Filmovi vol. 2

Ima i toga… Sveo sam se na po 3-4 filma mesecno plafon.

Pogledah dva filma u zadnja dva dana, Daddy’s Home i The Big Short

**Daddy’s Home **je klasicna komedija Will Farrel-a, ko ih voli, svidice mu se i ovaj film, kome se ne svidja, bice ravnodusan i na ovo ostvarenje. Posto volim njegove filmove, lijepo sam se zabavio gledajuci, par odlicnih scena, dosta scena neugode kao u svakom njegovom filmu, sve u svemu lijep paket.
**The Big Short **prati finansisku krizu koja je krenula od trzista nekretnina. Dobar film, mozda je mogao biti malo kraci, ali dosta otvara oci po pitanju ponasanja velikih kompanija, i kako se odnose prema ljudima i njihovom kapitalu ili dobrostanju. Definitivna preporuka za gledanje, iako bi neko predavanje iz mikro i makroekonomije dobro doslo prije gledanja filma.
Na kraju, najveci utisak ostavlja recenica kojom se zatvara film, a odnosi se na covjeka koji je vidio da ce se desiti kolaps prije svih ostalih (par puta u filmu ga referenciraju kao “covjeka koji nalazi gdje ce se desiti katastrofa”), i da se sada sve njegove investicije svode na samo jedan resurs-vodu.

moje misljenje o ferrelu

Znam da nije za svakoga, zato sam i napomenuo. :smiley:

Interstellar,film je po meni stvarno najbolje ostvarenje ikada.

Ne mogu da opisem ali vise cekam ovo nego sto me interesovao SW. A inace obozavam SW :smiley:

Izasao je Star Wars… Navali narode.

Razmisljao sam da li sinoc oko 01h da pisem kada sam pogledao ali ajde da se slegnu utisci.

O boze, taj glavni negativac je toliko jadan i presmesan. Nemam reci kojima bih opisao onu groznu, jadnu pojavu. Mali jadni crvic. Pa ono mora da je preko neke debele veze uspeo da dobije ulogu. Verujem da je sam Obama rekao da ce da zatvori Dizni industriju ako onaj jadnisa ne dobije ulogu.

Uvek sam branio ona tri dela koja su izasla poslednja. A tek sada vidim koliko sam bio u pravu! Samo jos da cujem da neko kaze kako tamo nesto ne valja. Pa ono je remek delo u svakom pogledu u odnosu na ovu grozotu i jad.

Ceo film mi izgleda kao epizoda neke serije koja eto ipak imala malo jaci budzet od standardnog. Od broja statista koji kao da su poskupeli pa ni u jednom trenutku ne prelazi 30 i kada bi realno trebalo da ih bude stotine.

Princeza Dileja koja ne moze da otvori ona grozna usta od botoksa!

O boze… Davno nisam gledao nesto jadnije i bednija. Koliko mi je sada drago sto ipak nisam otisao u bioskop. Koliko bih se iznervirao da sam potrosio svoje vreme na odlazak u bioskop i piljenje u ovo djubre.

Pogledaj obavezno. Treba pogledati pa da sam das sud. Ko kaze da ja imam ukusa!
Ali se bojim da ces zavrsiti sa istim utiskom. Prosto su male sanse da neko kaze “e ljudi mnogo dobar film”

off star wars topic: vidim da BvS nije dobio bas dobre kritike, a ispade da je najbolje stvar u filmu, oko koje se svi slazu, Ben Affleck kao Batman…jos jednom je whiny internet preterao u svojim strahovima…well boo hoo

Bez obzira ne kritike, meni se bas gleda film, ne moze biti gori od ultrona…

Kada god neko kaze da ne moze gore uvek sledi gore… Tako da…
Pa logicno da je film prosek. Dozlogrdili su ti super heroji. A predhodi delovi su podigli celu betmen pricu na jedan mnogo visi nivo koji sada nije lako dobaciti.
Suvise su sada bili alavi. Trebali su da sackaju jos koju godinu. Da ljudi malo zaborave trilogiju i uzele se novih avantura betmena. Ovako je sve postalo silovanje.
Mene zanima da li je neko gledao “Gods of Egypt”? Taj film zelim da gledam i Warcraft.

Logicno je da je film prosek :lol: DC i bas nije dozlogrdio sa svojim filmovima, Marvel je kriv za taj fatigue, a ipak njihovi filmovi popiju sve odlicne kritike. Jbm ga, ali ipak mi se vise gleda sukob dva najveca superheroja, nego covek mrav…pa kakav god bio.

za Gods of Egypt kazu da je jedan od najgorih filmova u zadnje vreme, cak i ne spade “so bad that it’s good” kategoriju :slight_smile:

Ocigledno da BVS dobija negativne kritike od ljudi koji hoce vise avengersa a manje nolana. Kod mene je obrnuto, tako da se jako radujem filmu. ovaj vikend idem da gledam boga nema :smiley:

A sto se tice toga da su superheroj filmovi dozlogrdili i bogu i narodu, pitajte lecenog ćomana RDJ kako mu je kad za svaku pojavu gvozdenog čoveka dobije 80 miliona.

Marvel je uveo *****u komediju u svaki film sa svojim superherojima. Sad ljudi ocekuju od DC-a da uradi isto. Nista ne smije biti mracno, tmurno, na granici sa realnim i za odrasle.

Ne vjerujem kritikama ni sekunde.

Ja čekam da se pojavi onaj Extended Cut za BVS. Nemam živca da ga gledam dvaput, a navodno fali solidan broj scena…

Što se tiče ozbiljnosti u filmovima, ***** li ga, meni je uvek draže ovo što radi Marvel i što DC radi u svojim serijama nego ovaj Nolan stil. Razumem da se nekom to možda ne sviđa, ali brate mili, imamo lika koji pali lasere iz očiju, lika koji se oblači kao šišmiš, ženu napravljenu od zemlje koja paradira po ulici polu gola, lika koji dobija moći pomoću “teške vode” i lika koji može da priča sa ribama :smiley: Kako to da shvatim ozbiljno? :smiley: Uz to, jedno je da budeš dark, drugo je da budeš edgy emo, a filmovi iz DC mi najviše naginju kao edgy emo smeru.

Možda ću promeniti mišljenje kad budem gledao BVS, ali na osnovu svega rečenog… Suicide Squad mi deluje mnooogo interesantnije od BVS :slight_smile:

To sam najpre mislio sad na ovaj novi DC Movie Universe, od Man Of Steel pa nadalje koji hoće da naprave, ali mislim da je toga bilo i u Nolanovim Batman filmovima, pogotovu u trećem filmu. Makar imaju serije a “gluposti” poput majmuna koji upravlja drugima :smiley:

Odgledah Budjenje Sile i kratko receno, film sa mnogo mana ali krajnje zabavan. Pre nego napisem duze receno, moram reci da nisam nikakav fan fransize, cak mislim da nikada nisam seo dedicated da ogdledam neki deo, ali koliko su puta prikazivani i koliko se prozimaju po netu, znam apsolutno sva desavanja.

Elem, najveci greh na koji se svi zale, i svi su u pravu, jeste previse slicnosti sa prvim delom i poznata formula. Do neke granice je nostalgija prihvatljiva i treba da bude omaz onome sto je doslo pre, ali kada se to prozima kroz skoro sve aspekte filma, ocigledno je previse. Neki elementi su morali biti novi, drugaciji i kreativniji.

Ono sto drzi film su dva nova heroja (ili tri, ako racunamo pilota), tacnije heroj i heriona gde je kasnija apsolutno ukrala sou. Harizmaticna je, uverljiva i emocije se dobro vide na njenom licu, a meni mnogo simpaticna, rekao bih teen crush iz dubine izgubljenih i dalekih tinejdzerskih dana.

Marko gts je dobro ubo neke probleme. Leja je ocajna u filmu i njene scene sa Han-om su cudne i neprijatne. Zbogo manjka statista u bitnim delovima ne postoji osecaj velicine, a kamoli zvezdanog ratovanja. Sramno je ako su stedeli na takvim stvarima iako Disney ima gomilu para i znao je da ce zaraditi 10 x gomilu para sa ovim filmom. Efekti su generalno dobri, ali negde i ocajni. Humor je prirodan u nekim segmentima, a u drugim isforsiran i nepotreban.

Ispade da sam vise kritikovao, ali ne mislim tako jer sam se odlicno zabavio. I pored svih mana mislim da je Abrams odradio posao ali i preterao u kopiranju. Razumem sto fanovi balave, a razumem i zasto ga ostali kritikuju. Na kraju, ako hocete zabavu, opustite sivu masu, zabavu cete i dobiti…