Diskusija o cenama i ukusu hrane

Kod nas je Coca Cola slađa no u Francuskoj, Italiji ili Španiji. A svuda ima malo drugačiji ukus.

1 Like

Većina gaziranih sokova i energetskih pića nema isti ukus kod nas i na zapadu evrope.

Pio sam je pre 4 dana u grckoj, flasicu i 1l identicna je nekada sam je pio na kubike sada na mnogo manje, ima 3 vrste koke, light, zero i classic. Pijem samo classic i nema greske 99% sam siguran da nije bila classic ove druge varijante ne pijem i zgadi mi se zivot od njih. Mozda je cak i za nijansu manje sladja, coca cola fabrika u grckoj je vlasnik i medju najboljom vodom u grckoj (voda AVRA).
Da nisi pio onu drugu ne klasik?
Koka kola ima razlicitu slatkocu u razlicitom periodu godine i za razlicito trziste slatkocu, toliko sam je pio i zakljucio da je najsladja zimi a leti je vise osvezavajuca.

Obicna coca cola. Nije zero (crna etiketa), life (zelena etiketa), ili bilo koji coca cola sub brend. Znaci ista etiketa crveno bela, samo nije grcka nego bugarska. :slight_smile:

Ja kupovao zeni jer je ona pila, pisalo na grckom bila 1l, nisam gledao etiketu za proizvodjaca i ostalo ali bila je normalnog ukusa(popio sam jednu-dve case), kupljeno u masutisu. Posto pouzdano znam da su bugari falsare moguce da su nesto uvaljali na primorje, ove godine ih je bilo previse cak su poceli restorane da drze.
Nikako nisam mogao da nadjem fantu limun gaziranu vecu flasu sve 0.5l a prosle godine bile limunade bez gaziranja 1l, Grci su divljaci.
Amita premium ona narandza ubija kakva koka :slight_smile:

Mozda se 2L povlace iz upotrebe zbog problema sa gojaznoscu i dijabetesom. Fakat je da se manje ambalaze vise i isplate, tako da je za kompanije i trgovce win win.

Da bre,i ja sam gotovo siguran da coca cola company povlači ambalažu od 2l zbog brige o nivou gojaznosti kod stanovništva. Ne brinu oni toliko o zaradi,koliko o zdravlju plebsa…

Citao sam da pravi ljubitelji koka kole u americi vise cene meksicku koka kolu, jer tamo jos uvek koriste cane sugar za sladjenje, dok americke fabrike koriste corn syrup.

1 Like

Ja samo mogu da dodam da, od prosečne plate u Srbiji OGROMAN procenat odlazi na hranu i piće,i to me užasno iritira.
Dođe mi da postanem sungeezer, da se napajam isključivo energijom sunca…
(Mada nisam siguran da bi mi dalo dovoljno energije za mešalicu i puna kolica betona,dzakove cementa od 50 kg…)