Kupovina igara preko interneta

Kratko i jasno rečeno možeš. :wink:

Hmmm ja porucio Assassin’s Creed Brotherhood sa zavvi-ja jos 24-og, znaci 24-og je igra bila despetched i jos mi nije stigla :S

Valjda ce stici ovih dana, nista sacekacu do petka pa ako ne stigne reklamiracu pa onda nek mi salju igru ponovo ili nek vracaju pare.

Ja porucio sa Base.com 25-og, takodje mi jos nije stiglo. :hm

Ja narucio Cod 4 za base.com jos sredinom maja i nije stiglo!!!

Kontaktiraj ih preko Maila ili ih nazovi direkt,poslati ce ti zamensku ili vratiti pare kako ti budes hteo.

Da, bas kao sto ti je predator rekao. Konkretno na ovom sajtu treba da prodje 21 dan ( obicno su na srodnim sajtovima u pitanju radni dani, mada ovde to nije slucaj ili ne pise tako ), tako da ti je taj rok prosao, cimaj ih i dobices pare nazad ili ce ti ponovo poslati, desi se da se zagubi povremeno.

Non-UK Deliveries

Delivery to Non-UK destinations vary. Many European deliveries are sent via your local postal service, for example, Deutsche Post in Germany or La Poste in France, and can take only 3 or 4 days to arrive. Other destinations, such as Australia or America use different services.
For deliveries to Non-UK destinations we must wait until 21 days have passed before we can officially class your item as lost. If this is the case you must email us clearly declaring that you have not received the item. We will use this email as evidence in our claim for a lost item and you may be contacted by the delivery company in regard to this. When we receive your emailed declaration will either send you a replacement or give you a refund.
Please send us an email, to [email protected], stating your order reference number and confirming that you have never received the item as we will pursue the issue with the delivery company for compensation and your letter will be used as evidence.
We cannot refund or replace lost items destined for Non-UK addresses until 21 days have passed.

hmm ev jedno pitanje u vezi zavvi-ja
ja bih odande narucivao neke dvd-iove i mozda knjige pa me intersuje dali se naplacuje carina za to kod nas u srbiji
vec sam uzimo neke mange sa neta(iz engleske) bez carine i postarine pa me interesuje kako to ovde ide

Citajuci strucnu literaturu koja je usko vezana za Zakon odredbe u BiH naletio sam na jedan zanimljiv podatak. Ovo je slucaj u BiH i tako je navedeno u Zakonu mada mislim da je jako slican ako ne i indentican slucaj i u Srbiji :

Jedan od rijetkih ali svakako dragocjenih pomaka u regulativi je određenje WTO Komiteta za vrijednost, prema Sporazumu o primjeni člana VII GATT-a, koja je prihvaćena i od strane naših carinskih organa, da se softver za obradu podataka ne carini. To praktično znači da ako se uvozi softver elektronskim putem (uključujući i Internet), ne sprovodi se carinski postupak, jer ne postoji supstanca (predmet uvoza je virtuelan).
U slučaju da je softver vezan za nosač podataka (CD, napr.), onda se carini samo nosač podataka, a ne i softver!
Ukoliko u fakturi nije razdvojena vrijednost nosača podataka od vrijednosti softvera, gde je ta vrijednost značajno manja od vrijednosti softvera, a što je najčešći slučaj, onda carinski organi procijenjuju vrijednost nosača podataka prema podacima kojima raspolažu (vrijednost praznog nosača podataka). Kod prodaje putem Interneta stranom kupcu, svakako se radi o izvoznom poslu, sa svim reperkusijama prema carinskim propisima i propisima o PDV-u.
[I]
[/I]

Sve u svemu - opet zavisi ko je na carini i kakvi su carinici ma da je dobro znati ovakve podatke (cisto da vas ne prave budalom ako vam nadju igre u gepeku)

Nema carine uglavnom, samo se moze vrlo lako desiti da ti nasa carina mazne pakete. Evo meni vec 5,6 bluray filmova nema 25 dana, verovatno Evica odnela sinu da gleda kuci. :slight_smile:

Mislim moze da te zakaci i carina, nema tu pravila sa nasim lopovima.

Da li mogu da kupujem igrice preko Xbox live-a u srbiji ???

Moze, ima fora da uneses srpsku karticu preko zune posto na standardan marketplace nece, Zune je zapamti i kada odes da narucis prodje(ima vec unete podatke) :).
Druga varijanta je da imas poene koje mozes da kupis u XBR shopu ili da imas inostranu karticu ona naravno uvek radi i prolazi.

meni je problem to sto kada treba da addujem billing info on mi kaze da moram da ukacam adreesu grad i sve ostalo dali bi ja tu moga da ukcam neki strani grad recimo london posto oni to nesalju na kucnu adrresu nego skines sa xbox live direknto jel tako?

@nikola daj molim te onu foru napise sta si ubacivao za ZUNE ?

Ne znam, ja koristim US account i US kreditne, debitne kartice nemam problema, moja adresa je americka na account i validna je (sestrina).
Ja hocu da pomogne i rekao sam vam kako je uspelo da se uradi nesto, ti uzmi pa odkucaj podatke, ja ni ne znam formu obrazca, samo kazem uspelo je i sve je proslo.

Nema tu neke fore, samo idi na zune.net, uloguj se sa svojim gamertagom, i izaberi da uzmeš 14-day free trial zune pass. Tražiće ti da ubaciš karticu, ti ubaciš, samo stavi neku adresu i zip code koji je validan, i to bi trebalo da je to.

Hvala cika Nikola :slight_smile:

Ovi sajtovi o kojima je bilo reci Zavvi, TheHut, Sendit ali najverivatnije i ostali vise ne salju za Srbiju. Proverite svoje adrese i necete moci da stavite Srbiju, nazalost. :frowning:

Covece meni stoji srbija namestena i nista se nije promenilo, ne znam odakle ti to ? Sada sam gledao upravo!

Dopuna: izbacene je srbija sa liste, ali kome je ostalo u racunaru kod njih neka ne menja adresu oni vec imaju namestenu.

Sta tebi kaze ?

Sendit, zavvi.com nema srbije na listi…
Modtraders neam vise prlacanja direktno karticom

Zato shopto ima srbiju na listi i sve je uredu, najjeftiniji shiping 3.5 evra +igra.

Adresu i ZIP koje zemlje ?

Zezas da nema Srbije za nove korisnike ?!

haha nemas odakle vise da valjas igre :slight_smile: