Fallout 4

Mislis na ROTR?

Jbg cinjenica je i da je Fallout 4 izasao na 3 glavne platforme, a ROTR na platformi i po.

Bez brige, ozivece TR kad stigne definitive verzija na pravoj konzoli. A i oni sami ce reći “Šta nam je ovo trebalo?” :smiley:

Oh, snap!

Dogegao sam se do 5. nivoa, cak sam uspeo da ubijem Deathclaw bez power armora i miniguna. Kada mi je otkinuo glavu jednim udarcem, mislio sam da ga nikada necu ubiti.

Igram kao klasican shooter i ne koristim VATS. Osim sto trosim municiju ko blesav, ne vidim neku potrebu za VATS-om za sada. Poneki bag tu i tamo, u konverzaciji i roamingu wastelandom. Bethesda nikada nece napraviti normalan engine.

Svidjaju mi se muzika i promena vremena, a malo me smara brzo trosenja AP-a i cekanje da se napuni kako bih mogao da trcim.

Mislim da ce ovo vrlo verovatno da bude prvi fallout koji cu odigrati, za sada vise podseca na neki Skyrim with guns.

Par tweakova kako da vam igra bolje radi i izgleda na PC-u:

Ali Fallout je free :smiley: TR ima samo na dve konzole - 360 i One. 360 vise nema puno ljudi, a oni koji imaju One vise igraju nego sto pisu (i tata bi sine). Tako da ostajemo mi koji smo gratis dobili F4.

Koga zanima kako da iskljuci GodRays: Pokrenuti launcher, preset staviti na Low i posle manuelno svako podesavanje vratite kako je bilo. Dobio sam malo stabilniji fps, ali u travurini je i dalje 30-45 dok je blizu par izvora osvetljenja pada i do 25. Takodje, jedan lik je naveo da oni slajderi ne menjaju skoro uopste kvalitet dok uticu na performanse koliko-toliko. Svi ostali fixevi mi nisu ni malo pomogli. Oh AMD, where art thou?

Ni najmanjih problema nemam sa igrom. Iskljucio sam GodRays, sve ostalo na Max i igra mi nijednom nije zastucala. Radi kao sat. Ima manjih bagova kada se razgovara sa drugim NPC-jevima (razgovor tece ali subtitle ne prati pricu) ali nije nista strasno.

Ista situacija na PS4, znači da je do igre, verovatno će to srediti kroz update/patch.

Samo gasi godrays. evo poredjenja:

God Rays su ti novi Hair Works.

Apsolutno nista ne fali bez, jos su lepo oblake uradili ima sta da vidis na nebu. Ovo samo zaslepljuje.

Heh pa i nije bas da ne fali, doprinosi realisticnijem osvetljenju. Veci je problem sto ne mogu da se iskljuce.

Meni je baš realnije i lepše bez (tj low) god rays-a, a to što obara performanse da ne pominjem.

Ladno i na tvojoj konfi pada toliko fps, meni se desava da padne cak i na 21, inace sve je na ultra :wink:

Tvoja i njegova konfa nisu toliko razlicite, cak ti imas jaci GPU. Igra nije cpu bound pa da kazes da je zbog toga… Vise je gpu i dalje neoptimizovanost :wink:

Meni do duse sve na ultra stoji i ne vidim dropove

Ni ja ne vidim dropove, pošto mi je konstantno 25 :frowning:
I’ll let myself out.

Mora da si se baš uživeo, imaš taj filmski efekat, 24fps :smiley: [emoji14]

Tacno zavisi gde stojis i u kom pravcu gledas :wink:

Ne znam jel ste primetili koliko je cudno implementiran motion blur. Aktivira se cim se pomeris iz mesta ali izgleda vise kao antialiasing nego kao blur. Bilo bi dobro da tako igra izgleda i dok stojis. Zato npr screenshotovi iz mesta izgledaju losije nego igra u pokretu.

Neki standard za motion blur je da se aktivira pri brzom okretanju, kao u Crysisu.

Nadam se da ce novi AMD drajveri i Bethesda patchevi malo popraviti situaciju sa performansama, iako je daleko od loseg, kako je moglo ispasti.

Ma uzeo bi ja guesta, ali aim na analogu i ja se baš ne slažemo. Kod neke pretežno melee igre ko Witcher ili Bloodborne je ok, ali u Falloutu bar sa onim početnim auto puškama ni na miša ne mogu nabodem nekog na distanci, mogu misliti koliko bi suckovo sa gamepadom. Moraće novi pc da pada uskoro, nema mi više odlaganja.

1.2 miliona prodatih kopija igre prvi dan na Steamu.

“PC gaming is dead, long live PC gaming” :smiley:

Ja sam napokon instalirao igru, sve je na low sto mi licno i ne smeta, igra radi glatko. Ali! U jednom trenutku fps padne na jednocifrenu brojku, pa onda opet radi normalno. Ako usporedim sa The Witcher 3, ovo je daleko lose optimizovano iskustvo. Sad trazim kako da poiskljucujem sve ove gluposti, vidicemo kako ce uticati na iskustvo. Vrijeme je i meni za novu graficku i RAM, ali ono, skrt sam.

Pored toga, tek sam sat vremena u igri ali mi se bas svidja ovo sto vidim. Cini mi se da cu uporedo sa TW3 da igram, pa cemo vidjeti kako ide.