Halo Infinite odložen za 2021.

Vecini jeste. Znam koje gluposti kod mene u firmi valjaju na tu temu isto aveze sa koronom nema.
U brdo slucajeva znam da je glupav izgovor.
A ovde je bas to.
Aj kapiram ne mozes npr da snimis seriju, film, utakmica… ali da pravis igricu, pravis crtace to moze. Da se ljudi ne dotaknu. I ne vide cak.

Pa i ja što samo crtkam po ceo dan sam opet samo delimično operativan kada su u pitanju grupni projekti. Od kako smo se vratili u firmu za posao koji nam je u radu od kuće trebalo par dana da završimo u kancelariji uradimo za dan.

Korona ili ne, zar nije dobro da igra dobije dodatno vreme da se popravi? Ili želite da izađe u trenutnom stanju pa šta bilo?

1 Like

Ma naravno. Bolje polako pa da valja nego poluproizvod.
Nije nista isto kao sto je bilo. Sve je drugacije zbog ovog stanja. Ali znam opet kazem vecini je samo izgovor za neki problem koji bi se svakako desio.

Ma naravno da ne bolje, samo što se radi o Halo, igri zbog koje se kupuje svaki xbox. Najaviti je kao launch naslov pa odložiti ne ide nekako.

Ljudi koji rade u velikim kompanijama na ovom forumu veoma dobro znaju koliko je covid “samo izgovor”. Ceo nacin rada se promenio i sve je usporeno iz milion razloga, rad od kuce ne moze da bude ni 50% efikasan. Pakao sa malom decom, nedostatak komunikacije i monitoringa, lenjivci nisu toliko pod budnim okom sefova i vrednijih kolega, kompanijske premise su dizajnirane za udoban i efikasan rad, dok kuci imate hiljadu ogranicenja i distrakcija, a tu je i problem sa motivacijom jer su mnogima redukovana i primanja. Obecavati isporuku velikih projekata za jesen/zimu 2020 je pomalo suludo, svi ocekuju jaci udar i drugi talas epskih proporcija, a vec sada su sistemi na ivici pucanja. Next gen nije mogao da dodje u gorem trenutku. Predlazem svima da drasticno spuste ocekivanja za sledecu godinu, sa velikim svetlecim natpisom “dobrodosli u pakao”. Odlaganje Halo-a nije ni izbliza najgora stvar koja ce se dogoditi. Ako zelite, moze i prigodna ilustracija.

1 Like

Ja sam iskreno mislio da MS nije u stanju da napravi još nešto gluplje od onog predstavljanja X1 sa D.M, ali ovo miriše na ponavljanje istorije i postaje tragi-komično i frustrirajuće.

Kako je ovo ponavljanje istorije?

Znam da Korona pravi svima haos, ali, kao što je neko već napisao, prethodni Halo je izašao pre 5 godina. Vise mislim da je do 343i i njihovih sposobnosti nego što je do Korone. Ono što je i prikazano ne deluje kao igra na kojoj se radi 5 godina.

Ja ne znam kako je to za poredjenje, cak me ps5 vise podseca na to. Slabija i verovatno skuplja konzola, sa sve onim budalastinama o skrivenoj snazi i slicno. A realno ni na jednoj ni na drugoj nece biti nesto spec da se igra na startu.

2 Likes

Najjače je što neki veruju u tu skrivenu snagu. Kao što je MS hteo sve da nas ubedi da su XO i Kinect jedno i da ne mogu da žive razdvojeni :joy:

Haha da, meni je komedija i ona lampa na ds4, kao to ne moze da se ugasi, jebote sta napravise sve ljudi a ne mogu da ugase lampu xD al ajde.

Na temu, podrzavam ovo odlaganje, bolje neka to izgleda kako treba, kako god okrenes za sam start svakako nema sta da se igra, samo mi nije jasno kako se ne dogovore da zajedno izbace konzole za 2021, ne vidim sta ce nam sad. E sad da li je korona ili 343 za koji sam vec više puta rekao da mi ne uliva poverenje u ono sto rade, kapiram da je oba pomalo dovelo do ovoga, oni ce naravno iskoristiti izgovor koji manje boli.

1 Like

Kada je prikazivan X1 i D.M. dao izjavu, svi su popadali i dan danas se sprdaju na tu temu.
A ovo miriše na slično, tipa imamo najaču konzolu, ali jbg, nismo stigli da napravimo ništa spekakularno za nju, očekujte više za godinu ili dve, tada ćemo da razbijemo sa igrama. Ovo sam imao u vidu, još jedan fijasko za start nove generacije.

Lagano mogu da pomere konzole za sledeću godinu. Ali sobzirom kakve su prognoze za Koronu, bolje neka ih što pre izbace, a igre ćemo da sačekamo.

Voleo bih da izbace sto pre. Posto ja nemam ni jednu pa bih uzeo tu novu i igrao stare igrice neke koje nisam.

Po tome niko još ništa nije napravio spektakularno za nove konzole.

Koliko sam bio zagrejan za kupovinu nove konzole, toliko se sada sve više hladim.

MS nema igara, a za Sony se treba videti kako će se pokazati u radu nova konzola.

Komplet doživljaj su mi i jedni i drugi usra… sa ovim natezanjem.

Poenta je sto za sada ni jedni ni drugi nemaju nesto igara, ne znam da li si pogledao da skoro ni jedna njihova igra nema tacan release date. Pritom Sony je prilicno skoro izbacio igre od svojih najjacih studija za ps4, mislim da je jasno da skoro necemo videti njihove igre za ps5 osim remastera.

Videćemo remastere TLoU2 i Ghost of T :joy:

Elem, to su igre od dva studija. Insomniac, Santa Monica, Guerilla… su svoje igre poodavno izbacili, tako da očekujem u 2021. da barem neka njihova igra izadje.

Pa to ce se sigurno desiti, nece sigurno stici da naprave novu igru, pitanje je i za santa monicu da li ce ista izbaciti i 2021, oni prave igre po sto godina.

Ne verujem da će GoW pre 2022-2023. Ali Ratchet i Horizon će verovatno.