Android Oreo je stigao!

Mi A1, jedini Ćomijev stock android telefon, uskoro izlazi njegov naslednik :slightly_smiling_face:

Nikad nisam kupio nov telefon sa garancijom (lazem u stvari jesam kod Telenora S1) nikad mi nije crkao ni jedan uredjaj pu pu
Mene je ovaj S7 edge izasao prosle godine na 250e i verujem da ga i sad mogu prodati po toj ceni. Moj drugar je uvek ganjao LG a ja Samsung i pljuvao ga u svakoj prilici dok mu G4 nije dobio bootloop zamenjena ploca u servisu jer je bio u garanciji i tad ga je zamenio za s6 plus i uvideo ono o cemu sam govorio u prosloj poruci. Dosao je red za obnovu ugovora i prevari ga agent prodaje da uzme Huwai 10 pro ili 20 (valjda sam pogodio model) u tom trenutku je bio model sa najboljom kamerom. Naravno valjda zbog amoled-a slike su mu bile bolje na s6 i dok nije poludeo jer ga nije probudio neko jutro (vrv.ga nije navio kako treba) ustao i zamenio za s9 obican. Covek se preporodio :slight_smile:
Nisam imao duza iskustva sa Ćomijem pa ne smem da tvrdim nista ali verovatno moj sl.telefon je S9 (necu pre N.G. sigurno da menjam).

1 Like

Pa dobro, koje su onda vase preporuke za neku cenu od 250, 300€ (kada govorimo o polovnom telefonu).
Ja imam LG G5 i zadovoljan sam. Ali me je uhvatilo da ga menjam :slight_smile:

Moj savet ako mozes da navatas neki s8 pod uslovom ako ti se svidja taj dizajn-neces pogresiti a od drugih proizvodjaca moraces da trazis savet od drugih.

Ja bih ti preporucio telefon sa stock androidom, sve zavisi koliko para planiras da potrosis naravno.

Mogu samo da kazem da je xiaomi aka vas comi top brend :slight_smile: bije po savovima ostale proizvodjace telefona. Sigurniji mi je od samsuga.

1 Like

Motorola isto ima stock android ali nisu brza ažuriranja kao na xiaomi.Uglavnom bilo šta da uzmeš od android one telefona bićeš zadovoljan

1 Like

Mototola Z2 Play - beli, crni je nekako obican. Perfekcija od telefona. Oreo update, OLED neverovatnih boja, baterija 2 dana, brz. Moduli! Imas i gamepad sa mu nakacis za 40 prodaju a kostao je 80$.

Ja imam moto z i veoma sam zadovoljan ali opet nekako je nuxus 6 bio brži iako je slabiji i procesor i manje rama

A ne bih se baš složio sa tobom… Prvih nekoliko verzija 11-ke su bili stvarno očaj… Iglavnom koraci unazad… Posle su sa ne znam tačno kojom verzijom odradili ok posao… Možda je po nekim stvarima bio brži, ali je u globalu bio krš i mnogo izbagovan…

Btw, obratite pažnju na Nokia 6 i Nokia 6.1 oni imaju ono kao Android One…

Nedavno je tek u shop stigao Nokia 6.1 i mogi vam reći da je to solidna mašina u tom cenovnom rangu… 6 se već duže vreme prodaje kod nas i veoma su pozitivni komentari… Nit manje para, nit više muzike

1 Like

Nokia 6 je Best Buy u tom cenovnom rangu

1 Like

Kameru ima 10x losiju :smiley:
A sta si ti zapeo za camija kao oblacic za switcha :joy:

3 Likes

Bolje da si ga nazvao “camil”
Gdje da to valja, jedino ti i @gospodin_covek imate camila. :joy:
iPhone je keva za tog kineza.

Ne treba se vise vezivati za brendove. Svaki pojedinacan model moze potencijalno da pogodi sweetspot a prosecan nivo kvaliteta je raketirao u nebo. Ajfon keva Comi sranje nivo argumenta prosto vise nema smisla. Koji iphone vs koji Comi, za kolko para? Bred i Andja odavno vise nisu par, Gastoz pobedio u parovima…

Koleginica ide sa iphone 6 plus razvaljenim ekranom vec godinu dana a kada joj kazem da uzme Z2 dobijem odgovor “necu bre motorola je sranje”. Kada sam uzeo bilo je sprdanja na racun pandura, devedesetih… uz svu dobru volju, tesko mi je da okrenem na salu, jer je Moto danas jedan od najinovativnijih brendova. Kake veze ima Moto aquired by Lenovo sa necim iz 99 godine… Sad ti objasni prosecnom iphone-ovcu aktuelnu politiku, u koje naravno ne spadaju clanovi XBR foruma, ali, nekako, cim te Apple uvuce u paralelni univerzum, pomalo izgubis dodir sa time sta se desava izvan Apple ekosistema.

Ne možeš reći da nešto ne valja, ako to nisi ni probao…
Iphone i Xiaomi su što se tiče toga sva različita sveta… Xiaomi nudi čisti stock android i telefon je skroz otključan i možeš sam da ga.modifikuješ i to ljudi vole… Dok je iPhone po svojoj politici zatvoren…

Pljuvanje bez argumenata je skroz bezveze… I ja sam dugo bio korisnik IPhone i meni su obe vrste sistema na svoju stranu dobre, sve ima svoje prednosti i mane… Glupo je sada ako koristiš iphone godinu dana govoriš kako je sve ostalo sranje

OVO

Ne treba toliko grupisati i generalizovati. Pogotovu kod nas, iphone nikad android i android nikad apple a cene samo idu na gore.
Ja evo posle godinu dana oživeo moj nexus 6p, radi sa ugašenim big coreovima tj. na 4 umesto na 8 coreova ali i dalje odlično radi. Nije za igranje pubga i za svakodnevni usage jer i dalje ima battery drain, ali da mi se nije sjebao ne bi uzimao još uvek ništa drugo.
Imao ipad air 2 neko vreme i za ono što mi je trebao je bio savršen, neverovatan displej. Kad mi više nije trebao prodao ga sa minimalnim gubitkom novca. Ali isto tako sestra kad je uzela iphone x na releaseu i kad sam video da je show password wifija na koji se povezuje čovek nešto što nema i da je to u apple univerzumu advanced feature video sam da to i dalje nije platfroma ZA MENE za everyday.
Da je imao xiaomi kad sam uzimao fon na ugovor zimus sigurno bi ga uzeo, tj da sam mogao kao kod operatera da dobijem 2 god garancije.
Nekako mi je na wishlisti bio oneplus5, oppo, xiaomi, pixel pa tek onda note8, ali posle iskustva sa nexusom i generalno kupovine fona za keš bez pune garancije kakve daju operateri prevaglo je to da ono što mi se sviđa ima operater u ponudi i da daje garanciju, iako fon bude debelo skuplji nego za keš.
Pravac gde huawei ide mi se ne sviđa, ne volim emui, pa sam ih zaobišo, a vidim da su kod nas postali masivno popularni, ne znam što bi se iko vezivao za bilo koji brand ili ekosistem, kamo sreće da je što više xiaomija.

1 Like

Da li neko zna neku aplikaciju ili dodatak za Android full screen? Da natera aplikacije da budu u full screenu čak i ako je podržavaju taj režim. Isprobao par aplikacija sa Stora, ali ili ne rade uvek ili mi čak i tastaturu zabranjuju da iskače. Huawei P10 Lite :smiley: