4K PC monitori, televizori, iskustva, mišljenja....

Ma kakvi. Kad ukljucis techicolor hdr mode, boje su savrsene a ima ih milijardu (bukvalno). :joy:

Donja slika deluje kao da je mnogo vece rezolucije.

Oštriji HDR definitivno, ono gore deluje blurovano u odnosu na fantastični HDR.
Gore bez dioptrije, dole sa dioptrijom :grinning:

Zato ja kazem da 4K ne pravi toliku razliku kao sto pravi HDR. zato i ne zurim sa 4k konzolom iako je sigurno da bolje izgleda nego na 1080p.

Iskreno mrzi me sad da prodajem ps4 da se cimam pa onda da trazim pro itd. Sacekacu peticu, HDR mi je dovoljan za sada :joy:

2 Likes

U tom sam i ja fazonu, prvo sto je moguce bolji televizor pa onda spreman da sacekam sledecu generaciju sa ovim osnovnim konzolama.

1 Like

Uff tesko :joy: na petici u 4k 60fps :joy:

Igram shadow of tomb raider, mozes misliti kako to tek izgleda

To sam i ja primetio gledaju HDR na nekim televizorima, i sada me bole oci kada pomislim :slight_smile: na 4k moram preci podhitno…

@Akiris mini recenzija svaka cast.

Neki 4K tv u opsegu od 500-600€?
Sadašnji je 42", pa ne bih mnogo menjao veličinu, može da dođe u obzir od 40" do 43".

Evo ti par komada na brzinu:
LG 43UK6300MLB - 370€
Philips 43PUS6703/12 - 375€
LG 43UK6470PLC - 385€
LG 43UK6500MLA - 440€
Samsung UE43RU7402UXXH - 533€
Sony KD43XF8096 - 563€
Samsung UE43RU7412UXXH - 583€

2 Likes

Hvala, ajde mi reci koji od njih bi ti preporučio, zanima me u čemu je razlika između tog od 370 i ovog od 500€, da li se isplati ta cenovna razlika?

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/2fc2a3de8
Evo, ovde imaš paralelno prikazano oba modela.
Samsung je iz nove linije, pa je verovatno to uticalo na cenu. Verovatno je i nešto bolji TV, ali ali mislim da nije bolji toliko da bude i toliko skuplji.
Ovu generaciju TV-a je po meni obeležila LG serija 6300. Neverovatan TV, pogotovo za igranje, a cena skroz korektna.

1 Like

E a koje su najmanje dijagonale TV-a koje podrzavaju 4K uopste ? :slight_smile:
Ja se uopste ne secam da sam video 4K TV ispod 40".

Generalno da bi video 4k u punom sjaju ne bi trebao uzimati manje od 50”. Ali i na manjim dijagonalama se vidi razlika

Doduse ja imam vec jedan 4k od 43" u dnevnoj sobi , a gledam da za moju sobu uzmem nesto manje (i jeftinije), recimo 32" , jer imam dosta malu sobu, pogotovo sto je uska dosta pa onda tesko da moze i da stane nesto vece dijagonale.
Sad slazem se da recimo ne bi imalo smisla praviti recimo 4K TV od 24" recimo , tesko da bi iko primetio razliku : )

Hvala pogledaću ih pa ću da razmislim

1 Like

Ima li neko iskustva sa ovim tv-om?
https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/philips-tv-55-55pus7303-12.html

1 Like

6 Likes

Ohoho ima ljudi na ovom forumu koji jos igraju ovu igru. E jes mi drago sade :grin:

Kažu da igra izgleda neverovatno u 4K i sa HDR-om…

Kao da igram film takav je utisak