32vs128 GB iPhone 7s Plus

Koliko memorije je dovoljno za normalno funkcionisanje telefona? Da li je 32GB malo? Trenutno imam G3 sa 16GB i memorijskom od 8 i to mi je sasvim dovoljno (imam jos 7Gb slobodno). Kakva je situacija kod iPhonea? Brine me 4k snimak jer zauzima boga i oca… Ako uzmem 32, cini mi se da ce biti popunjeno posle 2 dana koriscenja?

Po meni je malo 32GB, veoma brzo ce se napuniti instaliras one osnovne aplikacije sto ti trebaju i par video snimaka koji su bas mnogo teski, kod mene 4K 1m oko 450MB zauzima. Tako da ako vec uzimas uzmi 128 i rijesio si sebi problem sa memorijom.

Ja imam 6 sa 16gb i tocje premalo… Sledeci koji bih uzimao sigurno ne bi bio manji od 32, mada pri tom od 128gb jos bolje :slight_smile:
Mada mi najvise mesta zauzimaju fotografije, koristim capture pa cesto oslobodim dosta mesta

Ma dovoljno je. Sta ces uopste da snimas i zasto to mora da bude u 4K.

Razmisljam mozda da uzmem pretplatu na iCloud za 50GB i mislim da ce to biti dovoljno.
Kako funkcionise ta pretplata? Napunim tih 50GB i ne platim 1 mesec, sta se onda desi?

Znas sta se desi kada ne platis.

image

1 Like

Imas fore mesec dana da platis, u suprotnom sve se brise

Tesko je reci kad ne znamo tvoj profil koriscenja.

Za moje skromne potrebe 32gb bi bilo taman. Imao sam cetvorku s 16gb, i osecao sam da je bilo malo tesno. Onda sam uzeo sesticu sa 64gb, evo imam je vec nekoliko godina, nijednom nisam morao da razmisljam koliko prostora mi je ostalo. Iz ovoga zakljucujem da bi meni licno 32gb bilo sasvim ok, uz malo paznje da brisem sta mi ne treba.

Pod ‘skromne potrebe’ podrazumevam – slikam sta god hocu, imam dosta kratkih snimaka luke na telefonu dok je bio mladji. Brisem slike koje me ne zanimaju, ostalo mi sve stoji na telefonu, godinama unazad. (specificno sto se slika (a valjda i snimaka) tice, imas google photos, koji sve uploaduje na cloud za dzabe)

Nisam jedan od onih sto popune devet stranica ios-a folderima punim aplikacija koje 90% nikad ne otvore. Imam 2-3 stranice, drzim samo stvari koje mi necemu sluze. Ista stvar vazi i za igre – sve sto me zanima drzim i na telefonu, al to su uglavnom relativno male igre. Imao sam Hearthstone duze vreme dok sam ga aktivno igrao, mislim da sam ga sad obrisao. Taj je bio jedan od redjih teskasa na mom telefonu, preko 1gb ako se dobro secam.

Hope that helps.

1 Like

32 it is. Bukvalno isto koristimo telefon. Devojka je imala pre par godina iPhone 4 32GB pa joj bilo malo :smiley: svakih mesec dana ona cisti slike

Ako ti u telenoru, uzmi capture…

1 Like

U petak otisao iz telenora :smiley:
Ima mnogo alternativa za cloud storge, bitne su samo aplikacije

Jel si razmisljao o One Driveu?Ako vec imas xbox i windows 10 dobijas besplatno ne znam tacno koliko.Ja imam 30 gb skroz besplatno, a dosta je zgodan pre svega zbog integracije sa win 10.

Pade mi na pamet, ne znam kakav si s muzikom? Ja sam stavio par gigabajta još kad sam kupio telefon i potpuno zaboravio da uopšte imam muziku, do pre mesec-dva.

Al meni muzika na telefonu nije preterano bitna. Ako si jedan od onih što ne mogu da se odvoje od svoje džinovske kolekcije ni na sekund, onda bi 32gb lako moglo tesno da bude.

Tesno je i 32GB sada su sistemu veci 5GB zauzima, video zapisi veci a slike bolje i takodje vece, na sve to kazes ubaci aplikacije neku navigaciju, igricu pa mozes jos i nesto pesama 32GB odavno puno. Minimalno bi trebalo biti 64GB sa novim telefonima ali posto imamo obicne svakodnevne korisnike 32Gb je OK oni zahtevni za vecu cenu 128Gb, istrazivanje trzista, marketing i ostali zaduzeni uradili su svoje da se poveca zarada firme :slight_smile: samo na razlici u GB telefona.
Ako nemas dovoljno novcanih sredstava i ne mislis da ces napunit onda je Ok 32GB tj bice ti taman.

Ja sam na S6 edge u One Drive dobio 100GB besplatnog prostora, popunio sam oko 25. Veoma korisna stvar.

Pitanja i odgovori su vam u stilu:
“Da li je bolji motor 1.3 ili 2.4?”

Ne nego 1.3 sa 60 konja ili 74 konja :slight_smile:

1 Like