Android vs iOS

iOS nije za nase trziste predvidjen…galaxe s3/4 note 2 itd su mnogo bolji od npr iphone 5…ali u americi iphone 5 dominira jer je prilagodjen njihovom zivotu jer sve mogu odraditi preko njega tipa placanja racuna itd…

to mozes i na iphone-u kod nas. Intesa mobi app, dostupna i za iOs i za android, sve placas preko fona, nikakv problem

Akiris, zaista ne znam gde nalazis viruse, ja koristim Android 2 godine i jos uvek ni na jedan nisam nabasao, tako da to nije do sistema vec do korisnika. Isto je i sa Windowsom

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Nisu to bas virusi to su krekovane aplikacije na pa ih anti-virus belezi tako, neki patchevi za protekcije, isto ko na windowsu. @maxs jer koristis anti-virus na android ?

Ne brate, vec rekoh da ne koristim. Meni ni na Windows-u ne treba, ako nesto i upadne, ja to koljem po kratkom postupku :smiley:

Zato nisi ni video viruse :slight_smile: na androidu tj lazno prijavljivanje :slight_smile: sto se tice antivirusa na kompu ni ja ga ne koristim, ja to sa shift+del ubijam :smiley: a i ne klicem na reklame koji su 100% izvor virusa, trojanaca …

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Ja sam i tako i tako AMF(Anti malware fighter), tako da je to za mene piece of cake. Ja kad testiram neki virus, ja to radim preko Virtualbox-a :smiley:

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Znam da je ovo thread za Android i iOS, ali moze li neko da mi napise misljenje za Windows Phone 8 ??? Razmisljam se da uzmem Nokiu Lumiu 920 pa bi voleo da znam ako je neko koristio ovaj tel ili W8 da mi kaze utiske.

Ja generalno ne koristim mnogo aplikacija, koristim Viber, Facebook i Internet tako da sa aplikacijama necu imati problema.

Ko je otvorio ovaj tred je resio da posvadja ljude, ovo jednostavno treba zakljucati jel je prosto neverovatno koliko ovakvih rasprava ima po netu :slight_smile:

U suštini ok je telefon ima aluminijumsko kućište i odaje utisak kvaliteta jedino što hoće da isklizi iz ruke ali se i to riješi silikonskim cover-om,baterija uz korištenje wifi-a traje više od 2 dana,kamera odlična.Preporuka za telefon

Ovaj thread je i otvoren zbog rasprave. Pre se vodila u “Koji mobilni da kupim” pa smo otvorili nov thread sa off postovima posto ih imalo mnogo.

Najbolja kupovina je Windows Phone telefon ako želiš vizuelno lep (stvar ukusa kod WP) i izuzetno stabilan (kao iOS) operativni sistem. Imaš sve od aplikacija što ti treba, tako da definitivno ide moj glas ka WPu. :slight_smile: Naravno ako ti smeta to što u suštini ima samo dve strane, leva gde su ikonice i widgeti a desna što je lista aplikacija i podešavanja, onda i nije baš najbolji izbor.

A što se tiče iOS vs Android diskusije tiče, ja koristim Android godinama, ali je iOS i “ćaća i mater”. Svako ko je koristio oba sistema će doći do tog zaključka, zdravom logikom. iPhone 4 radi bolje, brže i stabilnije nego današnji dual core telefoni. Zato i štancuju sve jače procesore, ali i na quad core isto štuca. Nije do jačine mašine, nego do operativnog sistema i do optimizacije istog. Android to jednostavno nije. (možda je stock Android bolja priča, to nisam imao prilike da isprobam, ali svi ostali koje modifikuju proizvođači a la Samsung, HTC i slično, sve trokira nakon par meseci)

Kome smeta “skeuomorfni” dizajn ranijeg iOSa, sada sa iOS 7 ima moderniju i vizuelno privlačniju varijantu. Bolji je OS za aplikacije ne samo jer ih ima više nego jer su iste aplikacije urađene milion puta bolje nego ista aplikacija za Android (više se trude developeri, delom jer je lakše i privlačnije praviti za iOS lepši UI, delom jer iOS korisnici uglavnom kupuju aplikacije u civilizovanijim državama), itd.

Da je puno novca za takav uređaj, jeste, barem po meni, ali pošto i novi Samsungovi Galaxyevi idu po istim cenama, kao i novi Note telefoni, onda je to jednostavno takvo tržište, i takve su cene za high end telefone.

Na mom telefonu sam morao da unlockujem bootloader, da rootujem telefon, da stavljam custom rom da bi mi radio bolje, a i dalje ne radi bolje od iOSa, koji je od samog starta spektakularno optimizovan.

Ne treba generalizovati i stvarati stereotipe o iOS vlasnicima, tačno je da je to kod nas postao nekakav “statusni simbol” i da 99% iOS korisnika kod nas i u regionu ne zna iskoristiti ni malo naprednije funkcije, ali opet, ne znači da one ne postoje. Njima je takav OS delimično i namenjen, nešto što leti i što pruža lagodnost pri korišćenju, a za ozbiljnije korisnike koje vole da se igraju sa sistemom, jailbreak se obavi sa jednim klikom i modifikacija i “kustomizacija” telefona i sistema je neverovatno laka.

Au svaka cast na tekstu, sve potpisujem. Odmereno, smireno, sagledano. Lepo covek opisao situaciju bez trunke agresije, iskompleksiranosti i bezobrazluka. Da mogu, zahvalio bih triput.

Nego, to sto pomenu da W8 ima samo dva stupca. Aj jos i razumem glavni ekran sa ikonicama koje se koriste svaki dan, ali zar je drugi ekran stvarno dovoljan da izlista sve aplikacije i podesavanja?! Znas kakvi su ljudi, vole da imaju gomilu appova, cak i kad ih ne koriste. Zar nece tad, bez nekakve organizacije, doci do nepreglednog, beskonacnog niza?

Hvala, nisam očekivao pozitivnu reakciju, uglavnom me ljudi maksimalno popljuju gde god da isturim glavu i dam mišljenje na ovu temu. :slight_smile:

Pa, sad, u teoriji biće nepregledan niz. Ne znam da li sada na WP8 ima neki sistem kategorizacije, ne pratim WP scenu od kad sam prodao LG Optimus. Verovatno će dodati foldere (ako već nisu) kad tad. Koliko se sećam, na desnoj listi su sve aplikacije i samo recimo glavna podešavanja, a za detaljnije promene moraš ući u Settings. Nije nešto prenatrpano, doduše ja nisam ni imao neki manijakalan broj aplikacija. Ono što koristim stavim levo na glavni ekran, ono što manje mi ostaje desno, a ono što prestanem koristiti jednostavno obrišem. :slight_smile:

Ali kao operativni sistem mene je oduvao u potpunosti. Prodao sam bio tada HTC ChaCha (qwerty Android) koji je već nakon 3 meseca krenuo da trokira i da odbacuje dolazeće SMS poruke zbog nekog problema sa memorijom, i uzeh baš taj LG. Takva brzina, stabilnost, nisam očekivao nešto tako dobro optimizovano a da nije iOS. Ima i sve od aplikacija što nekome treba, nije neki ogromni izbor, ali sasvim pošteno.

Ne znam za druge, ali misao da kada upalim telefon da ne moram da se brinem da li će mi se zapucati, meni je to velika stvar. Mislim da nije puno tražiti da ako se investira neki novac da uređaj jednostavno stabilno i lepo radi. Drugar je uzeo Samsung Galaxy Nexus (nije hteo iOS jer voli “otvoren sistem”) baš pre par meseci, što je 1.5Ghz dual-core telefon, i krenuo da secka i da se gasi nakon valjda 5 meseci. Instalirao je Cyanogenmod 10, i ponovo kreće da usporava telefon.

Mene izuzev ios-a, jos jedino i zanima w8, posto sam na android posle nekoliko kracih izlaganja postao blago alergican. Bas specificno ta Lumia 920, ima opusteniji dizajn od hladnog, staklenog iphonea. I htc one mi se svideo, mada debelo kopira iphone. A i tu je, opet, android, majku mu.

Al’ eto, sad se pojavio ovaj 5c, intrigira me. Podseca na Lumiu, jedni druge kopiraju. A cene su im sad svima tu negde, preskupe.

Meni ova Lumia 920 izgleda odlicno, jednostavno odise kvalitetom kad uzmes telefon u ruke. Sto se tice W8 meni se njegov dizajn svidja, navikao sam na ovaj metro stil koristeci w8 na laptopu i koristeci xbox :slight_smile:
Kada citam o njemu svi kritikuje sto nema aplikacija kao na ios i android al majku mu imaju one sto svi koriste tako da je to meni dovljno. Dosadio mi je ovaj android vise, mada na HTC One X telefonu koji sad imam bas dobro radi, ali pogotovu posle updeta na 4.2.2 i HTC Sence 5.

Kada pricam ljudima da cu da uzmem ovaj tel, kazu mi nemoj to je Windows…stanem pa razmislim zbog cega ljudi toliko sad kao mrze to, pa zar nismo svi odrasli na windowsu. Naravno da Microsoft nije uvek povlacio prave poteze kroz svoj razvoj ali majku mu meni se cini da imaju sta da ponude. Anyway…niko mi nije rekao “uzmi tel jer ima win” :smiley: e bas zboga toga cu i da ga uzmem :smiley: ! Jos kad mi kazu, uzmi S3, ma daj ne treba mi plasticna igracka … NIKAD

W8 telefoni nemaju nikakvu buducnost. Trenutno postoji vrlo mali broj aplikacija, i nece to ici uzlaznom putanjom. Verujem da su hardverski kvalitetni Nokia telefoni, ali dzabe. Svi developeri su okrenuti Androidu i iOS-u.

Budi siguran da imaju budućnost. Microsoft nikad ne ode bez bitke, bilo to dobro ili loše. Evo kupiše i deo Nokije zadužen za mobilne telefone. Tačno je da nije potkovan aplikacijama kao drugi sistemi, ali ima sve što čoveku treba, pa i više.

Ja kada sam koristio bio WP našao sam bio apsolutno sve što mi je trebalo, i više, a nisam klasičan korisnik koji ima male želje. :slight_smile: A i ima sve što treba prekanatoru treba, tako da je odlična kupovina.

Mada bih ja da sam na njegovom mestu ipak maksimalno proučio sistem pre kupovine, za svaki slučaj. :slight_smile: Neki hands on ne bi škodio takođe.

Ljudi o kakvoj bre Nokiji pricate u temi za Android i iOS. Postoji tema za kupovinu telefon…

Nije do jačine mašine, nego do operativnog sistema i do optimizacije istog. Android to jednostavno nije. (možda je stock Android bolja priča, to nisam imao prilike da isprobam, ali svi ostali koje modifikuju proizvođači a la Samsung, HTC i slično, sve trokira nakon par meseci)

Brate nemoj da se ljutis, ali sto pricas kad ne znas i nisi probao. Ja ne mogu da shvatim ljude koji govore da je Android spor. Manite me Samsunga, HTC-a i ostalih proizvodjaca. Pricamo o Androidu, a ne o Samsungu. Android je kao sistem ekstra dobra, odzivan i brz, sto jaca masina, to sve bolje. To sto ga rade i kurta i murta, to je vec druga prica. Znaci ako pricate o Android-u, pricajte o stock sistemu, a ne o Samsungovom sranju nagomilanom sa 15 glupavih aplikacija.

Ja imam telefon koji je izasao pre skoro 2.5 godine, teram najnoviji Android (CyanogenMod 10.3) i telefon leti, nikakvih problema u normalnom radu nemam (izostavimo igre), ne znam da li treba da snimam kako telefon radi, da bi pojedini shvatili. Znaci sve se ucitava instant, na 512 rama i 1.4 single core procesoru.

Poznata je stvar da mnogi koji nisu probali iOS trabunjaju o njemu, ali isto tako je pocelo i sa Android korisnicima. Kupe S4 od 1000 eura, napakovan Samsungovim shitom, koriste 15 dana i kazu los “Android”. Instaliraj CyanogenMod ili AOSP, pa da vidimo da li ces opet da mislis tako.

Da ne govorim o root-u i Greenify aplikaciji, tek tada je telefon zmaj.


Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”