Fitness, zdrava hrana i sumplementi

image

Za početak, krenuću sa nekim osnovama o suplementima, pa mogu vremenom dodavati i nove stvari ako koga zanima ovako nešto. Naravno ne moram samo ja, ako ima još nekoga ko zna još po nešto može dodati, ispričati svoja iskustva, opisati nam šta uzima i koliko i kako to deluje na njegov imunitet i zdravlje uopšte. Naravno , neću preterivati, ali mislim da je u redu da ljudi znaju neke osnove o suplementima, jer znamo da ljudi koji nisu u ovoj priči nemaju mnogo saznanja o suplementima.

Pre svega, treba znati da i ljudi koji ne treniraju i koji nisu sportisti takodje mogu koristiti suplemente, samo u nekim minimalnim količinama. Što bi se reklo, ne treba preterivati. Suplementacija ima efekta samo uz zdravu ishranu i fizičku aktivnost, makar ona bila i na minimumu (tipa kardio trening). Suplementacijom i zdravom ishranom odrzavate misicnu masu i telo zdravim a topite masti i izbacujete otrove koji negativno uticu i na vas fizicki izgled a i na zdravlje uopšteno…

Whey protein

WHEY je jedan od dva glavna izvora proteina nadjenih u mleku (drugi je kazein). Kada se sir proizvodi od mleka, usireno mleko (kazein) se koristi, a surutka se izdvaja. U tom trenutku, surutka je oko 92% voda , 6.5% laktoza, 0.9% protein i 0.2%vitamini, minerali, hranljive materije rastvorljive u masti - sto bas i nije neki idealni obrok. Surutka se pasterizuje I dehidrira kako bi se dobio prah koji se koristi u preteinskim šejkovima.

Tokom proteklih nekoliko decenija, whey protein prahovi su se razvili nekoliko generacija od nisko-kvalitetnih koncentrata do veoma visoko kvalitetnih koncentrata i izolata. Whey protein je postao glavni izbor medju saplementima bodibildera, kao i vecine drugih sportista i sa dobrim razlogom:to je sjajan protein iz mnogo razlicitih razloga. Rastuci broj studija pokazuje da whey moze pomoci u prevenciji i borbi protiv raka, kod osoba inficiranih HIV-om, unaprediti imunitet, smanjiti stres I nivoe kortizola, povecati mozdane nivoe serotonina, unaprediti funkciju jetre kod onih koji boluju od odredjenih tipova hepatitisa, smanjiti krvni pritisak, i unaprediti performanse, tek da nabrojiimo neke od njegovih potencijalnih medicinskih i povezanih sa sportom aplikacija.

Vase telo zahteva unos proteina a posebno u slucaju da ste sportista, vase telo zahteva povecan unos proteina. Protein koji izaberete cini razliku, i evo nekoliko razloga zasto je whey protein prvenstveni izbor za sve sportiste i ljude koji žele da se zdravije hrane.

  • Whey protein je prirodno kompletan protein, sto znaci da sadrzi sve esencijalne amino kiseline, potrebne u svakodnevnoj ishrani. Ima idealnu kombinaciju amino kiselina koje mogu pomoci da unapredite kompoziciju tela I povecate atletske performanse.
  • Whey protein je bogat izvor BCAA, i sadrzi najvise poznate nivoe od svih prirodnih hranljivih izvora. BCAA su vazne, jer za razliku od drugih esencijalnih amino kiselina, one se metabolisu direktno u misicno tkivo i prve se koriste tokom perioda vezbanja i treninga sa opterecenjem. Whey protein obezbedjuje telu BCAA kako bi obnovilo ispraznjene nivoe I otpocelo opravak i izgradnju cistog misicnog tkiva.
  • Whey protein je izvrstan izvor esencijalne amino kiseline, leucin. Leucin je posebno vazan za sportiste, jer ima kljucnu ulogu u unapredjivanju sinteze proteina I rasta misica. Istrazivanja su pokazala da pojedinci koji vezbaju imaju koristi od ishrane sa visokim sadrzajem leucina I imaju vise cistog misicnog tkiva I manje telesnih masti u poredjenju sa onima cija ishrana sadrzi nize nivoe leucina. Whey protein izolat ima u proseku 50% vise leucina nego soja protein izolat.
  • Whey protein je rastvorljiv, lak za varenje i efikasno se absorbuje u telu. Naziva se jos i “brzi” protein zbog svoje sposobnosti da brzo obezbedi ishranjivanje misicima.
  • Whey protein pomaze da se odrzi zdrav imuni sistem, povecavajuci nivoe glutationa u telu. Glutation je anti-oksidant potreban za zdrav imuni sistem, i vezbanje i trening mogu smanjiti njegove nivoe u telu. Whey protein odrzava atlete zdravim I jakim kako bi pruzili svoj maksimum.
  • Whey protein se smatra “brzo dejstvujucim” proteinom.Ali sta se tacno misli sa “brz”?
    Brz se odnosi na kolicinu vremena koja je potrebna da bude potuno metabolizovan. Jos preciznije, vreme koje je potrebno da bude svaren (ako je potrebno), absorbovan u krv, primljen od strane telesnih tkiva, I zavrsi neku od mnogih metabolickih “sudbina”.
  • Dve primarne dominantne putanje, su kreiranje novih proteina od individualnih amino kiselina, ili oksidacija u ureu i moguce glukozu.
    Urea je glavna komponenta urina, dok je glukoza osnovna ljudska jedinica ugljenih hidrata.Sa wheyproteinom, bice potrebno samo 20 minuta pre nego sto skoro sve od onoga sto ste konzumirali ne pocne da juri kroz vas krvotok.

Negde izmedju 20-40 minuta, nivoi amino kiselina u vasoj krvi su dostigli svoju najvisu tacku.Do punog sata, proci ce kroz razne metabolicke procese, ili sinezu proteina, ili oksidaciju.

Rast i odrzavanje misicne mase zavisi od balansa izmedju sinteze I razgradnje proteina. Ako je sinteza novih proteina veca od razgradnje misicnog proteina,dolazi do napredka u cistoj misicnoj masi.

Tako da sa whey proteinom, bice potrebno samo 40 minuta da nivoi amino kiselina u krvi I sinteza proteina dostignu svoj vrhunac, I za oko sat vremena vratice se na normalu nakon jednog unosa proteina. Ovo je neverovatno brzo u poredjenju sa sasvim suprotnim kazeinom, ili cak cvrstom hranom.

Idealno vreme za koriscenje je odmah nakon treninga, kada je potrebno da vasim misicima sto pre pruzite amino kiseline i sve ostalo sto im je potrebno za oporavak I rast. whey
protein bi tada bio vas savrsen izbor. Takodje , ukoliko vam je prvi dorucak u 12 kao meni, whey mozete uzimati ujutru, uz blendovanje sa voćem, i uz dodatak mleka, jer je organizmu snaga tada najpotrebnija. Ukoliko preskocite jutro, najbolje je uzeti whey uveče, i to može biti i isolat, jer ce do ranog jutra “puniti” organizam za neko novo i zdravije jutro bez bolova u mišićima i umorom koji docekate svako jutro kada se nezdravo hranite.

Glutamin

Glutamin (GLN) je jedna od 20 amino kiselina odredjena standardnim genetskim kodom. Hemijska formula glutamina je C5H10N2O3. Sporedni lanac je amidni;formiran zamenjivanjem OH-1 grupe iz glutaminske kiseline sa funkcionalnom amino (NO2) grupom.

Biohemija

Glutamin,kao gradivna materija proteina,je jako vazan u biohemiji.Takodje,jako je bitan kod reakcija u kojima ucestuju azotna jedinjenja.Npr. amonijak (dobija se azotnom fiksacijom) se asimilira u rezervama u toku pretvaranja glutaminske kiseline u glutamin uz pomoc enzima glutamin sintetaze. Glutamin ucestvuje kao donor azota u biosintezi drugih amino kiselina (purinskih i pirimidinskih).

Prirodni izvori

Glutamin sadrzi hrana bogata proteinima,kao sto je riba,crveno meso,pasulj i mlecni proizvodi…

Upotreba

Glutamin se koristi kao suplement radi povecanja izdrzljivosti.Koriste ga i osobe koje pate od bolova (uglavnom starije osobe) i grceva u misicima.Koristi se pri dijetama bilo koje vrste pri popunjavanju organskih rezervi amino kiselina koje su istrosene tokom vezbanja i ostalih aktivnosti.Studije,koje su pokusale da otkriju eventualne probleme u slucaju koriscenja glutamin u vecim dozama,pokazale su sasvim suprotno.Suplementacija u umerenim dozama je zdrava,jer sluzi da dopuni zalihe amino kiselina posle vezbanja,ali korisenje glutamina je preporucljivo i osobama koje imaju neke psihicke trauma ili boluju od raka ili pada imuniteta.

Pomoc pri postoperativnom oporavku

Poznato je da glutamin ima sposobnost da smanji vreme oporavka posle operacije.Bolnicki oporavci posle operacije abdomena su znatno skraceni usled davanja glutamina pacijentima.Rezultati bolesnika koji su dobijali glutamin su znatno bolji u odnosu na rezultate onih kojima je bio uskracen glutamin.

Obrok posle treninga

Evo i nesto za one koji su sportisti, jer je njima najvažnije održati mišicnu masu pa time i snagu.

Zamisli na trenutak da si danas odradio jedan od najboljih treninga. Sretan si sto je trening bio dobar i ides se tusirati i odmah kuci kako bi se dobro odmorio. Za oko dva sata, mama ce zavrsiti rucak pa ces onda i fino jesti. Zvuci poznato ?!

Istina je da puno sportista postupa na tako pogresan nacin, a nacin je pogresan zato jer se zanemaruje uzasno vazan PWM ,( Post workout meal ) ili hranjivi obrok neposredno nakon treninga.
Nije vazno samo jesti da bi dobio ili održavao misicnu masu, vazno je znati i sta, kako i kada.
A s pravom mozemo reci da je to najvazniji od svih obroka koje unosimo u toku dana.

Nakon jakog i kvalitetnog treninga, misici su premoreni, nivo glikogena (secera u krvi) je drasticno opala i pocinje katabolizam ili razgradnja misica. Jedini nacin zaustavljanja tog negativnog procesa i pokretanje anabolickog ( izgradnja misica ) je uneti u telo one prehrambene elemente koji su mu sada posle treninga najpotrebniji.

Studije su pokazale da je preko potrebno uskladistenje tj. , nadoknadjivanje izgubljenog glikogena u krvi najizrazenije neposredno posle treninga. Osim toga, upravo to je i vreme kada se drasticno povecava i ubrzava proces proteinske sinteze ili proces obnove i izgradnje novih misicnih vlakana. Nije li onda razumno upravo tada snabdeti organizam sa onim sto mu u tom trenutku najvise treba. Da, nemojte cekati mamin rucak ili posle treninga prvo ici sa drustvom u kafic i slicno.

Sportske studije su takodje pokazale da unosenje ugljenohidrata neposredno nakon treninga, povecava nivo hormona insulina, sto je jedan od glavnih hormona zaduzenih za rast misicne mase uz hormon rasta i testosteron.

Uzimanjem ugljenohidrantnog napitka odmah posle treninga, podizete nivo svih hormona i sprecavate nepotrebnu razgradnju misica dovodeci ih u stanje pozitivnog nitrogen balansa. Vreme posle treninga je i najidealnije za apsorpciju kreatina i aminokiselina; iskoristivost je tada daleko veca nego kao u neko drugo doba dana.

Sada da vidimo kako bi trebao izgledati i sta sadrzavati, kvalitetni obrok posle treniga. Prvi sastojak je voda; nasi misici su 80% voda. Tokom treninga gubimo velike kolicine vode iz tela, kako znojenjem (cime organizam stiti telo od pregrejavanja), tako i misicnom kontrakcijom jer vodu koriste u procesu sagorevanja glikogenskih zaliha za energiju ( ATP - adenozin-tri-fosfat ) i snizavanje radne temperature samih vlakana.

Mnogi sportisti, pa i oni koji to nisu, ne shvataju vaznost re- hidracije ( uzimanja vode ). Ne uzimanjem vode, mozemo izgubiti i do 20 % snage i energije. Osim toga znojenjem gubimo velike kolicine vode cime se nasa krv zgrusava, a time i povecava krvni pritisak, jer srce mora pojacati pritisak pumpanja kako bi guscu krv uspelo progurati u sve zile, a posebno u sitne kapilare i kako bi moglo doci dosta kiseonika i u ona najmanja misicna vlakna.

Potrebno nam je 4 ml vode na svaki gram ugljenohidrata, kako bi organizam nadoknadio i uskladistio glukozu (glikogen).

Drugi vazan sastojak su ugljenohidrati. Vec smo ranije rekli zasto ih je potrebno konzumirati posle treninga, ali da sada vidimo koje i koliko. Maltodextrin i dekstroza su najbolje vrste za taj obrok i oni su obicno sastavni delovi mikseva u proteinskim proizvodima za povecanje mase. Njihova apsorpcija je najbrza, sto znaci da brze nadoknadjuju izgubljene glikogenske zalihe.

Zavisno od brzine naseg metabolizma i intenzitetu obavljenog treninga, trebamo uzeti 1 do 1.5 grama ugljenohidrata na svaki kilogram telesne tezine ( npr. ako imamo 80kg uzimamo max ; 80 - 120 grama ugljenohidrata ).

Neki sportisti uzimaju voce posle treniga kao obrok. Naravno, to nije lose ali fruktoza ulazi u krv vrlo sporo i ne zamjenjuje sav potroseni glikogen iz misicnih vlakana i krvi. Ako bas volite jesti voce, uzmite voce sa vecim glikogenskim indeksom, npr. banane ili grejpfrut.

Protein protein protein. Nista bez proteina, proteini su izgradjivacke jedinice za misicni zid. Odmah nakon treninga organizam moze iskoristiti i ugraditi do 50 % vise proteina nego pri bilo kojem drugom obroku. Sinteza proteina je tad najveca i gladni misici upijaju protein i aminokiseline kao sundjeri.

Kao i ugljenohidrata, i proteina imamo nekoliko vrsta ( whey, soja, mleko, jaja, meso itd.) pa je dobro znati koji je u tom trenutku najbolji. Naravno od svih proteina najbolji je uopsteno, a narocito sada whey ili protein mlecne surutke koji je joniziran i mikrofiltriran te tako najpogodniji za brzi ulaz kroz celijske membrane misica. Koliko ga trebamo; opet zavisi od metabolizma, telesne tezine ali uglavnom od 40 70 gr.

Posljednji sastojci, ali zato nista manje vazni su vitamini, minerali i mikroelementi. To se posebno odnosi na vitamine C i E. Oni su poznati kao antioksidansi ( odstranjuju otpadne supstance koje nastaju u misicima ) i u tom trenutku su najvazniji , jer oslobadjaju organizam od slobodnih radikala pa, uz hrom i lipoidne kiseline, pomazu brzoj obnovi ostecenih micisnih vlakana.

11 Likes

Ako hocete da se zdravo hranite resenje je jednostavno. Nemojte da unosite nikakve masnoce ili barem sto je manje moguce (ni zivotinjske ni biljne) i nemojte da jedete nista zivotinjskog porekla.

Jedite socivo, pasulj, grasak, pirinac, krompir, spanac, brokoli itd. i naravno sve bez mesa i zaprske.
Pravite svoj hleb od integralnog brasna, vode, soli i sode bikarbona.
Jedite dosta voca.
I za kraj ako trenirate ili se bavite sportom kolicinu proteina koju unosite mozete povecati tako sto cete jesti tofu (u neku ruku sir od soje).

Uz ovu ishranu jako je bitno da pijete vitamin B12 jer ga ne unosite kroz ishranu. Sve ostalo unosite u sasvim dovoljnim kolicinama.

Evo da i ja nesto kazem.

Ja sam koristio whey protein i Creatine. I iskreno da kazem nijesam primijetio nikakvu razliku, ni u snazi, niti u izgledu. Koristio sam oboje vise mjeseci uporedo sa treninzima, i kazem eto, nista. Kontam da kom nije zao fin je dodatak ishrani, ali ako ocekujete bio sta, bar u mom slucaju, nema od toga nista.

Ne znam je li neko uzimao testosteron ili nesto slicno, kontam da to pomaze.

Svaka cast za tekst pre svega. Saznao sam dosta korisnih stvari mada sa druge strane neki termini mi i nisu bas poznate. Nikad nisam gotivio hemiju kao predmet u skolama pa sad vidim posledice toga :joy:.
Bilo bi super kada bi napisao koja vrsta hrane ima te odredjene vitamine, aminokiseline, proteine itd. Cisto da znam kuda da idem. Sta mislis o onim proteinskim cokoladicama? Da li je to vredno uzimati nakon treninga ili nakon jela npr?

Ja suplemente koristim od 18-e godine. Sada imam skoro 34. Sa prekidima naravno, ali itekako ima smisla kada koristiš dugo godina uz naravno pravilnu ishranu. Nisam svih ovih godina ni uspevao da odolim pojedinoj hrani, ali sve to nije uticalo previše na mene. Kazem opet , sva suplementacija ima smisla uz pravilnu ishranu i fizicku aktivnost, nikako nije čarobni napitak. Kreatin dodaje vodu mišićima tako da mi je odbojan. Tostesteron sam izbegavao ali znam ljude koji su isti uzimali. Uglavnom bodibilderi koji se takmice, ali ja to izbegavam.

Trenutni da nazovem problem koji ja imam je manjak masnoće u krvi. Tako da moram malo unositi i masti i poraditi na tome.

@MikiBanter Proteinske cokoladice, nakon treninga, su odlican izbor. No mislim da izadju dosta skuplje za razliku od dobrog PMW-a koji sam gore pomenuo. Postaviću tablicu koju sam ja koristio. Samo da je pronadjem na kompu.

@Noxronin je dao takodje oblican primer ishrane. No treba napomenuti da se vrlo mali broj ljudi moze pridržavati kompletno ovakvog nacina ishrane.

1 Like

Molim? Ajde otidji do dede i reci mu kako mleko nije zdravo. Bas me interesuje sta ce da ti kaze.

Hleb od integralnog brasna je okej a solja mleka nije?

I ako namirnice zivotinjskog porekla nisu dobre po nas, zasto onda vestackim putem uzimati B12?

1 Like

Med

Med takodje koristim svakodnevno i uvek imam par tegli livadskog i šumskog meda.

Iako je med izvanredna hrana on se u našim uslovima veoma slabo koristi u te svrhe. Dobro bi bilo kad bi se bar koristio kao dopuna hrane tj. kad bi ga čovek u različitim dobima, posebno u detinjstvu i starosti, koristio svakodnevno u malim dozama i na taj nacin u organizmu bi se obezbedila dovoljna količina svih hranljivih sastojaka koja mu je svakodnevno potrebna. Sve napitke i slatkiše bolje je zaslađivati medom nego šećerom. Znači i profilaktičkom dozom meda možemo nadoknaditi svaki nedostatak u ishrani.

Potrebno je poznavati sastav i kvalitet svih vrsta meda jer samo oni koji poznaju njegovu vrednost znaju zašto ga treba svakodnevno upotrebljavati. Med je jedna od retkih namirnica čiste prirodne hrane koja raspolaže mineralnim sastojcima u onim količinama koje su dovoljne da se sačuva organska ravnoteža.

Med je takođe jedna od retkih namirnica koja svoje sastojke ne gubi dugo što nije slučaj sa voćem i povrćem. On je i izvanredan posrednik-prenosna veza između različitih vitamina.

Med je pre svega gradivna hrana puna sastojaka potrebnih za normalan razvoj, posebno dečijeg organizma. On je istovremeno sa svojim šećerima (ugljeni hidrati) i energetska hrana koja veoma brzo daje potrebnu snagu i energiju svakom organizmu.

Med kao zaslađivač životnih namirnica ima ogromnu prednost nad šećerom. Te prednosti su sledeće:

ne nadražuje zidove želuca i creva,

brzo i lako se asimiluje tj. glukoza i fruktoza se bez varenja absorbuju u krv, upotrebljen med brzo čoveka čini snažnim, pri lečenju obezbeđuje veoma brži oporavak organizma, najlakši je za pravilan rad bubrega, ima laksativno (opuštajuće, smirujuće) dejstvo i deluje smirujuće na nervni sistem.

Ono što mu daje posebnu prednost u upotrebi predstavlja činjenica da ima visoko kaloričnu vrednost i kad se uzima u malim dozama. Treba da bude omiljen i zato što se može koristiti na mnogostruke načine u kombinacijama različitih namirnica kako za jelo tako i za piće.

Na osnovu rečenog da se zaključiti da redovno korišćenje meda omogućuje valjano življenje od rođenja do duboke starosti. A da bi se med mogao koristiti treba razlikovati pravi nektarski od falsifikovanog meda. Prvi grade pčele od nektara, a drugi grade pčele i “pčelari” od šećera. Prirodni - nektarski med se prepoznaje na više načina. Jedan od njih se sastoji u tome što pravi med prilikom prosipanja pravi neprekidnu nit sve dok poslednja kap ne iscuri što falsifikovani med nema. Prirodna osobina nektarskog meda je kristalizacija. Pravilno se kristališe samo nektarski med. On se kristališe u najsitnije čestice koje su homogene u celoj količini meda. Brzina kristalizacije meda zavisi od ujednačenosti temperature prostorije u kojoj je med smešten.

Postoji više vrsta medova, zavisno od vrste medonosne flore sa koje je nektar ubran. Najpoznatiji medovi su: bagremov, šumski, livadski, lipov, suncokretov itd. Treba da se zna da kvalitet meda, kao i ostalih pčelinjih proizvoda, zavisi od kvaliteta tla sa koga se nektar ubere. Nektar ubran sa degradiranih površina (u blizini velikih dimnjaka, zemljište zatrovano hemikalijama…) ne može dati kvalitetan med. Najkvalitetniji su oni koji su pčele ubrale na ekološki čistim područjima kao što su udaljenija područja, šume, livade na većoj nadmorskoj visini kao i one koje nisu degradirane. Pošto med uglavnom sadrži one sastojke koje sadrži i tlo prirodno je očekivati da će kvalitetniji med u pogledu sadržaja mineralnih sastojaka biti na arealima koji se nalaze iznad banja, mineralnih voda i slično. To dalje znači, kvalitet meda kao i kvalitet ostalih pčelinijh proizvoda umnogome zavisi od već postojećeg primarnog opterećenja zemljišnih površina, kao i od svakodnevnog, permanentnog sekundarnog opterećenja zemljišta (degradiranje istog na različite načine), o čemu se u budućem radu sa pčelama mora voditi računa. Kvalitet meda zavisi i od broja različitih vrsta biljaka sa kojih je ubran nektar. Tako livadski i šumski med spadaju među najkvalitetnije, jer je ubran sa više od stotine različitih biljaka. Med ne gubi svojstva i može se čuvati veoma dugo.

2 Likes

Nisam se dobro izrazio. Hteo sam da napisem da se ne unosi u dovoljnim kolicinama kroz ishranu znaci unosi se ali ne optimalna kolicina.

U sustini nece ti biti nista ako ne pijes B12 (svakako ne anemija) sa ovom ishranom sem povecane sanse od nekog srcanog oboljenja.

Sa druge strane ako se covek hrani 100% veganski sanse da oboli od raka ili 99% drugih bolesti je i nekoliko puta manja. Takodje vecina bolesti je napala coveka upravo zato sto jede zivotinje (korona je zivotinjskog porekla).

Covek je po prirodi vegan. Ljudski sistem varenja pocev od zuba pa sve do creva je prilagodjen biljnoj ishrani i sve sto covek unese kroz biljnu ishranu je zdravo i korisno za coveka za razliku od mesa, jaja i mleka.

Neko ko jede iskljucivo veganski ce pucati od snage, bice skoro nemoguce da se razboli i bice nemoguce da se ugoji.

Naravno ne postoji apsolutno na ovom svetu. Isto kao sto neko pusi 100 godina i ne oboli od raka pluca, a neko oboli od raka pluca sa 20 godina, a nije nikad zapalio cigaru.

Bitno je napomenuti da sam ja vegan ne zato sto mi je zao zivotinja (zabole me cak sam pomagao pri klanju par puta) vec zato sto je to zdrava ishrana. Ima dana kad narucim pljesku, picu ili sta vec ali to je retkost.

1 Like

Auh druze, svaka cast kad to mozes izdrzati. Ja jedem meso 2-3 puta dnevno svaki dan, ako mi makar 2 od 3 obroka nijesu sa mesom osjecam se slabo. E sad bas da nije zdravo meso(umjereno naravno) i da mi nijesmo prolagodjeni mi nekako zvuci suludo, mada to each their own.

Btw kako se ponasa kafa u celoj toj prici? Jel potrebno izbaciti konzumiranje iste ili je totalno nebitno?

Aj kad ste pokrenuli temu, a vidim i da se razumete.

@Noxronin, @iNikola sta mislite o Zbregovu?
Ja poceo da ga pijem posle treninga, iskreno lep mi ukus, pritom ako zaista ima 60g proteina u toj bocici stvarno super.

Iskreno se divim veganima, zdravo jeste ali nikada ne bih uspeo u tome, cak i kada bi bio uporan. Zanima me samo kako uspete da dobijete na masi? Većina vegana koje znam su sa vrlo malom kilažom. BTW ima suplemenata i na biljnoj bazi ali ih nisam nikada probao.

@MikiBanter Kafa, tu je upitna kolicina koju popijes dnevno. 2 kafe su meni najviše sto popijem, nekada ode i treca, ali vrlo retko… Bez kafe ne mogu a voleo bih da mogu… Ko može najbolje bez kafe ili jedna dnevno max. Citao sam skoro da su neke studije pokazale da jedna kafa ujutru pomaze ljudima kojima je na poslu potrebna velika koncentracija. Zapravo, pozitivno utice na organizam i oslobadja stresa koji bi u protivnom bio prisutan.

@alexcarina O zbregovu zaista malo znam, ja koristim uglavnom yamamoto, ultimate nutrition, optimim nutrition i biotech proizvode. Bitno je da nema aspartama u njemu. Oznaka je E951. Moze pisati i fenilalanin. Ako imas neki sastav na pakovanju postavi.

Mani se tih govana i tim hemikalija , vec baci se na trening, boravak u prirodi i zdravu i prirodnu hranu , to je jedina prava stvar i samo ono sto dobijes nekim treningom i prirodnim putem se racuna, sve ostalo je cisto sranje, koje em ne traje dugo, em moze zdravlje da ti upropasti.

Ono imas gomilu likova koji se kljukaju tom hemijom i izgledaju onako napucano, ogromno a realno iznutra sve trulo, maltene ne mogu da potrce za autobusom.

1 Like

Nema tu prave snage a jos manje izdrzljivpsti.
Sve je instant kao i pakovanje.
Moze to da pogura ali ne da bude osnova.
Na duge staze sam uvek bio izdrzljiviji i jaci od svih bildera i tih sto vezbaju. Ali mogu da rintam od jutra do sutra bez odmora od gradjevine na dalje.
A ishrana… sve sto mogu da sazvacem :grin:
Obrok bez problema 1kg mesa :grinning_face_with_smiling_eyes:
Snaga ulazi na usta.

Trening se podrazumeva. U sustini sve ovo o cemu pricam i jeste prirodno. Ne dolazi od spravljanja nekom posebno hemijom. Kao sto recimo ni mleko u prahu nije hemija. Vec se dobija tako sto se voda uklanja iz mleka. Pre bih rekao da je vecina namirnica koje svakodnevno koristimo hemija nego suplementi.

Vec sam govorio da suplementacija o kojoj pricam moze biti korisna samo uz zdravu ishranu koju preferiram. Zdravlje nije samo sirova snaga vec i zdravo srce, krvni sudovi i td… (moze ici u nedogled). Neko je gore pomenuo da nije bilo efekta sa suplementima, u prevodu, mozda je ocekivano bilo napucavanje o kome pricate ali suplementi sami po sebi tome ne sluze.

To sto pricate za napucane likove, to vec jest hemija. Steroidi i slično, ali ovde o tome nisam pisao niti sam u tom fazonu.

Pametno, zato kazem znaci ali nije obavezno.
Bitno je biti zdrav ali sto meni valja mozda tebi ne valja. Nismo isti.

1 Like

Vegani su za mene najjaci ljudi na svetu :joy:
Pogotovo ako su sa Balkana gde ima mesa na sve strane
Aplauz od mene na snazi karaktera :grinning_face_with_smiling_eyes:

2 Likes

Znaci sta treba da se radi , treba sto vise vremena provoditi napolju na svezem vazduhu, recimo jako je bitan kardio, zato recimo pozeljno je sto vise setnje (po mogucstvu brze setnje, setnja cak cesto ima i bolji efekat od trcanja jer trcanje topi misicnu masu) i za kardio je odlican recimo basket, fudbal ili vec ko sta voli (em je zabavno , em ti pricinjava zadovoljstvo, em je korisno i doprinosu pobosljasnju kondicije, fleksibilnosti tela i opsteg zdravlja), takodje vezbanje treba da bude bazirano sto vise na prirodnim vezbama sa sopstvenom telesnom tezinom, znaci sklekovi, zgibovi, propadanje, itd , te vezbe su veoma dobre za muskulaturu, fleksibilnost misica i opstu izdrzljivost , takodje po zelji moze da se ide malo rekreativno na neki dzudo, brazilsku dziju dzicu, boks, neke lakse sparingke i tako nesto, a sto se tice tegova i onih spravi, to moze onako pomalo , usput ali ne bi trebao akcenat da bude na tome, jer vrlo cesto ti tegovi izazivaju i nezeljene ekefkte, recimo iako od njih mozes da dobijes malo na misicnoj masi, snazi, itd vrlo cesto istovremeno te usporavaju i osecas se nekako tromije, kruce, opada ti fleksibilnost, kardio, itd (zato su recimo zakon zgibovi, sklekovi, propadanja, udaranje u bokserski dzak, itd).

Znaci to je odprilike neki univerzalni recept, a to sto neko tamo tegli one tegove u nekoj smrdljivoj i zagusljivoj teretani i truje se onom hemijom da izgleda sto vece, napucanije i sta ja znam, to nema veze sa mozgom, to moze da okaci macku o rep.

Sto se tice ishrane, pa ni veganski nacin ishrane nije bas najzdraviji i najpravilniji, pogotovo ne lezi bas najbolje i nekoj nasoj dinarskoj genetici, ono treba jesti sto vise voca i povrca to stoji ali definitivno meso ne treba izbegavati , kao nikako ni ribu, jaja, itd.
Takodje veganska ishrana je cesto povezivana sa nekim problemom stitaste zlezde i vegani cesto su u deficitu sa gvozdjem i vitaminom B12 i mislim sa jos nekim mineralom, sad ne mogu da se setim.

Ono ishrana treba da bude normalna, prirodna i izbalansirana , ono ne izbegavajte nista, jedite sve ali ne preterujte ni u cemu i to je to, bicete ok na duze staze.

1 Like

Slažem se. Lepo rečeno.

Inače, mnoge dijete koje se koriste danas, sveukupno su štetne za zdravlje. Telo ne dobija dovoljno vitamina, proteina, niti svega ostalog sto mu je neophodno, a sve u cilju lepog fizickog izgleda. Na duže staze telo biva uništeno.

Sa druge strane, ljudi koji su ubacili 2-3 dodatna, zdrava obroka, uspeli su da smanje kolažu. Dakle imali su 6 obroka dnevno i smanjili kilažu za par meseci. Naravno, kada se telo navikne na 6 obroka dnevno, koji nece biti obilni kao nekada 3, bice posve drugacije za vas.

Ja jednostavno ne uspevam kroz hranu da unesem dovoljno proteina, a verujem i mnogi ljudi koji zive brzi stil zivota. Jednostavno nemam vremena. Stoga i primenjujem suplementaciju (naravno ne u nenormalnim kolicinama). Kada imamo sve prednosti savremenih tehnologija treba to iskoristiti. Nekada nije bilo ni lekova ni vitamina u tabletama ali sada sve to koristimo, pa ne bi ni suplementacija trebala biti izuzetak.

U jednom periodu sam podosta smanjio kilažu a imao sam sala više no kada sam bio teži… Jednostavno, videlo se da nesto nije bilo u redu. To se desilo u nekom mom losem zivotnom periodu, jer nije sve u zivotu idealno, pa kada dodjes u neki tezak period onda se prepustis nezdravoj ishrani i svemu losem, jer ti nije ni do cega, pa na kraju tu vidiš i sve prednosti zdrave ishrane. Na srecu brzo sam se vratio svakodnevnim navikama i vremenom se sve vratilo u normalu. To se sve najbolje videlo na osnovu krvne slike i ispitivanja koja radim s vremena na vreme, sto smatram posve normalnim. Ako racunaru i konzolama obrisem prasinu s vremena na vreme, ako menjam ulje automobilu svake godine, red je i da sebe proverim.

1 Like

Ma debeli su lenji i kraj. I kao jao nista ne jedem a debeo sam…
Vazi, nego zderes i ne kreces se. Kraj.