Xbox One network connection problem

Imam problem sa konzolom. Konzola mi je na internet bila povezana preko kabla, i sve je normalno radilo do pre 2 dana. Odjednom nema konekcije. Povezem konzolu na internet preko WiFi-a ali su male brzine skidanja. Jako male. Povezem ruter i XO preko kabla i nemam neta.
Pricao sam sa supportom preko online chata a oni mi salju linkove kako da povezem xbox na internet. Kao da sam poslednji debil. Samo su me jos dodatno iznervirali.
U cemu moze biti problem?
Kad ubacim kabal u xbox, on mene automatski diskonektuje sa rutera. Dakle propoznaje da je prikljucen kablom. Odradio sam onaj hard reboot, da drzim power dugme dok se ne ugasi xbox. Restartovao ruter. Na xboxu su svi portovi otvoreni (DMZ open)
Ja sam jedan od retkih koji zeli kablove :laughing: Iako se xbox nalazi na 15cm od rutera, internet konekcija je ocajna!
Dl speed 9.87
Up speed 2.8
MS cca 300
Packet loss 0%
Signal strenght 100%

A na telefonu
Dl speed 45
Up speed 3
Ms 6-7
Sa iste razdaplljine od rutera

Da nije crko lan adapter u konzoli? :frowning:

Povezivanje bi moralo da bude automatika. Ne znam, probaj za pocetak drugi kabl, i resetuj ruter na fabricka podesavanja. Ne bi smelo da bude nikakvih komplikacija inace nesto gadno nije u redu bojim se. Ko sto kazes, te stvari su pravljenje stvarno za debile.

Joj nadam se da nije crko lan adapter na konzoli. Mogu se slobodno obesiti sa wifiem. Toliko je lose…ja to ne mogu da opisem

E to je samo jedan od razloga zasto ne kupujem polovnu tehniku.

Btw. nadam se da ces resiti problem.

Bio je problem u ruteru. On je odlucio da blokira internet koji izlazi iz i tih portova za povezivanje kablom…
Ovo je 1. Uredjaj koji sam kupio polovan. Generalno mrzim polovne stvari…nikad ih nisam kupovao…a pogotovo nw tehniku, gde ne znas sta cea dobiti. Ali jebiga, studentski zivot me naterao i na to :laughing:

Resetuj ruter na lanu povezan sa xboxom, naravno neka na xbox-u stoji automatic dns,ip… Da ti nije otisao lan kabal jesi probao drugi ?

Ne znam dal si procitai, ali resio sam problem. Restartovao ga i radilo je sve super. Nisam hteo da ga restartujem zbog otvaranja portova (nikad ne uspem), ali sam bio primoran :smiley:
Otvorio sam DMZ sad pa nemam problema

ok onda ide lock