Cryptocurrencies - Bitcoin, Ethereum, Litecoin i ostail 'coins'

Vazi brate, Hvala na info .

Amd trosi vise struje, ne isplati se povecava ulaganje u napajanje i potrosnju, koliko znam i potvrdjeno najbolji su rigovi sa asus p106 i da te bog vidi :slight_smile: moze i klasicna 1060

P106 nema resale value…tako da bih uvek isao na gamersku

I to sto kazes , zaboravio sam totalno na taj vid prodaje i osvezvanja opreme novom ali ako ces da kopas dok ne rikne onda je OK.

Kod nas tesko moze da se nadje neka 1060 6gb uglavnom imaju 1 na stanju ili je rasprodato.

Marko citam ovu temu i moram priznati da bi malo da se igram trgovinom. Daj mi neki tip-guide… Gde da otvorim nalog i novcanik, koja od nasih banki najbolje saradjuje,kolike su provizije…daj neke savete kako da se zaobidju te prve pocetnicke greske?

Unapred hvala.

Ja pare dizem u kesu. Covek uzme sebi 10% ali zaobidjes sve banke…naravno to u vecim kolicinama. Ovako sam otvorio nalog na epayments, prebacim koliko coina hocu na njega i dizem pare na bankomatu ili placam njihovom madter card karticom koja mi je juce stigla. Ne znam tacno kolike su provizije, sve zavisi sta radis…mislim da kad hoces nesto da platis u prodavnici da uzimaju 1%…a na bankomatu kad dizes da ne u pitanju oko 3$ provizija

Možda je najbitnije da ne ulažeš kintu koju nemaš tj da uložiš ono što ti nije veliki gubitak ako sve, iz nekog razloga propadne. Kreni sa simboličnim novcem, čisto da vidiš kako funkcionišu walleti i berze (exchanges). Kupuj neke sitne i jeftine coins/tokene i menjaj ih kad im cena skoči ili ih prodaj ako pada. Za male pare možeš osetiti kako cela stvar funkcioniše i vidi da li ćeš se upustiti sa većom kintom.

Napomena je isto da su trenutno skoro svi coini u padu, poneki raste. Ovo je dobar trenutak da se neki od njih kupi jer postaju jeftiniji, mada kada krene pad koji traje već par dana, onda treba čekati trentutak dok se ne stabilizuje i onda kupiti dok ne krene na gore. Naravno, kada će neki coin krenuti da raste je teško predvideti i treba pratiti berze, forume i društvene mreže da bi se uhvatio momentum.

Još jednom, nemojte da ulažete novac koji nemate ili će vam biti teško ukoliko ga izgubite.

1 Like

Sad je idealno vreme za kupovinu, ja devojku nagovaram da ulozi u crypto…verovatno i hoce…treba iskoristiti ovu priliku

Jel epayments ima besplatno odrzavanje kartice ili se mesecno naplacuje?

nema odrzavanja kartice. Jednom platis 5$ i to je to

Zasto su sve cene kripto valuta opale?

Kinezi ce “zabraniti” trgovinu bitcoinom ili bilo kojim coinom, i “zabranice” rudarenje kriptovaluta u svojoj drzavi…pa su se svi uplasili jer je 70% rudara tamo

Pa ne mogu ni stalno da rastu. Trenutno svi koji su od nedavno počeli da se bave investiranjem paniče zbog vesti iz Kine i Koreje pa prodaju novčiće da bi nešto izvukli nazad jer su kupovali po većim cenama.

I opet su ovi bankari iz JP morgan kenjali nesto pa se narod naplasio, prosli put kada je Jamie D. CEO JP Morgan objavio-rekao da je bitcoin balon…, Bitcoin je pao nemoguce. Trenutno najvecim delom je pao zbog ovoga sto je @Marko96 napisao Prvo korejanci sada kinezi, napravi li su takvu krizu ali @Marko96(ne ori drumove… :slight_smile: ) nije li sumnjivo sta se desava posle 15og, dobili pare brokeri sa wallstreet-a?!
Jako manipulisu sa trzistem preko interneta, magija :slight_smile:

Mislim da su kinezi i koreanci nadvladali pare sa wall streeta…al nije me ni briga iskreno
Meni ovo jos vise odgovara…sto vise opadne vise ce da poraste :smiley: to je i pokazano…
Samo baci pogled na ova 2 grafika

I ja mislim tako, ako nista grafici-slika govori za sebe, inace Eliotova teorija talasa nije primenjiva ali ima nekih stvari sto se ne menjaju, ljudi i onda je predvidivo sve. Meni posteno ovo lici na manipulaciju, obaranje cene da bi veliki bankarski igraci usli u igru. Nisam gledao sta se desava na bitfinex-u da li je takozvani spoofer-manipulat radio nesto.

1 Like

Imam pitanje oko walleta. Koji je najbolji servis za otvaranje novčanika i gde je najpovoljnije. Jel se plaća neko mesečno održavanje, godišnje ili se plaća samo prilikom otvaranja. Ili je skrož džabaka? Ako sam dobro razumeo preko novčanika mogu da kupujem i prodajem kripto valute, ili možda grešim?

Berze (exchanges) imaju svoje wallete gde držiš sredstva za trgovinu i nisu preporučljiva da se na njima čuvaju novčići, nego otvoriš negde online ili skineš app na svoj komp i imaš offline. Za svaku valutu imaš poseban wallet i preporučuje da sa tih glavnih novčanika šalješ određene sume u wallete menjačnica (exchanges) na kojima trguješ. Obično exchange automatski otvara wallet nakon registracije pa onda sa svog glavnog walleta prebaciš u taj i dalje trguješ. Svaki coin ima drugačiji wallet. Za koju valutu te interesuje?

Imas walleta sa vise coina…ali generalno svi su isti