Apple predstavio iPhone XS, XS Max i XR, iWatch s4

Zato sto su simbolicki obelezili za 10. Godina od izlaska prvog iphone-a :slight_smile:

Nisu bas promislili stvari do kraja. Da ne kazem uopste. Stavis simbol X, pa onda dodas S i R, sta mislis kako ce ljudi drugacije da izgovaraju nego ‘iks’… Na silu insistirati da se prvi znak cita ko rimski broj kad uz njega stoji normalno slovo je maksimalno kratkovido.

Najcudnije mi je sto deluje da uopste nisu predvideli situaciju.

2 Likes

Opisi uglavnom zvuce vrlo pozitivno. Ako nista drugo, kao da ljudi imaju vise entuzijazma jer xr malo odskace od uobicajene ajfon ponude.

Kamo srece da je kanadski dolar malo jachi – jedno je kad kazes zeni “kosta 750!”, a drugo kad kazes “kosta preko 1000!” :grimacing:

1 Like

A trece kad ne kazes nista :wink:

A najgore kad kazes, a ona ne kaze nista :joy:

3 Likes

Ili zena malo razumnija. Oh wait, mi smo ti koji su nerazumni :smiley:

Mislim da tu pali jedino “zivot je kratak, pogotovu za emigranta u Kanadi, i kupujmo stvari koje nas cine srecnim”. Samo da se ne zacudis posle ako kupi papuce od 200$ :stuck_out_tongue:

Ili jednostavno, slavi jutjuberi su ga nahvalili, kako zaboga da ne kupim (a prst mahinalno krece ka “10 razloga zbog kojih je iphone bolji od zene” pogresan video iz history-a).

1 Like

Uzeh juce crveni xr. :grimacing:

Srecan sam ko malo dete, u odnosu na sesticu ovo mi je ko svemirski brod. FaceID mi dodje ko magija, lift to wake isto, ar measuring tape me odusevio, i tako dalje i tako dalje. Sve glatko, sve klizi, samo masem prstom po ekranu.

Telefon je prelep, al bas je glomazan i tezak posle sestice, treba se na to sad navici. Ne bih brze bolje da ga oblacim u neki case, al sam istovremeno isprepadan da cu ga ispustiti. Jel ljudi ovolike telefone u dzepu od pantalona nose?! Slatke muke.

Proces prelaska je isto bio neverovatno bezbolan, kamerom uslikas kod koji se pojavi na starom telefonu i on preuzme appleid, applepay, lozinku i sve, ne moras nista ni da radis.

Baterija se vec sad vidi da je monstruozna. Kad sam ga izvadio iz kutije sedela je na oko 80%, posle sinocneg svakojakog ceprkanja, prebacivanja svih appova, twitterovanja i tako to, jutros sedi na oko 50%. Matora sestica bi dvaput izdahnula u medjuvremenu.

Da ne bude sve krasno, pokusavam da prebacim stari foto-album koji je pre sto godina syncovan sa nekog starog kompjutera i nemam pojma kako. Kad ocu da upalim icloud photo upload, on me nesto upozorava da ce fotografije biti obrisane jer su bile syncovane s kompjutera?! Majku mu, tako jednostavnu stvar su tako nepotrebno zakomplikovali. Ako neko zna kako da te fotografije prebacim negde online ili pravo na svoj novi ajfon, molim vas javite!

EDIT: evo snadjoh se za fotografije, izokolno – sa ajfona na dropbox, sa dropboxa na komp, sa kompa na google photos… kakva opsirna operacija za tako jednostavnu potrebu!

1 Like

To bese onaj najeftiniji od 1000 eura? :grin:

Mislim da ces naredne 2-3 godine provesti u konstantnom strahu da ti telefon ne ispadne. Jesta da Apple tvrdi da je sve komplet naj naj ikad ugradjeno u telefon i da slobodno mozes da ga bacas na beton :grin:

2 Likes

Dolara kanadskih, molim lepo. :sweat_smile:

Aždaja od telefona, a solidno manje sam ga platio od sestice pre cetiri godine.

Al svejedno skup, ne poričem.

A dobro ako se ostavi po strani cena i strah od pucanja stakla kupio si prelep i hardverski odlican telefon :slightly_smiling_face:

Moram priznati da koliko sledece godine kad tehnologija omoguci svaki telefon koji ima notch ce postati zastatelog dizajna.

Prelazna faza koje ce postati predmet podsmeha i vise nikada niko to nece staviti na telefon, koliko za godinu ili dve ce biti tako, mogu da se opkladim.

Ako već mora iphone po meni je 8+ bila bolja kupovina, ali dobro, kupujemo ono sto ce nas usreciti, ne mora biti racionalno.

Razumem sta pricate, al otom potom, ja trenutno bas srecan… :heart_eyes:

Drago mi je sto si uzeo Xr, i ja ga mjerkam ovih dana. Privlaci me plavi i mislim da bi ovo bio dobar trenutak da se otarasim svoje sestice, ali opet mislim da ona jos nije u potpunosti odradila svoje. Ne znam, mozda sledece godine prodam sesticu i uzmem Xr, da je iscijedim jos malo.

Jeste odavno, samo ne koristis drugi telefon. svi smo mi bili zadovoljni sesticama (@n00dle) dok nismo uzeli nove. Onda tek vidis koliko je vreme pregazilo sesticu.

@n00dle za dva dana kad pogledas sesticu kontaces, bokte kako sam mogao da koristim tako mali telefon.

1 Like

Danas brat kupio XS, Sta znam meni dosta slican X-u. Sto se tice telefona uradjen je odlicno, bas imas dobar osjecaj dok ga drzis. :joy:
Telefon leti kako dobro radi, kamera je zadovoljavajuca. Cak i prednja kamera ima portret. Bilo kako bilo preskup je.
Na Antutu baca skor preko 348k dok moj SE nesto malo preko 153k.

Koliko shvatam taj a12 chip je toliko brz da nijedna danasnja aplikacija ne moze ni da ga oznoji. Koliko je sve to istina a koliko marketing ne znam.

Elem, odneo sam juce svoju sesticu u apple store na trade-in, cisto da prijavim i to iskustvo. Sve je bilo gotovo za deset minuta, proces bezbolan, na kraju mi dali karticu s 90 dolara store kredita. Lepo, vise nego sto sam ocekivao za tako mator ajfon.

Sad samo razmisljam dal za te pare da uzmem narukvicu za sat ili wireless charger. Jel ima neko iskustva s njima, jel ima smisla to uzimati?

@n00dle narukvica za iphone 6 ne zvuci bas kao deal koji bi odabrao @iKaran :joy:

1 Like

Ma nisam pametan. Nista u njihovoj ponudi me ne privlaci dovoljno, a tih 90cad me svrbi da potrosim kad je vec, jelte, ‘free’.

Narukvica bi osvezila izgled sata, al nijedna me nije bas privukla.

Charger bi bio zanimljiva novotarija, al nisam siguran da bi bio ista vise od toga. Ionako ovu monstruoznu bateriju jedva da punim, svaka 2 dana na samo par sati.

A nijedan case za xr mi se ne svidja.

First world problems, znam.

Charger zvuci najvise cool. Verujem kada bi se navikao da bi ti punjenje kaom izgledalo kao srednji vek. A drugo baterija ce oslabiti vremenom.

1 Like

Za 90$ se u pravim uslovima i, bubreg moze uzeti :joy:

Zanimljivo je da je iphone 6 kod nas I dalje na glasu kao dobar telefon, kao polovan bi se prodao za 150e isti dan.
Sta ti je standard! :slight_smile:

4 Likes