Gears Of War 4 izlazi 11. Oktobra

Ko da nikad niste igrali mp gearse, miš je u baš slaboj prednosti, skoro nikakvoj. Igra je napravljena za gamepad.
Igrali smo pre sa likovima koji su imali onaj M/K konverter, i ništa posebno nisu igrali, ja sam bio bolji :smiley:

Ako je tako onda opet nije pravedno, on se “muci” na misu a ti na kontroleru u prednosti…ma neznam, videt cemo uskoro kako ce se to sve pokazati(mis vs kontroler) .

Aj sad :smiley: Može uvek da se priključi gamepad na pc.

1 Like

Ako sam dobro shvatio, pc i xo mogu igrati horde zajedno, ne moze pvp.

1 Like

Ne znam koliko ste pratili, ali u PvP nece biti cross-play. Samo u co-op delovima igre. Tako da versus igra xo vs xo, dok horde i kampanju mozemo medjusobno, jedni sa drugima. Po meni, to je win win situacija.

2 Likes

Cini mi se da ima nesto oko toga.

Sada kada citam ovu temu, ove ocene, mogu reci da mi se bas igraju Gearsi, ma da i nisam sumnjao uopce da ih nece napraviti dobro…Jedino sto mi ne pase MP u Gearsim-a, ne samo njihov nego svaki TPS MP mi ne lezi, od nikada…to je i razlog zasto ne uzimam igru na day one.

1 Like
1 Like

Rekoh ja, prokletstvo cetvrtog nastavka. Ne rqcunam judgement. Kao uncharted, ascension. Sve je na mestu i kako treba ali postoji i “meh” faktor. Naravno pricam globalno. Meni je i u4 i ascension odlican, a verujem i da ce isto biti i gearsi.

Na kontu ove price, naidjoh na zanimljiv komentar na gafu:

I stvarno, procitao sam nekolicinu recenzija, sto sa vecim ocenama, sto sa 7-icom, i niko ne pominja los pacing, cak sta vise, kazu da igra trudi da ponudi nesto uvek novo i drugacije.

Mada iskreno, ima dobrih argumenata i kada se hvali i kada kritikuje igra. Zanimljiva mi je bila analogija Ryan-a iz IGN-a koji je nove Gearse uporedio sa novim Star Wars filmom gde je Coalition (kao J.J.Abrams) isao na sigurno i uz predstavljanje novih “modernijih” karaktera odao omaz staroj ekipi, predstavio skoro iste neprijatelje i bukvalno uradio nastavak koji vise vuce na remake.

Mada je uvek razvoj voljene fransize sa novom ekipom mac sa dve ostrice, ako uradis nesto novo “to nije ono sto smo voleli”, ako uradis slicno “nema nikakve inovacije”…sad kako udovoljiti svima. Meni je, ponavljam, drago sto je Coalition cini se odradio dobar posao, veliki boost a njih, i sada uz Halo plus Forzu i Gearsi imaju siguran dom i nastavice da budu stub xbox Brenda.

A jedva cekam da zaigram igru u utorak, sad kad otprilike znam kako da podesim ocekivanja. Dobro je sto nije kao na primeru Uncharted 4, u recenzijama pucao sve hvalospev do hvalospeva, a kasnije se ispostavi igra ima ovaj problem, igra ima onaj problem…

2 Likes

Mislim da je bazican Gears gameplay toliko dobar, prakticno je postavio standarde za last gen cover based shootere, ne mogu mnogo da omase ako se drze proverene formule. Pritom mislim da svi hvale multiplejer sto je i najbitnije. Kampanja ko kampanja, predjes i zaboravis, dobro da je uopste i ima. Da me sada pitas o cemu se radi u Halo 5, ne bih znao da prepricam.

Uncharted 4 je probao nesto novo, i mislim da u tome nisu bilo bas sasvim uspesni. Igra ima ozbiljnih problema sa pacingom, nesto sto je bilo zastitni znak serijala i skolski primer, prosto savrseno, pretvorili su u dosadno penjanje i sunjanje. Za sve je kriv Last of Us, koji je stavio previse akcenat na pricu i bantere umesto na akciju.

1 Like

Sto se Halo 5 tiče, ta priča i jeste za zaborav. Čak šta više katastrofalna je i većina(da ne kažem svi) bi voleli da se nikad i nije dogodila. Posle onakvog kraja u Halo 4, posle i spartan ops oni naprave ovakvu glupost, al šta ćeš… Za to je MS kriv a ne 343i.

A što se GoW 4 tiče, sigurno kampanja nije toliko loša kao Halo 5, jer koliko vidim dosta ljudi prica pozitivno o GoW kampanji, dok se sa Halom 5 to nije desilo. Svi su nezadovoljni.

1 Like

Od Gears-a 2 pa na ovamo, postao sam užasan u MP-u.
Horde još i đene đene, ali u MP-u se baš nerviram, jer mi nikako ne ide…
No, ajde, krećem od day one, pa možda bude bolje…

Eto, Halo 5 ima najzetugnutiji gameplay od svih, ali pricu su totalno s***ali. Zabavan za igranje, ali ako volis ceo lore boli onakav narativ. Ako te to ne zanima, imaces dobar provod.

343i je pokusao na silu da nas natera da zovolimo novog karaktera. Da je prica bila dobra pa i da su imali sansu u tome, ali ne, u najveci rizik oni usli sa najgorom pricom.

U Gearse imamo takodje imamo nove karaktere, ali je ovo prirodan nastavak zaokruzene price originalnom trilogijom, a ne isforsirano nametanje. Mada mi je sumnjivo sto negde kazu dobra, a negde losa je prica u 4-ci. Mozda je stvar ukusa.

Lijepo je kada igra ima dobru pricu. Ali evo, u zadnje vrijeme pokusao sam da igram par igara sa dobrom pricom, a slabijim gameplayom. Nije to za mene. Uvijek bolju pricu dobijem iz filma, cak vise iz knjige, nego iz igre. Gameplay is king, i prema tome, svakakvu papazjaniju sam spreman da istrpim zbog dobrog gameplaya. Obrnuto nisam spreman da istrpim.

2 Likes

Da. gameplay > prica! Uvek!

Imam u library one taletale igre, i pokusao sam sa prvom epizodom The Walking Deada ali brate gledaj i gledaj pa onda pritisni dugme ne daje nikakav uzitak, Ili me pusti da igram ili da gledam.

Ali opet, ako su obe stvari kvalitetne i komplementiraju jedna drugoj je najbolje :slight_smile:

Počinjem sa off-topic temom, ali me interesuje šta je to tačno što je toliko zasmetalo ljudima u Halo 5 kampanji? Locke? Meni jeste zasmetalo, a i dalje mi smeta, što su toliko forsirali priču “izdaje” i sukoba između Locke-a i Master Chief-a, a na kraju ispao cutscene. Osim toga, po meni je priča solidna i bolje bi mnogo bilo da se fokusirala u potpunosti na potragu za Cortana-om (Cortana Xbox ON).
Meni je lično kampanja bitna i ako pogledate, to je jedan od delova koji je učinio Gears-e nezaboravnim. Priča o Markusu i Domu, potraga za Domovom ženom, odnos Markusa i njegovog oca, sve je to bilo i ostalo bitno ljudima. Zato i nisam odigrao onaj deo posle trojke (ni imena ne mogu da se setim). Nema Markusa - doviđenja.
Ovaj deo me privlači, jer vidim da kao i u kvalitetnijim filmskim franšizama (upoređivanje Gears-a od strane IGN-a sa Star Wars franšizom) treba odati pravi omaž starijim likovima koje smo zavoleli i uz koje smo rasli.
MP me interesuje, ali MP iz trećeg lica - ne znam, trebaće mi vremena da se naviknem. @xX8Lampard8Xx nemoj da me sečeš testerom, inače ima da ti uđem na profil i refundiram igru :laughing:

@ninja, ti i ja osnivamo noob kategoriju, krećemo od nule ali ćemo munjevito da se popnemo do stotke. Posle imaju da žale što nisu deo naše družine :smiley:

A što se Uncharted-a tiče, pisao sam i pričao sa nekima sa foruma. Ima tu dosta stvari koje su me negativno iznenadile, ali jedno stoji - grafički igra je vrh. Priča, nažalost, ne. A i šta se dešava sa njihovom MP scenom? Igra li se to uopšte više?

1 Like

Nisam kući trenutno, pa nemam vremena da ti odgovrim odmah za Halo 5 kampanju. Kad dodjem kuci cu natenane… U medjuvremenu, imas na youtube kanal Act Man se zove lik i ima par klipova vezanih za Halo 5 kampanju. Pa ako mozes sada, pogledaj to i bice ti jasno sta svima smeta.
U svakom slucaju, do veceras cu obrazloziti sta meni sve smeta.

1 Like