[glasina] Xbox Lockhart i Anaconda će biti predstavljeni na E3 2019

Što znači eto nam konzola krajem 2020te

Čak šta više ja očekujem prvo sony konzolu pa onda novi xbox jer mi tako logično izgleda pro je godinu stariji od x-a

Najverovatnije obe konzole dolaze na jesen 2020.

MS ide na S i X verziju odmah u startu. Jedan leak/glasina potvrđuju SSD disk u oba modela.

2 Likes

Ssd je obavezan na nextgen

Nije. Može da prođe i sadašnji HDD sa x-a. Sasvim dobar hard, odlično vreme očitavanja… A i dosta manje cena. Što se tiče SSD-a i 2020-te će biti jaka cena za 1 TB, da ne govorimo o 2. Što je dosta povećanje cene same konzole. Za onu premium konzolu, možda, ali vanila, baš sumnjam .

Sa druge strane cene SSD diskova padaju a i MS/Sony nabavljaju po mnogo nižim cenama od onih u prodavnicama, tako da ne treba da nas začudi ako se ovi diskovi pojave u finalnim verzijama.

1 Like

Tako je,zamislite koje cene oni njima daju kada znaju da su sklopili dil i da ce prodati 100 miliona komada

1 Like

https://www.scan.co.uk/products/1tb-intel-ssd-660p-series-m2-2280-pcie-30-x4-nvme-ssd-qlc-3d-nand-1800mb-s-read-1800mb-s-write-150k
Ipak će njima samsung ili tako neka firma dobro napraviti popust i mislim da će biti odmah na ploči a ne kao klasični hd preko sata porta

Obe verzije će imati 1 TB disk, ali još uvek nije potvrđeno da li će to biti SSD, mada ne sumnjam da će tako biti, a što je još bolje, skuplja verzija konzole Anaconda će biti 500$ na startu.

Novembar 2020? Ok moze samo da bude napucana i nije strasno 499$ , valjda nece ponoviti greske iz ove generacije i dati slabiju konzolu od konkurencije?
Naravno i igre su kljucne Halo odmah po izlasku konzole ? uhhhh sto da ne :hugs::love_you_gesture:

2 Likes

Ne bih baš rekao da je box slabiji od ps4, čak mislim da je jača mašina, za one x u odnosu na ps4 pro neću ni pričam. Zajeb Microsofta je bio što su u startu gurali kinect, pa je cena bila veća. Mislim da će im adut biti game pass, backward compability i naravno brdo ekskluziva, obzirom na to da su pokupovali silne studije. Videćemo…

Da te sada čuje @padawan, gadno bi prošao :joy::joy::joy:
Videćemo, sledeća generacija će biti zanimljiva po pitanju specifikacija. Mada se ja nadam onom malom ekrsnčiću koju X Dev kit ima. Pritisak je i na AMD da dokaže svoj CPU, ali opet i Sony i MS će sigurno pokušati da kroz svoj razvoj jezgra nadmaše jedni druge. Mene brine nešto sasvim drugo, MS i Sony mogu na ovaj ili onaj način nešto da zaseru. Ali ovu generaciju je više obeležila gomila krš igara tipa AC unity, BF4, BF5, Andromada, fallout 76. Osim ekskluziva(ne svih), malo igara je izašlo a da se zaista može reći da su gotov proizvod. Neću da komentarišem Ubisoft I njihove izgovore zašto unity ne radi. To je po meni veći problem od snage konzola…

ovo je stvarno jedan od vecih problema danasnjih igara,mnogi su usrali motku a puno se ocekivalo od njih,da ih ne pominjem…

O da, nadam se i da će umesto termalne paste, početi da koriste tečni metal.