Error WS-37397-9

Ubio te nalog sa SpaceNeta :joy:

1 Like

Fuck me, cackao svasta nesto evo epilog

Net je takav kakav je.

Uradio sam port-base passthrough i proradilo sa sve nat 1 :grin:

Sad cu verovatno dobiti ban i od sonyja i od isp-a :joy:

3 Likes

Nece da te banuju, ali zabrinjava me sto to nisi uradio ranije, zna da izbacuje iz multiplayer party ako ne uradis port forwarding, dmz ili sta vec :slight_smile: zabrinjavate me, muke vase sa playstationom :smiley:

Prvi predlog:
Prodaš Sony i kupiš Xbox, jelte :slight_smile:

Kod nat type sam ja imao problem, ali sam ga na xboxu rešavao tako što sam postavio dmz na ruteru, gde je nhegova ip na mreži tipa 192.168.1.50 i nikada posle toga nisam imao problema

Meni je i xbox pravio problem sa tim.

Ja sam ovu temu otvorio i rekose mi ljudi da promenim IP. Posto nisam napisao kako sam resio situaciju, evo da dopunim sad…
Ugasio sam ruter na 5,6 sati, jer ne znam sam da menjam IP :joy: I stvarno je upalilo…

Verujem da je @Akiris sve to uradio, pa cak da je menjao IP adresu zatvorenih ociju i sa rukama iza ledja, ali da nije upalilo :confused:

Ja ne mogu ovde reci nesto sto vas par ne zna, ali izgleda da je to kao neki ban IP adrese. Nije to do PS4, to je verujem do nasih IP adresa, jer dobijao sam par puta neku notifikaciju da su uocene cudne radnje na IP adresi, kao i onaj problem gde sam dobio ban na razmeniigara jer je moja IP adresa povukla neku banovanu :confused:

Malo se bacam terminima, ne zamerite… Valjda se poenta razume :slight_smile:

portovi sa ovim veze nemaju. otvorio sam sve portove i nije pomoglo.

Ono sto sam uradio jeste port base passthrough a to nije isto. Skontao sam da je u stvari modem glavni problem. verovatno zamenom modema bi resio problem i bez javne adrese. e sad modem routuje sve ethernet portove i mac adrese zakacene na te portove.

port base passthrough pusta ethernet port direktno na mrezu. bilo je potrebno samo uneti mac adresu konzole. kako sam to uradio tako radi. recimo kad pokusavam da udjem u app preko fona koji je na wifiju to i dalje ne radi, ali konzola je prpoustena mimo svega toga, tako da radi.

To je zato sto imas dinamicku adresu. i verovatno tvoj ISP rotira par adresa u tom opsegu. Modem generalno nakaci jednu i retko kad se menja. kako bi flushovao modem od te adrese mora da stoji ugasen par sati. Vecina ISP-jeva savetuje 8-9 sati minimum mada kontam da ce povuci i za manje. pa je tako tvoj modem povukao novu IP adresu koja nije banovana. samo nemoj da ugasis modem na vise sati jer mozda ponovo povuce blacklistovanu :smiley:

1 Like

Kod mts-a sa dinamiskim adresama drzis ruter ugasen 2-3 minuta i dobije novu adresu. Testirano vise puta prilikom download-a.

Dok kod ikoma sam morao da ga drzim skoro 2 sata da bi povukao novu. Sad kod SBB nemam pojma kako je.