4K PC monitori, televizori, iskustva, mišljenja....

Sada još RDR 2 da probaš, izašao je HDR update

Ajde da oživimo temu…

Planiram, tj trebao bih u avgustu, posle mora da uzmem novi monitor… Ovaj 22 što imam im je slabo za sada, tj treba mi nešto kvalitetnije…

Elem, glavna namena obrada fotografija, gaming (ne u prevelikoj meri, ali bih prebacio XOne na njega takođe…) i surf naravno… Uz moje učenje dizajna, i to bi trebalo da postane namena… Eh sada, dvoumim se između dva modela

Ovaj i ovaj

Generalno Omen ima mnogo bolji refresh rate, ali je 1080 (po meni ne prevelika mana)

Cena im je ajde da kažemo slična, tj nije velika razlika, a ne znam da li da idem na veću dijagonalu i rezoluciju, ili bolji refresh rate… Iskreno više naginjem na 32, ali ne znam kakve će to rezultate davati, ta dijagonala na 2k…

Ajmo saveti

1 Like

Da skratimo - uzmi veliki!

4 Likes

Gledam u win win max rezolucija što imaju je 2k… A što je najcrnje, javlja mi lik da nema informaciju da li će dobijati nove količine ovog viewsonic…

Nudi mi neki lenovo, koji ima 32 i 2k ali ima samo jedan hdmi port, što mi ne odgovara

Ja ne znam jesam li ja slep, ili šta, ali nisam našao na kp nijedan monitor od 32… Ima najviše od 27, ali to svi nešto kriju cenu…

Ja isto planiram da uzmem monitor, ali u mom slučaju će to biti ultrawide varijanta. Merkam neki LG u ovu namenu. Prevashodno zbog rada, da mogu dva prozora paralelno da stavim i samo prebacujem stvari, a ne da se smaram sa alt+tab varijntama. Plus prilikom obrada slika sav toolna jednu stranu, a slika ispred nosa ili za obradu video-a da nema štaltanja traka levo desno, nego da stanu na jeda ekran.

To mi je dosta preko budžeta…

Našao sam ovo u mađarskoj, u prevodu za 22000 dinara, i na to još mogu da skinem porez, što je oko 20%

Dosta jeftinije nego kod nas, gde je ovaj monitor nešto preko 30k

Čisto za rad na PC-u. A na kozolama može da se koristi i biće u dash-u razvučena malo slika (bez crnog dela), a u novijim igrama ima native podršku (verovali ili ne) ili opet može da se razvuče slika. Surovo je dobro i za igranje, jer se pri povećanju field of view dobije širi prikaz.

Možda u nekom trenutku i nakačim konzolu za MP igre, čisto da vidim razliku.

1 Like

@Zoorulee Sigurno neces pored onakvog TV-a da kacis konzole na monitor? :thinking:

@Dexter995 Inace ja bih gledao samo 4K monitore, ovi sto je Djole predlozio deluju bas dobro… ali tu je problem za gaming jer ti treba dosta jaka konfiguracija za 4K gaming. Ali za neki 2D rad ja ne bih isao ispod 4K, pogotovu na velikim dijagonalama, na 1080p pikseli ce ti biti kao kuca, kad vec na 23" izgleda ocajno. Ne znam da li si imao prilike da vidis neki 4K ili 5K iMac sliku u 2D-u? U stvari to je taj kvalitet i gistina piksela koju vec imamo na mobilnima…

2 Likes

Video sve, ali ne bih išao na 4K baš iz razloga koji si naveo, a to je gaming… Solidna je konfiguracija, ali ne verujem da će gurati u 4k baš sve… Tkd mi je bar za sada 2k optimalno

Ma jok, nema šanse da kačim konzolu na monitor. Ja se igram samo i isključivo iz ležećeg položaja :joy:

LG pocinje da razbija i na podrucju gaming monitora. Na zalost nije dovoljno svetao za pravi HDR… ali nije bas ni OLED TV, pa sta.