Horizon Zero Dawn Complete Edition for PC – PC Features Trailer

https://youtu.be/Y4St-fv53Q0

4 Likes

Pametan potez da se zaradi još keša, još malo boost-a za drugi deo…

Ovo je klasicna fora, sada svi na pcu odigrajte igru ko bas za sve ove godine nije hteo da da 200 evra za konzolu, pa kome se svidi, eto taman nastavak za ps5 pa ce neko mozda i da kupi novu konzolu.

7 avgust?
Uf mesec, nije mnogo cekanja.

Los port… kukaju ljudi na sve strane da lose radi i cesto pada fps nenormalno.

Retko kada PC igrači dobijaju kvalitetan port. Tako je već godinama i ništa novo i ništa čudno.

Baš bezveze što je ovako ispalo, jer ako se igra slabije proda zbog toga što je port loš - Sony neće biti zainteresovan toliko za izdavanje igara na PC, sa drugre strane ako se super proda - Sony bez problema može da izbacuje lošije portove jer će se svakako prodati.

1 Like

Popravice to neki update, meni deluje kao da je Horizon tek sad zablistao na PC-u. Koliko vidim i smesno jeftine komponente teraju ovo u 1080p 60fps.

Sad bas gledam ne mogu da verujem da se lagano potera na Amd integrusi, bukvalno odigras ovako nesto bez da imas graficku kartu u kompu.

Pa Detroit radi i izgleda kao zmaj na vremesnim konfiguracijama. Kao sto rece @Oblakoder sve ce to patch-em resiti.

Da se razumemo ono što na Sony prvo izadje, da je kvantni racunar ne bi bilo to to kao na konzoli.

Ma jeste, cudi me da nisu najavili i port za Switch. Pricamo o igri koja je checkerboardovana na PS4 Pro-u da izgleda veoma blizu 4K, u HDR-u, pocetkom 2017 izgledala je mnogo bolje na velikom televizoru nego u 2020 na PC-u gde “blista” u mnogo nizoj rezoluciji, a za 99% PC gamera HDR je misaona imenica.

Ono sto ja ne mogu da verujem je da je neko uspeo da ubedi Sony da je PC port dobra ideja…

Sredice se sa update-ima.
Inace, ne mogu da verujem da je krakovana vec, bas brzo.

Nije, nema zastitu.

Ne zaboravi da je 60fps da ne kazem i vise od toga mnogo vaznija stvar od svega sto si nabrojao. Tesko da bilo kakav hdr i 4k mogu da zamene tako fluidan gameplay.

Realno, jebes fps ako igra izgleda lose. Tu je sredina bitna odnosno balans. Visi fps ali da grafika ne trpi mnogo.

Ne zaboravljam, naravno, ali daleko od toga da je mnogo vaznije, to je samo tvoje misljenje, developeri su prepustili igracima da odluce. Na PS4 Pro imas opciju da biras 4K/resolution ili 60fps mod, u vecini igara. Doduse, niti je 4K bas 4K, niti je performance bas zakucanih 60 fps… Ali mnogi sa 4K televizorima biraju upravo rezoluciju, voleo bih da vidim neku statistiku, na osnovu svih komentara koje sam video na stranim forumima rezoluciju sigurno bira 70-80% gamera u svim igrama. HZD ima na zalost nekakav besmislen performance mode, tek da se nadje, ali takva je bila odluka developera koji nisu zeleli da se bave optimizacijom. Takodje, postoje oni koji preferiraju stabilnih 30 fps vise nego fps koji fercera izmedju 30 i 60.

Takodje, izuzetno sam skeptican u vezi tvrdnje da radi u 60 fps na integrisanoj grafici laptopa, deluje mi kao da je netacna i izmisljena, a pogotovu je kontradiktorna u odnosu na druge navode da je lose odradjen port.

Dobro sad ne radi u 60 fps na integrisanoj to nigde nisam napisao ali koliko vidim radi na medum u 60fps na grafickim kartama koje nisu preskupe, a to je slicna grafika kao na Plejci. Mozda moze na PS4 Pro da se bira dok na obicnom PS4 tesko da bila sta moze da se bira. Sad razmisljam koja je to vecina i na PS4 Pro jer mislim da se ipak radi o velikoj manjini igara.

Na obicnom PS 4 nemas nikakve opcije, ali u velikom broju AAA igara postoji performance mod. Mozda ne u vecini, ali od poslednjih koje sam igrao npr, Tomb Raideri, Witcher 3, Nioh 2, Ghost of Thushima, sve su imale performance mode. Kompletnu listu mozes da nadjes na netu, ako te bas zanima, ali poenta je da ne postoji konsenzus o tome sta je vaznije vec se prepusta igracima da odluce (a u vecini slucajeva, ako bas postoji samo 1 mode, to je ipak rezolucija).

Na low/medium je mogla da radi i na Ps4 Pro u 100 fps, nije u tome poenta.

Medium grafika na PC-ju nije slicna kao na plejci, jer je konzola mnogo, mnogo vise od samo graficke karte, naravno i CPU je presmesan u odnosu na moderne PC-jeve, ali na kraju ipak uspeju da izvuku igre koje izgledaju kao Uncharted 4, God of War, Last of Us 2. Takve igre bi na PC-ju sa slicnom grafikom i CPU-om radile u 10 fps-a.

TR i Nioh ok ali ove druge dve u performace modu rade u stabilnih 30fps. Velike ekskluzive Uncharted 4, TLoU 2, Bloodborne, Ratchet & Clank, Infamous itd mislim da sve rade u 30fps, eto mozda GoW mada dosta steka u nestabilnih 45-50 fps.

Performance mod je dobra stvar, vise za vlasnike 1080p televizora, ili za neke igre u kojima je brzina reagovanja kriticna (kao Nioh), ali generalno, sve manje ima smisla sto ljudi vise prelazi na 4K. Neke igre imaju i opcioni mod sa boljom grafikom, tako da nije ni dilema, vec trilema.