Call of Duty: Black Ops Cold War - Multiplayer Reveal

Cold War Alpha je dostupna za preload!

1 Like

Skinuto, čeka se 19h večeras :smiley:

2 Likes

Ne mogu da provalim da li se radi o MWu ili novom BlackOpsu,bukvalno ista igra tj isti posao uradjen kao kada je BF1 presao u BF5

Cold War koristi kombinaciju MW i Blops4 enginea. Generalno je ovaj engine “slabiji”. Ne mozes vrata da otvaras zatvaras, nema double sprint, graficki ne izgleda dobro kao MW. Ali opet to ne znaci nista, treba probati.

Prvi utisci posle par partija:

  • odlican core gameplay, neodoljivo podseca na Blops1
  • par oruzja su ocigledno jaaaako OP, bice nerfovano
  • na obicnom ps4 izgleda relativno lose
  • dualshock je I dalje djubre :grinning:
3 Likes

Znači opravdava 70$ za crossgen verziju

Malo da i ja iskomentarišem, oprobao sam za vikend i mogu reći da će ovo ipak biti kraćeg daha od MW, što se tiče klasičnog MP-a 6 na 6. Mape su koncipirane klasično 3 linije, sa ukrštanjem na sredini, prilično male mape i obidju se u tren oka, tako da mi je upravo ovo i pravi problem i po meni skraćuje radni vek igre. Imam osećaj da će brzo dosaditi mape, a bojim se da čak i ako nastave sa MW fazonom, da na svakih 2 meseca izbace novu sezonu i nove mape, to neće biti dovoljno.

Ono što je sada sjajno uradjeno su mape 12 na 12 ili kako ih zovu Ground Ops. Daleko veće mape i napokon su uboli pravu meru izmedju brzog gameplay-a i malo većeg broja igrača. Ground War iz MW je bio pogrešno koncipiran, ogromne mape gde je napravljena nepotrebna vertikalnost u 5-6 nivo-a, jednostavno mogli ste da se pogubite na mali i propustite svu akciju, ili da budete čučavac i da se smestite na jedan deo mape, tako da je mod bio raj za snajperiste i čučavce. Ali zato ova kombinacija, je odlična, daleko manje mape i taman dobre veličine, usput ima i vertikalnost po mapi, ali je ona na nivo-u BF-a i mislim da će ovo postati budući standard za COD i da če biti jedan od najigranijih modova.

Isprva mi je bilo malo čuno napucavanje, ali posle 2 partije je sve čučnulo i nije bilo problema. Gledao sam kako ljudi kukaju da su neka oružija OP, ali posle korišćenja dobrog dela, mogu reći da nije baš tako, čak bi rekao da su dobro sve uklopili i da lepo oseti razlika izmedju AR, SMG, Marksmen i Sniper pušaka. LMG ne koristim rado, tako da ih nisam ni probao. Ono što mi je žao, jer činjenica da su shotgun prebacili u sekundarne puške i da nisu toliko efektivne, malo veća razdaljina preko 5 metara i mora da se puca dva puta, da bi ubili nekog, srećom brzo pucaju, pa ni to nije toliki problem, ali opet, bolje jednom i da sporije pucaju.

Čekam betu u oktobru, sa nadom da će dati malo više sadržaja, jer sa ovim što je dato, bojim se da ono što sam napisao u prvoj rečenici će biti istina. Igra za 3 meseca i onda samo povremeno vraćanje kada izbace nove mape.

1 Like

Skill based matchmaking ce unistiti COD. Svaka partija u alfi je bila kao finale svetskog prvenstva. Maximalni tryhard, bukvalno unistava svaki zabavu…

Nisam primetio neke probleme sa SBMM, a što je najlpše ni sa spawn pozicijama.
Čak šta više ovo je uradjeno jako dobro za jednu alfu.

Bilo je ovoga što @jahalang0112 piše, lik sa snajperom skida 3-4 lika za redom, ali nisam osetio to toliko na mojoj koži. Bilo je momenata, da me pukne sjaper, ali onda i ja uzmem marksman rifle i ošurim decu, pa se smire. Za 20+ partija u alfi, nisam ni jednu bio u minusu, već u debelom plusu, K/D mi je bio preko 1.6, što mi se nije desilo ni u jednom prethodnom COD-u.

Quick s je čar svakog CODa :smile: a to sto zorule rece da su male mape pa too je to taman za QS

Velika vest… Dozivesmo 120 fps 4k 90 ili vise FoV na konzolama…

1 Like

Toliko sam se navikao na sprint u MW da mi toliko bode oči nedostatak istog u BO, što mi jako smeta. Sve mi nekako izgleda kao da su otišli korak nazad, a ne korak naprijed.

1 Like

Srećno onom ko planira na Series S da igra :slight_smile:

Report: Black Ops Cold War PS5 box says 285GB space – Updated

Covjece oni nisu normalni, bar da je u pitanju neki graficki behemot, a ono ista igra kao i prethodne tri.

Kao da su im 8k teksture ubacili onako, iz fazona.

2 Likes

Ko li laze ?

Da li je Black Ops igra pravi black ops ako nema Nuketown? Ne

Plus izgleda da vraćaju prestige system u nekom obliku. Sutra će biti više informacija.

5 Likes