Goodbye, Chrome: Google’s web browser has become spy software

Lol, pa sigurno su slobodniji od Kine, Rusije i Irana.

Sloboda je sirok pojam.

Da ne bi suvise sirili pricu, ja bih se zadrzao na informacijama, i pristupu istim.

Meni odgovara da trgujem informacijama o mom ponasanju na internetu. Dobijam neku vrednost.

Onaj kome takva transakcija ne odgovara, mora prvo da shvati sta je komunikcaiona mreza (internet), kako funkcionise, i koja pravila ponasanja vladaju. I samim, da odluci da je koristi, ili ne koristi.

1 Like

To sigurno. Mada gomila njihovih sloboda uopste nisu slobode nego upravo suprotno samo su oni previše odvratni da bi to tako predstavili.
Najlicemerniji narod na planeti to je sigurno pa samim tim i slobode tako izgledaju.

Pa SAD ima najvecu stopu zatvorenika po glavi stanovnika u svetu (mnogo vecu nego Severna Koreja) , takodje u SAD oko 50 miliona ljudi ispod granice siromastva , ono spavaju na ulici, hrane se po javnim kuhinjama i slicno , znaci imaju najveci broj beskucnika u svetu dok u Severnoj Koreji beskucnika nema (i apsolutno je nezamislivo da te nekakvi bankari isteruju iz rodjene kuce) , takodje oko 30% Amerikanaca nema nikakvo zdravstvenu i socijalnu zastitu (znaci ljudi maltene ne mogu da si priuste lecenje ako se razbole), ogroman broj ljudi ne moze da deci priusti studiranje dok su u Severnoj Koreji zdravstvena nega i zastita kao i besplatno skolovanje dostupni svima.

1 Like

Odakle ti ovo, majke ti?

Zivim u US od 2007. Upoznao sam neke fantasticne ljude, koji su mi mnogo pomogli. Amerikance. Ne kapiram potrebu za ovakvo sirokom uvredom?

Nadam se da neces takvo misljenje imati kada bude doslo vreme da se ugrade mikrocipovi u ljude…
Ali kako kazes “mozda ces dobijati neku vrednost od toga”.

Da verovatno 20% popusta u digitalnom supermarketu ili popust na neke mikro-transakcije :wink:

2 Likes

Prvi bih stao u red :smiley:

Elem, u pitanju je mogucnost izbora. Jos uvek imam izbor da li hocu, ili necu da koristim internet, i servise na njemu. Za sada me niko ne tera da ga koristim.

Vidim kako svi hrle u Work & Travel North Korea lol.

3 Likes

Hoces da kazes da Google, treba da ti pruzi svoje usluge besplatno? Da koristis njihov search algoritam, za dzabe? Bez obzira sto je u razvoj ulozen neki trud i rad?

Tvoj izbor… ali to sto si rekao, da je odricanje dela privatnosti zarad koriscenja interneta dobra stvar, tu mogu da kazem da si napravio fatalnu gresku, ali tim cinom sto zivis u US mi sve govori, zasto podrzavas Ameriku, zasto podrzavas Google… Ali da ne laprdam previse, ako je google stavio da je njihov browser FREE onda je FREE u svakom mogucem smislu, bez obzira na naplatu privatnim informacijama.

Nije bas sasvim tako. Ljudi koji nemaju zdravstvenu zastitu u US, i dalje mogu da dodju u bolnicu, budu pregledani, ispostavi im se racun, i na kraju taj racun plati drzava. Mnoge bolnice (iz prve ruke znam za Universtiy of Pennsylvania Hospital, i Main Line Health) primaju pacijente u hitnu pomoc bez obzira na to da li imaju, ili nemaju zdravstveno osiguranje.

Poznati, i veliki koledzi su skupi. Medjutim, postoje opcije za studiranje, sa istim kvalitetom obrazovanja. Moja cerka krece na koledz u avgustu. Cena $0. Dobila je federalni grant (Pell Grant) od $6500, i stipendiju od svoje srednje skole od $1500.

Moja rodbina tamo zivi tamo su i rodjeni, svuda ima ponekog dobrog coveka ali kod njih ubedljivo najmanje. A licemerije im je drugo ime.

1 Like

Ne. Nisam rekao da je uopsteno dobra stvar, rekao sam da meni odgovara.

Ameriku kritikujem, verovatno, mnogo vise nego ti. Google ne podrzavam. U pitanju je kompanija koja nudi razmenu dobara. Nista vise. Dok mi odgovara, koristim, kad prestane, necu. Jednostavno.

Nikad mi nece biti jasno kako to moze da ti odgovara, ali ako je tebi lepo, svima je lepo :smile:

1 Like

Vidis, moja iskustva su potpuno drugacija. Vecinom pozitivna. Kao sto rekoh, dosao sam 2007. Na O1 vizu. (trener macevanja). Prvih 8 godina sam ziveo u Plainsboro, NJ, pa presao u Bryn Mawr, Pa. Slicna iskustva u oba mesta. Neka pozitivna iskustva, dobri ljudi, voljni da pomognu.

Ok.

Al’ tebi ne odgovara, pa ipak koristis :smiley: Zasto?

Kada neko u srbiji kritikuje ameriku, kao baba Milka o vrucini:

4 Likes

Kad se vec povela prica o kritikovanju zapada, pricam juce s lidijom malo – otputovali ona i luka u Srbiju pre 2 dana za letnji raspust. Malisha nikad srecniji (kej, baka, priroda, drugari, ludilo), a lidija bogami dozivela blagi kulturni shok.

Vreme cini svoje. Posle tri godine u Kanadi naviknes se na neki red (cak i u Kvebeku), iz njenih prica mi Beograd zvuci pomalo ko dzungla. A ko je citao moju kuknjavu o Montrealu zna da nisam neki veliki ljubitelj ove pokrajine.

Zanimljivo je to. Ja iz Kanade stupio nisam otkako smo dosli, pitam se kako bi meni bilo kad bih se sad vratio. Ima stvari za koje mislim da su definitivno u Srbiji bolje, a opet, kad se samo setim minskog polja pseceg izmeta u centru grada i pijanih tinejdzera koji urlaju celu noc i razbijaju flashe piva po parku gde se sutradan deca igraju, brr.

Sta ja znam. Bez nekog zakljucka, samo misli lutaju.

2 Likes

Auu koji vam je, ste odlepili. Pa sve je lova i moc.
Prvo ameri drze sve prosto prvi su poceli i sve je njihovo.
Isto zele i ostale sile ali nisu sile vec samo kaskaju za US.
Te price neprofitabilne su za budale.
Niste bre mali.
Sto mi je cale rekao jako davno.
Nema dzabe rucka nigde sem kod mame i tate.
Sve ostalo ces morati da platis na neki nacin.
100% tacno. Samo sto vecina i ne zna da je nesto platila i nikada nece ni saznati.ali nisu dobili dzabe!

3 Likes