Anime i manga - Diskusija, preporuke i utisci

Bakemonogatari, nisemonogatari, k-on, Chuunibyou Demo Koi ga Shitai…

Neke od boljih novijih.

od novijih takdje odlican
Mirai Nikki

Eh, sta sam ja gledao…

Napamet…

Ergo Proxy, FMA: Brotherhood, Naruto/Naruto Shippuden, Bleach, Ghost In The Shell/2nd Gig, Macross Frontier, Gundam 00/Trailblazer, Steins Gate, Digimon 1st Gen, Hellsing Ultimate, Code Geass, Death Note, Kara No Kyokai, Cowboy Bebop, Darker than black, Elfen Lied, Clannad/After Story, Casshern Sins…

OVA-e slabo gledam, recimo Animatrix, Wonderful Days, 5cm per second, The place promised in our early days…

Na cekanju mi je Mardock Scramble, Phi Brain, Evangelion Rebuild, Gundam Unicorn.

ja sam pogledao par epizoda Phi Brain
i nije me nesto zadrzo videcu mozda nastavim
meni bas zanimljivi takodje Nazo no Kanojo X (Mysterious Girlfriend X)
i pogledao sam par epizoda Tasogare Otome x Amnesia (Dusk Maiden of Amnesia)
za sad zadovoljavajuce

Juce sam odgledao Melancholy of Haruhi Suzumiya i bilo je onako, ok.
A gledao sam i prve četri epizode Helsing Ultimate i svo vreme sam mislio na ovo:

Trebalo bi prvo odgledati Ultimate, pa ovo

ne moras uopste gledati prvo anime
prvi anime ne prati bas mangu
do je Ultimate vise prati i veruj mi mnogo je bolji
ali ak ti se da pogledaj i prvi Anime nije los
samo ne moras je gledati da bi pratio Ultimate

Ja se malo zaj*bao, mislim da treba odgledati prvo Ultimete pre onog videa, jer sam ja prvo gledao video i nisam mogao da gledam Ultimate a da se u nekom trebutku ne pokidam od smeha, doduše to je bilo samo za prvu epizodu. A anime sam odgledao još odavno i bio je ok, ali je Ultimate mnogo bolji

Sada gledam Ghost Hunt, prijatno sam se iznenadio, sad sam na 15 epizodi i vidi se da je kvalitetna serija, samo da ne razocara do kraja

Evo da podelim jednu od mojih omiljenih animacija :lol:

A ova je epic, verovatno je vecina vas gledala…

Zavrsio sam gledanje Ghost Hunt, dobar je anime, samo ne valja sto je jedan od onih sto jednostavno stanu, nemaju neki dobar kraj, vec samo prekinu, sto je najgori kraj za bilo sta.

Odgledao sam Air Gear, oduševio sam se, preporučujem svima, pa i onima koji ne vole preterano anime. Likovi su jako interesantni, ali je muzika ono što je mnogo pomoglo tako dobrom utisku.

Sada kada sam zavrsio sa ispitnim rokom sam nastavio sa gledanjem animea :slight_smile:

Steins;Gate - Prijatno sam se iznenadio, očekivao sam da je neka glupost koja nema veze sa zivotom, a ispostavilo se da je u pitanju u neku ruku i filozofska diskusija o posledicama zaj*bavanja sa vremenom, jedina stvar koja me nervirala jeste Mayuri i onaj njen pozdrav “Tuturu”

Great Teacher Onizuka - Jednom rečju Overkill, ali u dobrom smislu, od ludosti većine likova do situacija u kojima se nalaze, ima dosta komičnih situacija i zamki koje likovi jedni drugima postavljaju. Jedan od par animea koje bi preporucio da se gleda dubbovana verzija, jer je Steve Blum kao Onizuka maestralan

Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai - Moram još jednom da ga odgledam, jer sam prvi put mislio da je mnogo spora radnja, da bi na kraju sve bilo previse ubrzano, samo da bi se zavrsilo i dobio srecan kraj, valjda

Baccano! - Anime u kome je početak kraj, a kraj početak, dok je sve između totalna ludost i manijakalno uništavanje, dub je ovde definitivno bolji, jer se oni Njujorški akcenti više uklapaju uz likove nego originalni japanski glasovi. Definitivno treba makar dvaput odgledati da bi se sve povezalo. Najsmešnije je to što je ceo problem nastao zbog dva lika koji povezuju sve priče i koji su neverovatni, kako po stavu tako i po nacinu razmisljanja

Hellsing Ultimate - Odgledao sam i poslednje dve epizode, deveta je bila dobra dok je deseta bila meh, borbe su bile dobre, ali je bilo dosta pros*ravanja i gluposti koje su izvadjene niotkuda, samo da bi se nekako uklopilo u pricu

Za ovaj anime hoću da ti se zaista zahvalim, oduševio me je, obožavam tako lude ideje :smiley:

Gledajte Bimbogami ga komedija od autora gintame. I odlicna je i Seto no Hanayome. Isto komedija.

Od starijih preporucujem Love Hina animu, ali i procitati mangu obavezno jer je izuzetna. Proglasena najboljom mangom 2002 na anime expo-u. Ili sta vec.

Odlicna manga koju sam skoro procitao je Nozoki Ana. Izvanredna erotska manga, sa odlicnom pricom. Ima 116 chaptera, ali je prevedeno do 103. Ja sam procitao RAW ostale, moze se razumeti o cemu se radi. Extremno dobro, ja sam dva dana citao bez prestanka. Stvarno autorima svaka cast.

Poslednja dva-tri dana sam gledao anime_ Zero no Tsukaima_ iliti na engleskom **_Zero’s Familiar _**i moram da napišem ovo:

Ko se lako nervira, bolje da ne pali ovo. A sad ću i objasniti zašto:

Prvo da objasnim šta znači termin **Tsundere **u anime i manga svetu: Ukratko znači osoba (najčešće ženska) za koju znate da će se na kraju smuvati sa glavnim likom, ceo svet to zna, samo ona ne zna i ponaša se prema glavnom liku ko da je najveće smeće koje postoji na planeti zemlji, a posle se zagreje za njega u toj meri da polako prelazi u drugu kategoriju zvanu Yandere. E sad smo ga naj*bali… _
Yandere_
su psihopate koje su preterano vezane za glavnog lika do te mere da idu redom i sistematski eliminišu sve osobe sa kojima lik ima bilo kakav kontakt zbog prevelike paranoje i ljubomore. To se odnosi i na braću, sestre, roditelje, prijatelje, itd.
Sad, zašto sam ovo napisao? Jer je glavni ženski lik u ovoj seriji DEFINICIJA **Tsundere tipa, znači da je na ljubavnom planu ovo zamršenije no meksička telenovela, samo fali da se ispostavi da su glavni likovi brat i sestra i pakleni krug bi bio gotov. Mada se i delimično dotiču incesta, valjda? To je neobjašnjeno i hvala bogu što je tako. Još se može dodati i da je ovo delom Harem Anime, što znači da glavnog lika juri desetina zgodnih žena (dizajnirane po tradicionalnom japanskom stilu ( . )( . ) ), a on nikad ne omrsi brke iako ima dosta prilika, tako da se dobija dosta klasičnih situacija upadanja likova niotkuda i dolaska do nesporazuma sa svih strana (svako ko je iole gledao anime zna na šta mislim), što obično dovodi do toga da glavni ženski lik pokušava da ubije našeg “heroja”, ali bukvalno… Mislim, pokušava da ga raznese eksplozijama u komadiće, bičuje ga u par scena, izgladnjuje i ko zna šta još ne radi… A on je opet voli i čak se i venča sa njom u jednom trenutku i umire zbog nje, ali nema to veze, u sledećoj epizodi se sve to zaboravlja i nastavlja se raznošenje i bičevanje…
Ima dosta smešnih trenutaka i animacija nije loša, ali je PREVIŠE ljubavnih zavzlama da bi se isplatilo gledanje, [SPOILER]mislim zaista bude žalosno kada glavni lik umre pokušavajući da zaustavi samostalno vojsku od 70000 vojnika (anime je, imalo je mnogo luđih stvari), samo da bi pomoću nekog razloga koji su izvadili iz d
eta oživeo i vratio se devojci, koja ga mučila, izgladnjivala i pokušavala da ga ubije i koja mu u osnovi postala žena, rekla: _Fuck it, vreme je da te raznesem jer devojka koja te vratila iz mrtvih ima velike ( . )( . ) … _[/SPOILER]

Nakon toga sam batalio sr*nje, ostalo je još dve sezone i gomila spin-offova, koji nisam gledao, niti ću.

Sigurno ima kome bi se svidela, ali ovo je prosto bolno zvati anime, barem po meni.

Prva sezona je dubovana i bolje je gledati dub nego sub u ovom slučaju, jer su engleski glasovi savršeni, ako neko hoće uopšte da gleda…

Znači, serija je ok, ali su ljubavne zaj*bancije previše i prečeste, da je to postala sprdnja, što možda i jeste poenta, ali i za to ima granica.

Ovo sam napisao delom jer mi je dosadno, i delom kao upozorenje ako neko planira da ovo gleda.

Gleda li neko Sword Art Online? Radi se o tome da su razvili tehnologiju koja ubacuje vašu svest u igru, i postaje kao pravi život. Sad nekom adminu dosadilo pa ih sve zarobio tamo i ko oće diskonekt ode glava. Igrači su smešteni u neki MMORPG pod istim imenom kao serija. Zanimljivo, ali nema puno epizoda, jedno 20-ak.

Ideja je dobra, ali je anime nekako preteciozan i loša adaptacija romana na osnovu koga je nastao, to je jedan od par animea koje sam batalio nakon 2-3 epizode i koje nikad neću završiti, iako sam se nadao da ću moći jer je ideja interesantna, iako nije originalna. Postoji dosta kvalitetnijih i interesantnijih animea sa sličnom tematikom

Iskopah nekako temu, niko nije pisao više od godinu dana :slight_smile:
Završio se Naruto, pa sad, šta dalje? Doduše samo se manga završila, anime će bar još pola godine.
One Piece ne sumnjam da je kvalitetan, ali me nekako odbija to što ima preko 600 epizoda, ali sigurno ću krenuti da gledam. Krenuo sam Attack on Titan i nije loše, ali je novije i nema toliko epizoda pa me neće duže držati. Bleach anime su otkazali pre 2 godine, manga se tupi već mesecima i više smara nego što je interesantno.
Dajte neke preporuke :smiley: Sa dosta akcije i bez romantike i tih gluposti :smiley: