Kako vam izgleda homescreen?

Pa nije forum mazohista. Zasto bi se neko navikavao ako je nesto vec na prvi pogled brze i ugodnije. Nije to kao da sedns iz juga u ferari i odmah ti je jasno. Ako u startu deluje “s konja na magarca” nisam bas siguran koji je motiv nekoga da se danima navikava. Screen space nije toliko ogranicen danas kao ranije. Naprotiv ti gestovi deluju kao gimmick. Npr wii nuncake, ili kinect mahanje, nikada po preciznosti ne mogu da zamene dzojped, iako su motion senzori “napredniji”. Kada je rec o svakodnevnoj produktivnosti tu nema mnogo mesta navikavanju. Znam mnogo ljudi koji nije htelo da predje na Mac OS, samo jer su navikli na Windows.

Zasto ti nisi nikada hteo da se naviknes na PSVR? Sigurno jer ti je neudobno, jer ti je neprijatno u VR-u, jer ti deluje nepotrebno. Tehnologija treba vec na prvi pogled da izaziva osecaj prijatnosti koriscenja.

Vidim da se dosta polemike vodi oko google vs samsung gestovi vs buttons, tako da nije bas tako kao sto predstavljas uopste, da samo tvoja zena koristi, naprotiv…

Probao gesture, ne sviđa mi se, end of story…

2 Likes

Iskreno, ne znam razlog. Ali kada sam prešao sa Motorole na Honor, bilo je kao sa konja na magarca. Jeste da je ovaj telefon jači po svemu u odnosu na Moto, ali brate, neke osnovne stvari me muče ovde. Na primer upravo manjak tih gestura i to što nmg da odgovaram ili reagujem na notifikacije dok je zaključan ekran. Ili nmg da kontrolišem funkcije u padajućem meniju. Mislim, neke gluposti, ali ja sam navikao tako jednostavno.

1 Like

Kazu da je dosta bolje kod Apple-a to sa gestovima reseno, ali to stvarno ne znam. Kad budem uzeo ipad provericu, mada nije bas isto na telefonu.

Buttoni dluju bas jadno i arhaicno, slazem se, i zauzimaju deo ekrana, ali ipak je navika ucinila svoje. Pitanje je koliko su dobro implementirani gestovi (moze i osetljivost da se podesava) - meni se nekako ne svidjaju, makar ovo Samsungovo resenje, voleo bih da to bude malo vise snappy, sve neke sacuvaj boze animacije.

Kao koncept, gestovi su super, ali nekako mi implementacija malo kaska. Inace koristim ja dosta gestova - swipe left za google news i swipe down za settings/notifikacije. Samo sto su mi buttoni brzi nacin da dodjem do home tastera i otvornih aplikacije.

Nista se ne menja :blush:

4 Likes

4 Likes

Update :grinning:

5 Likes

Meni je uvek homescreen bio lepši na android uredjajima. Sad ne znam dal je fora što korisnici namerno tako kreiraju hs ili jednostavno na apple-u nema te vrste “slobode”.

Btw ja se vratio na staro :sweat_smile:

Tugica al volem sto je tako prosto

1 Like

Jbg meni je prosto kada jednim klikom otvaram potrebnu app a on otvara prvo folder :see_no_evil:

Nisam dosao u situaciju da mi je trebalo tako nesto od kada sam presao na Iphone ali da lepo je imati vise mogucnosti.

Kada koristis sve apple uredjaje onda se naviknes na taj fazon i ne razmisljas vise kao Android i Windows useri koji uvek traze dlaku u jajetu.

2 Likes

Upravo tako, zavoleo sam taj dizajn na ipadu.

Nadam se da si se navikao i na nemacko vreme i kisu :stuck_out_tongue:

Na ipadu ne, na telefonu ne mogu nikako.

Odlicna je fora sa gestikulacijama, ja sad ne mogu nazad :slight_smile:
Uzmem drugi telefon i pokusavam svajp u levo da se vratim korak nazad, a ono nista…

1 Like

Ja windows koristim za igranje igara ne za slaganje ikonica po ekranu.
@padawan to je trenutno stanje vreme je super nema toliko padavina i budu fine temparature.

Isto, zato se i vratih na Motorolu. Honor je moćniji i noviji telefon od ove motorolice ali osećaj kada koristim honor je kao da koristim nokiu 3310…

1 Like

Nismo dugo delili home ekran.

Locked

Unlocked

Kul je fora kad se otkljucava :joy:

8 Likes

Jok Samuraje ce stavljam :rofl:

1 Like

Smrdo :joy: