KODI - multimedijalna platforma za filmove, serije, muziku, emulatore i pitaj boga šta još...

Skoro sam uzeo Raspberry 3b, i na njega nabacio Recalbox 6.1.1. I tu imam i kodi, ali imam problem sa YT. Par snimaka pusti posle nece ni jedan, izbaci kao neki limit. Jel moze ovo nekako da se sredi? Ili da ubacim drugi sistem.

Evo par lista pa ko voli nek’ izvoli

http://channels227070.clientportal.link/get.php?username=Gejh8FWaT0&password=0Zb3pv430&type=m3u_plus&output=m3u8
http://channels227070.clientportal.link/get.php?username=Annemie1A&password=Py6odE51&type=m3u_plus&output=m3u8
http://channels227070.clientportal.link/get.php?username=47JWAlK806&password=IQ906p250&type=m3u_plus&output=m3u8

za neupucene neka ocitaju listu u VLC player i sacekaju da se ucita doticna, ume da potraje i duze od 5.minuta za neku listu zavisi od broja kanala u njoj. Ova je pozamasna i vredi sacekati obzirom da ima i gooomila serija i filmova.
P.S. Ooooo da ima i švedskih akcionih.

3 Likes

Radilo do pre neki dan. Imaš li nešto novo na ovaj fazon? Arene i npr bein sport su mi od starta bufferovale, ali zato bt sports za engleze i američki kanali za nba savršeno radilo.
Ako nema hvala ti i na ovome, dosta je i trajalo.

Ja btw trenutno koristim ott navigator i neke plejliste gde se ukuca url servera i mac adresa.
Radi fenomenalno, ali traje maksimalno nedelju dana i onda mora novo da se traži jbg

Odradili su update za kodi za android, pa sada na mom mi box s ne radi pola add-on-a. Da li je moguce vratiti prethodnu verziju nekako?

Znam da nije tema…
Ima li neko da mi preporuči dobru multimediu za auto??

Mislim da se multimedije rade tipski zavisno od vrste vozila. Kolega je stavio na golfu neku sa WinCe i radi super. Bluetooth, video, mp3, aux, svi parametri sa vozila… Ima i android multimedija ali mislim da vise baguju od WinCe

1 Like

Zavisi koliki budžet i koji kvalitet imaš te Čang Jang androide i wince za male pare a imaš alpine Kenwood Sony koji su klasa gore

1 Like

E sta je taj KODI zapravo, ono cuo sam za to dosta puta ali nesto se nisam nikad udubljivao previse , pa jel moze neko u kratkim crtama da mi objasni sta je to zapravo, mislim kako to funkcionise i na kojim uredjajima se to koristi ?

Neka vrsta mediacentra

Mozes da gledas filmove slusas muziku itd

Mozes da odes do te mere da skidas repositorije koji sadrze razlicite strimove (tv kanali, utskmice slicno) pa cak i da gledas filmove koji ce ti automatski skidati prevode sa opensubitles

Na papiru deluje genijalno ali u vecini slicajeva puca i ne radi.

Naravno da ce se neko javiti i reci da radi besprekorno ali ja ti govorim iz licnog iskustva.

Pogledaj neki android box ima ih za 20-30 evra dolaze preinstalirani ili uzmes raspberry pi

Ukratko, iscimas se do .a.a onda sve lepo izgleda onako kao da listas Netflix ali puca.
Po meni maltretiranje. Radje bih skinuo sa torenta nesto sto me zanima.

1 Like

Vredi za Netflix addon. Kada gledam nesto na nemackom ili spanskom obavezno ide preko kodi-ja sa prevodom. Ne mogu to sa english audio da gledam. Kada cujem jedno a otvaraju usta drugacije dodje mi da vrisnem. Jbg.

Mislim da bi najviše dao tu do 400-500e…
Ali ako će da baguje… batali, nema posla od toga😁

Pa brendirani uređaj nekog renomiranog proizvođača sigurno neće da baguje.Moja preporuka da gledaš da ima dsp jer je to Game changer u poboljšanju zvuka.Naravno poželjno je android auto opcija zbog navigacije.Naravno prvo provjeri jel može na tvoju instalaciju bez posebnih adaptera.Ja imam bose sistem na Alfi i samo adapter za instalaciju i da rade komande na volanu je :100: e plus dobar player to ode preko 500e.

1 Like

Ok, hvala…

Ja nisam video neku sony, kenwood ili slicnu multimediju da podrzava komande na volanu i tome slicno. Evo recimo ja bih tako nesto ugradio na zeninu lagunu ali nisam nasao nista slicno. Cak i ove sa wince i android ne podrzavaju bord automobila i komande na volanu. A bez toga necu ni da stavljam…

Podržava ako imaš odgovarajući uređaj za multimediju.

Ovo je banalan primjer a ima skoro za svaki model auta i multimedije

Imaš adaptere za većinu kola, pa se mogu ugraditi i obični radio uređaji ali i multimedije.

1 Like

Jedino je problem nekad dostupnost kod lokalnih prodavaca

Ovaj lik ima sve i svašta. Radi ugradnju i nije skup.

2 Likes

Pioneer ima. A imas i adaptere.
Tako da ima toga sada dosta. Ja sam hteo da stavim ali kod mene u bmw ne moze.