Koji mobilni da kupim?

Moja dilema je iphone 4 8 GB ili nexus 4 jednostavno neznam šda da radim ?

Uzmi iphone 4. Ako budes ganjao custom rom-ove na Nexus 4 kao update PS3 FW-a ili zamjena ID-a ima da dobijes srcani xD (sala)

Oba su odlicna. Zavisi samo sta preferiras. Ako mozes testiraj oba pre kupovine

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Veruj mi, i Karadžić je verovatno zbunjen :smiley:
Vlada je najbolje objasnio. Iphone je What You See is What You Get, nema nikakvog zezanja sa ROM-ovima, bolje su valjda optimizovane aplikacije i igre zbog manjeg broja sistema, dok ovaj drugi sa mali milion romova može da izgleda kako ti duša želi.

Nexus 4, no brainer. Da je 4S pa da razmisliš, obična četvorka nema šta da traži pored nexusa, ipak je omatoreo telefon.

+1 Slažem se

dada jos 8gb model,kolko se secam nece biti ios7 na ip4 nazalost tako da nexus uzmi iako ga ne bi birao da imam jos koji telefon na raspolaganju za kupovinu…

ios 7 oće li da bude na 4s ipak je on dual core u odnosu na 4 koji je jednojezgarni ?

naravno da hoce… ne mogu da verujem da nece biti na 4. jel to potvrdjeno?

Hoce evo podrske sa beta 4:
iPhone 5 (Model A1428) (LINK)
iPhone 5 (Model A1429) (LINK)
iPhone 4S (LINK)
iPhone 4 (GSM Rev A (8GB) (LINK)
iPhone 4 (GSM) (LINK)
iPhone 4 (CDMA) (LINK)
iPod touch (5th generation) (LINK)
iPad 4 (Model A1458) (LINK)
iPad 4 (Model A1459) (LINK)
iPad 4 (Model A1460) (LINK)
iPad mini (Model A1432) (LINK)
iPad mini (Model A1454) (LINK)
iPad mini (Model A1455) (LINK)
iPad 3 Wi-Fi (LINK)
iPad 3 Wi-Fi + Cellular (model for ATT) (LINK)
iPad 3 Wi-Fi + Cellular (model for Verizon) (LINK)
iPad 2 Wi-Fi (Rev A) (LINK)
iPad 2 Wi-Fi (LINK)
iPad 2 Wi-Fi + 3G (GSM) (LINK)
iPad 2 Wi-Fi + 3G (CDMA) (LINK)

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Znči sve četvorke su podržane iPhone je ponovo u igri ko opcija bilo bi mi mnogo teško za 4 s skup je a i nema ga mnogo polovnih kod nas.
Uzgred po čemu se razlikuje kineska kopija četvorke od orginala da znam za svaki slučaj jer ću morati da kupim najverovatnije polovan .

Iphone je smesan. Kada koristis telefon koji ima veliku jabuku na poledjini ljudi te gledaju kao hipstera ili jos gore pe…khm homosexualca.
A da ne pricamo o superiornosti Androida nad iOS-om. Nexus bez razmisljanja

Pa malo me brine što iPhone 3 radi brže od dvojezgarnih mašina na Androidu.

Ko ti je to rekao lagao te je, imam dvojezgrani cpu u android telefonu i nijednom nije ni zaštucao telefon, sve ide glatko. Možda je i to što je taj moj dual core cpu jači od tegre 3, ali i nijedna igra mi nije štucala, a na iphone 3G ne možeš nijednu noviju i ozbiljniju igru da igraš.

Svako ima svoj izbor, takvi argumenti nisu potrebni. Imao sam nexus 4 i nije bas tako, nema tu neke superiornost, i jedan i drugi OS isto mogu i malo se razlikuju sto se tice funkcija. Sve se svede na razgovore i SMS!

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Ja cu za sebe najverovatnije da uzmem uskoro Nexus 4. Za te pare ne vidim telefon koji moze da mu pridje. iOS nije za mene iz vise razloga. Generalno nije za ljude koji ne vole ogranicenja sistema.

Koliko je to poboljšanje pošto je sa baterjom situvacija bila očajna pre nije mogo da izdrži 8 sati ozbiljnije upotrebe ?

Malo mi je to cudno da baterija traje 8 sati?! Sta kaze kum koliko njemu traje baterija?

Trebaš vidjeti Xperia ion… Punim je 2 puta na dan… Na kraju dana 55% baterije, u jutro na 6%… Fina Nokia, mogla mi je baterija trajati sedmicu i po :frowning:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

To bas i nije tako. 4.3 ne donosi nista, toliko revolucionarno, klasicnom korisniku. Ako ovdje ima develepera ja se izvinjavam ali za “obicne smrtnike” nema bas tolikog pomaka u odnosu na 4.2.2. Ako mislite da cete osjetiti nesta pri skrolovanju - necete! Sve je isto. Mozda najveci pomak, po meni, odnosi se na implementaciju :

OpenGL ES 3.0 i BLE (Bluetooth Low Energy) - OpenGL je odlicna stvar ko preferira igre dok BLE ne znam ni sam da li ce iko primjetiti

Pored toga dobicete, na Nexus 4 a slican slucaj je i s ostalim Nexus uredjajima, malo veci broj na benchmark programima (tipa Nexus 4 1000+ na Antutu programu). Ostalih poboljsanja vrednih pomena i da nema. SVe je isto kao i na 4.2.2.

Baterija - @breb : pa ko ti to slaga? To je tolika glupost da ne znam kako da je okarakterisem! Skontaj se da nisi pomjesao :

Galaxy Nexus i Nexus 4 = velika je razlika! Em u bateriji em u najvecem “srkacu” baterije - displeju!

Galaxy Nexus je imao jako malu bateriju za svoju velicinu i ekran (1650mAh) dok Nexus 4 ima 2100mAh. Dalje, Galaxy Nexus ima super AMOLED tehnologiju unutar svog displeja koja mu daje prenaglasene boje i “pravu” crnu dok Nexus 4 ima LCD koji je vise realan i dosta manji potrosac baterije u odnosu na AMOLED ili Super AMOLED

Nexus 4 - 8h igranja samo igrica, 24h normalne upotrebe (novine, forumi, FB…), 36-48h za pozive i sms. Poboljsanje baterije (oko 20-30%) je i program iz Qualcomm-a koji je, btw, free na Play Store a to je Battery Guru - radi samo za Qualcomm chipove (postoje navodno i za Exynos ali nije official pa ne bih preporucio). Opet baterija - zavisi kakvi ste korisnici. Ako iole ista znate necete instalirati razne gluposti, paliti nepotrebne procese i servise, i paziti sta vam i u kojiem trenutku radi. Naravno i osvjetljenje igra veliku ulogu pa vi sad vidite. Za iphone ne znam, nisam ga nikad imao ali znam da ima jako dobro trajanje baterije pa sad ne bih uporedjivao

TRIM je ubedljivo najbolja funkcija koju su ubacili na androidu.
@nemesis jesu li poboljsali potrosnju i optimizaciju resursa kod aplikacija?

Sent from my iPhone using Tapatalk 2