Želja za gejmingom

Jesam li jedini koji u posljednje vrijeme gubi neku volju za gamingom, pored toliko dobrih igara, masu ih isprobam po 1h i nekako stanem, teram sebe da zavrsim, ali nikako, sedi igra tako na hdd nekoliko i na kraju je izbrisem, ovo je vec nekoliko mjeseci, kad god iskombinujem da imam vremena za igru zavrsim na YT gledajuci neke budalastine, kad pocnem igru samo racunam kad prije cu je zavrsiti. Jednostavno ne znam koje igre da igram, bukvalno toliko dobrih igara, ja igram j*beni CS:GO…Jel ima neko “resenje” za ovo

1 Like

Mene sve češće spopadne takav neki period, gde mi je jednostavno muka od bilo kakvog gaminga. Onda se posvetim nekom drugom hobiju. U mom slučaju su to: MTG Sredom i Petkom, u slobodno vreme čitam knjige koje su me od ranije interesovale a nisam bio u mogućnosti da ih čitam, nadoknadim gledanje serija i filmova, odgledam po 5-6 filmova ili serija u jednom vikendu.

I onda nakon nedelju-dve mi se opet javi želja i navalim na igranje. Ako to smatraš kao neku obavezu, biće ti sve gore.

Upravo ovo je problem, ne zelim da “zaostajem” vec zelim da predjem te neke HIT igre, ali problem je mene vec nekoliko meseci sve vise i vise smara sedenje za stolicom i igranje igara…

Probaj krace igre?

Brdo igara danas koje su AAA igre imaju open-world elemente, levelovanje i grind da bi uvukli ljude u nekakvu beskonacnu masinu igranja.

Igrao sam Warframe 2014-2015 i proveo nekih 2000+ sati na to sranje, zgadilo mi se i sad stvarno igram igre umerenim tempom i igram dosta krace, interesantnije igre. Probaj nesto sto je kratko a i dalje ima solidan gameplay, ili igraj nesto sto ces moci da zavrsis 2 sata dnevno. Promeni zanrove, pa cak i pogledaj neki indie naslov.

Ubi me vise ovaj konstanti grind i “vezivanje” za tvoj nalog u nekoj igri zato sto si ulozio x sati to ti bude jedini razlog zasto igras neku igru. Igraj igre da bi uzivao igrajuci, ne znam sta drugo da vam kazem…

1 Like

Meh, igre će biti tu i za mesec-dva. Nije kao da radiš recenzije za igre, pa da imaš neki rok do kad bi trebao da je pređeš :slight_smile:

Uz to, vidim da sve više kaže da igraju igre koje u osnovi nemaju kraj, poput Ultimate Team, Warframe, CS:GO, itd. Pa kako da pređete igre ako igrate ove koje se nikad ne završavaju? Još ako vam dosadi igranje zbog tih bez kraja…

1 Like

Shvatam, jeste sto krace igre, ali znas nesto,npr sram me da pisem DOOM sam poceo ovaj novi stigao mozda 2-3h igre i jednostavno odustao od nje, hellblade senuas sacrifice sam skinuo jedno 3 put i svaki put sedela po 2 mjeseca dok je nebih obrisao,ne probanu igru,problem je upravo taj sto zele da naprave neke masine za igranje sa 1000000h zanimacije,sto u sp igrama nije moguce(witcher je izuzetak), ali nije samo to problem nekako mi je muka da pocinjem igre,trenutno imam splinter cell blacklist na hdd predjeno mozda 3h igre i sedi, muka mi da ga igram. :frowning:

EDIT: Ima i ovo sto @daemonkiller92 kaze, ove igre kao warframe, cs:go , rust mi ubijaju zelju za gaming, je li to sad planski ne znam, ali me cisto unistavaju, i ako ih stalno igram.

Ni ja nista nisam bolji po tom pitanju, igrao sam DOOM demo i uopste nemam volju da skidam celu igru i da igram. Witchera 3 neverujem da cu ikad igrati, probao sam Witchera 2 par puta i nisam mogao zavrsiti.

Najlakse je samo uociti da li ti je zabavno igrati neku igru? Da li i dalje uzivas igrajuci x igru i ako si ulozio brdo vremena u nju? Ako igras samo da bi grindovao i da se “spremis” za sledeci talas sadrzaja koji izbacuju ( Warframe i GTA 5 online npr ) ako ti nije interesantno vise, samo batali igru i probaj nesto drugo, posto se sigurno nece nista veliko dogoditi da bi ti uticalo na celokupno iskustvo igre.

Ako me igra ne privuce u prvih 60-90 minuta, nece ni posle 600 minuta. Sto sam stariji stvarno nemam volju za one igre sto su “Bolje kada odigras posle 7 sati igranja”.

Zadnji put kada sam to radio je bio Borderlands 2, onaj pocetak zesce smaranje, i na kraju ispade da sam odigrao do new game+. Ponovo sam igrao malo Borderlands 1 i koliko te brze igra uvuce da je to strasno koliko je bolja igra sto se tice tempa i atmosfere.

Sada obicno kada samo vidim gameplay video uglavnom imam osecaj da li ce mi se svideti igra ili ne, ali nekako mi je najbitnije da nemam igre iz istih zanrova koje igram u isto vreme: Uzmi jedan shooter, jednu voznju jednu platformu i jedan rpg, pa kad te nesto umori, samo promeni igru.

Jedino od igara sa grindovanjem sta sada igram su GTA online i Elite: Dangerous, i u oba slucaja ne radim nikakav grind, GTA Online je pogotovo problematican sa time neki ljudi grinduju kao da im je to drugi posao.

Problem je sto nemam zelje da zapocinjem igre, a i one koje zapocnem ne pasu mi, ne znam valjda ce proci :slightly_frowning_face:

E imam isti problem kao i ti Scarecrow…
Prosle godine sam presao 4 igre, i 3 su bile Indie igre…
Probaj jednu od njih:
Bastion
Hyper Light Drifter (ima offline coop)
Cuphead. Omiljena, presao je sa drugom, nisam se odavno toliko zabavio!

Indie igre te nekako brze ubace u pricu, nema tutorijala od po pola sata, sednes, odmah krenes da sibas NPC-eve, posle 2h se smiris i opet sutradan ih sibas 3h :smiley:

Inace, tema vec postoji… I vidi molim te ko ju je pokrenuo :smiley:

Ovu sam skinuo i presao 2-3 bosa,ali nekako mi nisu odgovarale kontrole, a i sistem sam radio tih dana,bas sam razmisljao da je probam, a i moram neki controller da kupim, a nikako to da uradim.Trenutno cu da probam Fallout 4 valjda bude vrijedelo necemu,je li veliki spoil to sto znam da je nakraju igre neko nekom otac?neki doktor jbg slucajno sam vidio taj spoil.

Spoiler alert `Neko je nekome majka (a nekome maceha)

Spoiler alert 2 Ti si ćerko tatin sin :joy:

Ne brini, nije to nista. Mora neko biti roditelj nekome, sirok je to pojam :joy:

1 Like

Znaci nece mi narusit dojam igre :slight_smile:

Nece slobodno, samo igraj i uzivaj. Nije prica toliko bitna u Fallout-u, nema tu sad nekih spoilera koji mogu uticati na ukupni dozivljaj.

Dok je vremena i dobrih igara kod mene ce uvijek postojati zelja. :smiley:

Prezasitio si se, Moras da napravis pauzu. Knjiga,setnja,trening,bilo sta… Svi ti hitovi ce biti tu samo ti napravi pauzu pa kad se uzelis ima da uzivas.

Godine i obaveze. Ili prosto prolazi interesovanje. Ne moze nista vecno da drzi.

1 Like

Moze i to da bude, prolazi zelja za svim,a i svaki dan radno vrijeme 8h treba u to uklopiti igru.

Otkako sam krocio nogom u Montreal (tj poceo da radim u gejming industriji) potpuno mi se ugasila zelja za igranjem. O ironije.

A nije ko da nisam pokusavao – kupovao razne igre, probavao po par puta, imam jedno 6 zapocetih igara na hardu. Al ne ide. Poslednje sto sam odigrao je Prey letos. Otad jedva triput upalih konzolu.

Sad kad mi je mali opet tu, ne mogu ni da upalim nista dok je on budan, jer su sve neke nasilne igre, tipa Wolfenstein 2. Dok on legne, meni isto samo krevet na pameti.

Pomenuh ranije, lidija se ovih dana navukla na Dragon Quest Builders, pa kad ona upali da gradi, ja sednem da gledam i malo ispomazem kad zatreba. Gaming by proxy.

1 Like

Meni je samo ubio tempo zivota. U toku dana ne stizem. Onda kada deca polegaju od 22h pa na dalje mi je svo da kazem slobodno vreme. A onda je sve to samo kradja od sna.
Tako da kada dodje tih 22-23h isto samo vidim krevet.
Ako i uzmem da igram nesto pa zabodem do famoznih 12-01a budjenje klinci pale od 6h narednih 5 dana sam mrtav i ne mogu da dodjem sebi.
Tako da… samo obaveze.
Ali i dok ih nisam imao imao sam periode kada mi se nista ne igra po 5-6meseci.
A onda kada se nakupe igrice onda sednem i razvalim se, pa ne ustajem od petka do nedelje navece sa kompa.

1 Like

Ja ove nedelje nisam upalio XO.Ali bas iz tog razloga sto imam trenutno drugih interesovanja,obaveza,i stvari za uraditi. Ali imam preorderovan Far Cry5, Cekam RDR2 , Anthem,Crew 2, Cyberpunk 2077…to su samo neke stvari koje ce se ove godine igrati ( Witcher 3 je aktuelan drugi prelaz na najtezem. I skoro sam pri kraju)