Gran Turismo Boss says no Campaign because gamers lack Car knowledge

Čudan izgovor ili izbor reči od strane Kazunori Yamauchia, direktora za Polyphony Digital studija, tvorca Gran Turismo serijala.

Omatorelo se izgleda pa počeo da lupa k’o svaki starac! Samo je mogao debilnije da kaže u fazonu: Mi znamo šta igrači žele i zato smo izbacili singlplayer kampanju!

Koja je svrha onda ? :smiley:
Driveclub igram 90% kapmanju.

Samo sto u slucaju GT bojim se da ce biti problematicno sa MP. Ako se lose odveze kvalifikacija, ostajete na zacelju, jer nema sanse da stignete početak, osim u slučaju da skoro svi vozači pre vas izlete sa staze. Ako se to ne desi, maks je 4-5 kola ili 1-2 po krugu, a pritom morate da vozite jako dobro. Krugova je bilo svega 5, sto je malo da bi se bilo sta uradilo. Bez nekih 10-15 da pocne umor i pad koncentracije, nema nista od dorbog MP. Nadam se da je ovo bila samo test faza iz bete.

Ono sto je jos problematicno, a direktno je vezano za ovo je cinjenica da kvalifikacije vozite, pa onda morate da cekate termin pocetka trke, a to moze biti i nekih 15-20 minita kasnije. U beti nije bilo opcije da izaberete stazu, uradite kvalifikcije i odmah utrcite sa rezultatom u prvu slobodnu trku. Ovo moraju da srede pod hitno, jer u suprotnom, samo bas veliki entuzijasti mogu da igraju MP. Ja nemam vremena da cekam trku 20 minuta, nema se vremena za to.

1 Like

Bas lupaju, nego nece kampanju da stavljaju zato sto se fokusiraju na e-sports… mada stvarno sumnjam da ce to da im odleti u tom pravcu.

Stvarno steta, sto vise gledam GT Sport videe sve vise vidim potencijala za dobru igru. VR komponenta izgleda jako dobro, samo je tehnicki losa ( samo protiv jednog vozaca i odvojen je mod ), manjak karijere i igra je online-only su stvarno ucinili igru da odbiju ljude koji vole velike SP karijere i skupljanje kola.

Dok forza 7 ima lootboxove i one uzasne restrikcije za nadogradjivanje gde te tera da vozis uglavnom stock kola ( cak i za karijeru ), stvarno nema nijedne voznje nalik GT I Forza serijalu da imaju dobru karijeru.

Mozda u sledecoj konzolnoj generaciji ce uraditi nesto, ali za sada je malo razocaravajuce sa obe strane.

Sve je ok ako hoće da im GT bude online fokusiran i na eSports, samo onda to lepo kažeš a ne podcenjivati svoje kupce i fanove da današnji gejmeri nemaju pojma o automobilima.

30fps, smeta mi framerate u voznjama pogotovo ako ne i najvise od svih zanrova. Zato mi nikad nisu legle NFS igre na konzolama i Forza Horizon serijal. Lepo one izgledaju i sve ali kad ne mogu da podnesem koliko su neprecizne.

Cek, zar Forza nije 60fps? ili je to samo Motorsport ?

Forza Horizon igre 30fps, Forza Motorsport igre 60fps

1 Like

Samo motorsport serijal je 60, ako hoces Horizon 3 na 60 mora na PC.

1 Like

Ali DriveClub je daleko vise arkadan od GT-a i Forze, mozda je pre slican Horizonu mada opet to je open world igra pa je opet dosta drugacija.

@Ogy Ne znam sta ti je to neprecizno u Horizonu igra jeste 30 ali je lokovanih 30 i prelepo radi.Nisam primetio nikakav problem dok sam je igrao sa preciznoscu, igra i onako nije simulacija.

Mnogo dobro izgleda odigrao bih ga, ali sam se navikao na igre tipa FM, GT i Project Cars pa mi te arkade koje samo vizuelno deluju kao simulacija uglavnom ne leze.

Horizon mi se svidja zbog open worlda a DC mi je nekako ni tamo ni vamo.

Jednostavno vreme koje je potrebno da se izvrsi nekakva funkcija je kraca i imas duplo brzi i bolji bolji odziv.

Voznje i tabacine su za mene pod obavezno da idu 60. Kada jednom igras na 60, nema vracanja.

Sto se tice tipova voznje, ne smetaju mi ni arkade niti one malo ozbiljnije. Ako su igrive na gamepadu, idu na 60 frameova i imaju solidnu karijeru ja sam zadovoljan. Nemam volan, a skup je to hobi ( nekih 300+ dolara ) za pristojan bez zupcanika.

Nisam do sada primetio u forzi horizon da mi je ikada tako nesto zasmetalo, a igrao sam svakako trke i u 60fps.U NFS-u recimo se cesto desavalo da osetim nekakv lag ali u horizonu ako mogu celim autoputem da vozim Hanesey Venom 430 i da sve izbegnem na putu ja sam zadovoljan odzivom :smile:.

3 Likes

Cek cek, znaci GT Sport uopste nema sp kampanju?

Ima, ali samo ono polaganje licenci kao sto je u starijim delovima bilo kao neka karta za ulazak u karijeru, samo je sada karta za ulazak mp.

Inace igra je online only, znaci cak i to polaganje dozvola ili photo mod, nista ne radi ako nisi online…

Aoo kakva glupost… A bas sam planirao da ga nabavim…

Ja sam čovek od tradicije.
GT 1,2 i 3 su mi pružili sate i sate dobre zabave, taj serijal mi je ostao u lepom sećanju.
Dok microsoft nije imao ni u planu xbox.
I zato ću ja uvek da se opredelim za GT, koliko god loš bio. Preko svega mogu da pređem, osim preko nedostatka SP. Jer MP ne igram.
“Igrači nemaju dovoljno AUTOMOBILSKOG ZNANJA”?
Mrzi me da rovarim, al ne bih rekao da je taj " boss " Japanac. Njima ne priliče tako nebulozne izjave…
Što se mene tiče… GT Sport… umri odmah u startu. 200 metara posle starta nek ti točkovi otpadnu.

Odgovor je nadasve besmislen jer nema veze sa single player vs multiplayer problematikom, bukvalno je izvukao odgovor iz dupeta.