Inverter klima uređaji

Da dodam da sam narucio onu jeftiniju Midea. Nisam pametan, radice valjda kako treba.

Ovu lakrdiju moram da podelim. Kada sam zvao i raspitivao se za klimu i ugradnju evo jedan zanimljiv odgovor.
Kod jednih careva je 10e skuplja ugradnja “invertorske” klime :slight_smile:
Pitam ja njega a zasto? koja je razlika?
Kad on meni ladno. Pa kao malo je drugacija, nosaci su malo duzi, veca je odgovornost :smiley:
Pa naponski kablovi su dugaciji :smiley:
Pocnem ja da se smejem. Kazem ja njemu bukvalno “alo bre, za koje su ti to budale price, koje su to ciganske fore”
A on meni kao “pa dobro, ako je cena problem bice isto nije problem”
Reko nema veze sada necu. :slight_smile:

3 Likes

U fazonu to je skuplje pa da uzmem 10€ preko, ne verujem…

Mi vec tradicionalno zimi lozimo u dnevnom boravku.Tu razvucemo i krevete, deca i zena spavaju tu.Ja u spavacoj sobi volim da je sto hladnije, to mi prija.
Na alfa sporetu se grejemo, kuvamo, pecemo…Ubedljivo najisplativija varijanta…Za sirotinju.
"Drzavni posao. Dragan Torbica Cvarkovu:
“A vi ste se vec preselili u kujnu?”
“Ma da, ko ce celu kucu zagrejati , to je haos”

To je dobro,bar se zblizite preko zime maksimalno :grin:

Znas li da je ljudsko trenje jedino trenje koje izaziva zahladjenje :smiley:

Kada si u braku 10 god, zahladjenje samo po sebi nekako dolazi s’godinama :slight_smile:

Jbg, kad nismo rodjeni 120 god kasnije kada ce cvrsta i fosilna goriva biti ruzna proslost…
Bar nisam u gradu da me deru za centralno. Ovako biras sam kako i koliko ces da se grejes :slight_smile:

2 Likes

Ugradili mi danas klimu. Sada se caka rezultat vremenom.
Obradovao me majstor. Kaze ima dve serije Midea klima. Za razlicita trzista.
Ja sam slucajno ubo onu “bolju” opciju. Nadam se da ce biti sve ok.

Mali izvestaj. Nije losa ova Midea. Ne trosi nista preterano vise struje.
Uporedjivao sam racune za oktobar i novembar ove i prosle god i racuni su gotovo identicni.
Sa tim da je struja od tada poskupela i sada imaju jedno grejno telo vise. Tako da to je skroz ok.
Evo danas dolaze majstori da im ugrade jos jednu Mitsubishi koja bi trebalo da je za klasu bolja od ove Midea.
Videcemo kako ce biti. Ova je na popustu bila 60000din + 75e ugradnja.

Moja GREE radi non stop još od sredine novembra. Ugasila se samo jednom na par sati kada je onomad nestalo struje. Računi su mi veći za oko 2500-3000.
Režim klime je sledeći:
07-12h na 27 stepeni
12-20h na 20 stepeni (u tom periodu radi i kaljeva peć)
20-07h na 19 stepeni

znači za ceo mesec do 6000?

Redovan (letnji) račun mi je oko 5000, a sada, za novembar, je bio 8000. Za decembar očekujem da neće biti više od 8500.

Videcu koliko ce mojima biti sada racun kada rade dve klime ali je izbacena TA pec.
Kada nema grejanja mojima je oko 4000-5000din.
Sada novembar oko 12000din. Sada cekam sledeci…

A zar vam se ne ispalti pec na pelet i da ugradite radijatore, vama racuni nisu ni mali? Meni je racun zimi oko 5k, koristim plin na sporetu i grejanje kotao na cvrsto gorivo. Nesto mi racun za struju deluje veci za sve mesece u odnosu na proslu godinu.
Kod mog druga 2000-3000dinara maksimum zimi, ima parno grejanje.

Da imaju kucu to bi bilo ok. Ali nije im prakticno u stano da pravimo kotlove drndamo itd…
Da imam kucu obavezno bih napravio CG na pelet, ugalj, drva…
Najvise se isplati. Ovako ne igra im bas ulogu. A jos su moji sami. Pa nisu kuci po pola dana.
Vatru treba odrzavati, paziti itd…

Ima pec na pelet za kucu isto radi, moze u orman da se sakrije, alfa plam vranje pravi mada ima i drugih proizvodjaca.

Znam, ali nije isto imati to u kuci i u stanu. Prljavo itd. A kao sto rekoh najveci problem je sto ne bude tu nekad neko i po ceo dan. To je problem.
Stavio sam uredjaj za merenje potrosnje struje.
Midea mi trosi u proseku 480-500w/1h
Stavio sam sada na Mitsubish pa za dan, dva rezultat.

Evo rezultata, mozda nekome pomogne.
Midea: 480-500w/1h
Mitsubish: 510-530w/1h
Temperatura: Nocu 22c
Danju: 25-26c
Radi 24h

2 Likes

kako si izmerio potrošnju i koja je kvadratura koju greješ?

Ima da se kupe uredjaji za merenje. Evo slika dole. Kosta oko 1500-2000din.
Stavis i onda ubodes uredjaj i on meri vreme koje je proslo, najveca moguca potrosnja, najmanja i ukupna od kada si ukljucio uredjaj. Tako da deljenjem kilovata sa vremenom jako lako dobijes racun.
To je stan od mojh. Oko 90m2 ali je nocna mora za grejanje.
Ispod njih sve hodnici, neki ogromni lokal koji se em ne greje em razbijena stakla.
Sa tri strane zgrade je izlozen stan. Prelepo izgleda ali je uzas za grejanje.
Od grejnih tela sada se koriste dve klime, trpezarija+dnevna. U trpezariji je i TA4 koja je sada mnogo manje opterecena ali mora da radi.
Sve sobe imaju norveske radijatore 1.5kw ali radi samo u jednoj sobi i on trosi oko 800w/1h

Stigao mojima racun za januar. 23000din. Ja sam prijatno iznenadjen. Svi znamo kako je Januar bio hladan. Klime se nisu gasile 24/7 + nocu se dopunjavala TA ali nikada nije izduvavala, nije bilo potrebe. U jednoj sobi jos je radio norveski od 1.5kw.
Kada se sve uzme u obzir ove klimu se za sada bile odlicna kupovina.
Drugar koji ima ugradjeno CG na struju na oko 60m2 je platio oko 30000din drugi koji ima isto oko 60m2 i samo 2xTA oko 23000din.

Evo ja cu ti reci sve sta te interesuje jer se bavim tim poslom. Saradjujem sa Gree kompanijom,posecujem seminare itd. itd.
Gree je solidna klima,inverter white premium u tvom slucaju je ok. To je neka srednja klasa da se razumemo,bolja je od Vivaxa,voxa,nea,tcl-a,tesle…Gree je u rangu sa Ganalcom. Jesu medju prvih pet najprodavanijih u svetu,kompresore i ostalo radi sve kinezi. Moja iskustva kao monter mogu ti reci da galanac radi dosta bolje u grejanju od gree-a,ali nazalost inverter galanc kod nas nema u prodaji. Po mojoj proceni najbolji klima uredjaj je Daikin i tu nema dileme,ali treba dublji novcanik. Svim drugim clanovima savet NE KUPUJTE INVERTER VOX! to je kanta od klime i imao sam dosta reklamacija.