri i odredjene stvari koje samo jedna platforma moze da ponudi. Znaci za prosecnog lika, bez nekih spec zelja i potreba (90% korisnika) koncept koji daje mac je bolji.

Nikad necu zaboraviti temu sa drugog foruma gde je devojka napisala da ima problem sa novokupljenim Iphone 3g-om koji je platila 600 eura a telefon nije hteo da se nakaci na iTunes. I nakon par pitanja forumasa jedan je samo pitao a sta si sve dobila sa telefonom a odgovor je bio, pa telefon, punjac, rezervnu bateriju… sledeci reply je bio “oh boy”… Tako da, mante se ljudi kineza, jedino je dobro za showoff, kao i ja imam air laptop, a to sto je ispod haube nema veze.

To sto kaze @iKaran da se gnusamo kopija a nemamo para za Apple, pa ako nemam para za Apple kupicu laptop nekog renomiranog proizvodjaca za manje para nego kopiju neceg sto lici na nesto sto je za mene nedostizno.

2 Likes

To sto se Apple sklapa u Kini nema nikakve veze. Kinezi samo kopiraju do najsitnijih detalja, nisu sposobn da inoviraju i tako ce biti sledecih 1000 godina. Ja ne zelim da placam za proizvod koji je copy paste drugog, ukoliko bas bas nije 3x jeftiniji, cak i da je potpuno identican. Ne znam kako mozete da postujete i svojim parama to da podrzavate, da vam bude ovako nesto simpaticno. Uzasno je i dostojno prezira. Brend je toliko mnogo vise od logoa na kutiji.