LG 55B8 OLED - review

Super je to samo pazi da taj tv ne bude smesan ali stvarno smesan :smiley:

2 Likes

Ma necu ga uzeti barem jos 6m ili vise, ko zna koji ce tada biti aktuelan.
Ali onaj koji sam gledao je bio neki 50-55" gledao sam ga uz neke Samsung isto 50-60" i neke Haisense i mogu ti reci da nije ni malo smesan pored njih.
Nista ali nista bolji nije bio Samsung sem sto je duplo skuplji. A od Haisense izgleda bolje i ima dosta bolji ugao gledanja.
Poznanik preko koga i imam tako dobru cenu za njih mi je rekao da ako gledam Tesla da gledam samo modele preko 50" posto su im paneli mnogo bolji od ovih ispod kao i ostatak unutra ali prvenstveno nisu paneli iz iste fabrike kao za ove manje.

Hijackujes OLED topic sa Teslom. :smiley:

Problem sa tim jeftinim televizorima je nerviranje koje nema cenu. Pare se zaborave, kasnije zarade, sve prodje ali narednih 10 godina Tesla ce te nervirati dok obedujes. :smiley:

3 Likes

Štaš popiti!

2 Likes

Aj izvini sto trpam u ovu temu. Samo smo krenuli od toga sto me zanimalo ima li APP.
Aj nema nas milion ovde, snacicemo se, necu vise da saram.
Ma znam to oko jeftinih TV-a ali sam i naglasio da ce mi to biti bukvalno za ukras :smiley:
Da tandrce u trpezariji itd…

Znam da nisu svi pri parama i da ljudi kupuju šta je jeftinije i dostupnije, ali iz iskustva mogu reći da je to pogrešna stvar. Ima ona stara poslovica, koja se toliko puta pokazala tačnom, da je se makismalno pridržavam - nisam toliko bogat, da bi kupovao jeftine stvari.

U slučaju TV koji su od manje poznatih proizvodjača, ovo je u velikoj većini slučajeva tačno. Video sam na pra mesta Tesla TV i slične marke. Takodje sam ih i koristio par dana. Većinom su to bili TV manjih dimenzija do 40" i stavljeni po hotelima. Sliku neću komentarisati, jer to zavisi od panela. Ono što bi iskomentarisao, je iskustvo u korišćenju, a ono je očajno. Prvo spori su do ludila, promena kanala traje dugo, ako imate sreću pa prikačite neki box, koji je brži, onda ovo i ne bude strašno. Druga stvar prelazi sa izlaza na izlaz su isto spori, a o naprednim funkcijama ili pokušajima da se nešto reprodukuje sa USB-a, bolje i zaboraviti. To traje i traje i traje i traje i shvatili ste. Prodje te želja za korišćenjem. Zvuk je očajan, tako da eto još jednog minusa.

Sve u svemu, postoji valjani razlog, zašto su renomirani proizvodjači skuplji. Kod tehnike se zna, u velikoj većini slučajeva, ako je nešto skuplje, onda definitivno postoji razlog za to i sigurno će biti daleko kvalitetnije.

Nisam koristio 50" i veće televizore manje poznatih proizvodjača, tako da tu se možda situacija poboljšava i nadam se da je tako, jer ovo na manjim dijagonalama je očaj. Izbo bi se drveneom kašikom da moram tako nešto da koristim duže vremena.

LG je definitivno po meni najkvalitetnij od proizvodjača, kada su u pitanju TV proizvodjači iz nekog srednjeg/višeg segmenta. Dobije se najviše za najmanje para. Svi ostali su ili skuplji ili manje kvalitetni, odnosno kod LG-ja je najbolji odnos cena-dobijeno. Tako da je koleza/drug @padawan napravio dobar izbor :slight_smile:

Ostaje opet zlatno pravilo, ako se može, prvo testiraj uredjaj pre kupovine. Jer samo tako možeš znati barem delimično pouzdano, da li ti odgovara ili ne.

1 Like

JBG ja sam zapoceo glupost…
Aj moram :smiley:
Pa gledao sam i testirao. I ama ni malo nije bio bolji moj samsung od 60+din a o zvuku sam pisao nasiroko i daleko koliko je ocajan.
A juce je neko pominjao isto da je kupio Sony od 1000e i isto djubre zvuk.
Tako da nije to sto je nekad bilo.
Kao sto nije ni BMW sto je bio tako i ovo, razlike nisu vise tolike, svi koriste istu tehnologiju samo je pitanje kako.

@marko_gts salim se za hijack vise je bilo zbog kontrasta sa teslom :smiley:

Ja danas uzeo i X, tako da tek sada uzivanje moze da pocne, makar cu sledecih godinu i po da se igram ko covek dok ne izadje Skarlet.

Zvuk je odlican na B i C OLED-ima, ali nista bez soundbara i to je ono minimum. Kod @Zoorulee je soundbar i vec on izuva, mogu misliti tek neki kvalitetniji sistem sa pojacalom. Proizvodjaci su toga svesni i zbog toga ne ugradjuju vrhunska audiofilska resenja u TV cak i od 1000e. 95% cene ode na sto kvalitetniju sliku. A ni 1000e nije sto je nekad bilo, toliko je danas postolje za Apple displej.

2 Likes

Ako zivite u Americi, mozete da dobijete Akirisov 55" nano cell LG za 500$. :frowning:

1 Like

@padawan ovo moje čudo je Sony HT-RT3, u pitanju je 5.1 sistem sa woofer-om. Nazivno 600w, ali nije ni približno toliko, meni je bilo bitno da daje okružavajući zvuk, a da nije preterano skup. Mene je kostao oko 200e, verovatno je sada i jeftiniji. Topla preporuka, igre i filmovi su sjajni sa zvukom, muzika isto, a čak i običan TV program bude u okružavajućem zvuku.

1 Like

Alal vera za recenziju!

Naturalisticki detalji i suptilna ozlojedjenost nekoga ko je dosegao vrh zivotnog brda i sad polako krece nizbrdo su mi drzali paznju do kraja, iako me tema u sustini uopste ne zanima… :smiley: :smiley:

Salu na stranu, ne znam dal bih dao 1000e da mi crna bude zaista crna. Mada opet, siguran sam da se puno ljudi krsti na to sto imam 2 vr uredjaja. Video sam 4k u akciji u studiju, neko igrao Halo 5 – stvarno je ostra slika i bilo bi lepo imati tako nesto, al za te pare nisam ciljna publika.

Nego, jel to igras Days Gone? Baci neke utiske u Days Gone threadu. Jos polako guram kroz igru. Ko sto ljudi rekose, prica se zahuktava i sve je zanimljivije, al moglo je sve to malo brze da se krece.

. . . . . . . .

Potpisujem sta @Zoorulee kaze, vise puta sam se opekao kupivsi jeftino misleci da cu tako ustedeti neki dinar. Narocito otkako sam dosao u Kanadu, ovde su jeftine stvari zaista neverovatno loseg kvaliteta. Sad sam vec naucio da ako hocu da mi bilo sta potraje vise od godinu dana, moram da odresim kesu.

Paradoksalno, izuzetak ovom pravilu su Dollarame, koje imaju neverovatan opseg proizvoda za 5$ ili manje. Udjes i nakupujes gomilu sitnih potrepstina za ispod 20$, koje bi te u nekoj obicnoj prodavnici kostale 2-3 puta toliko.

2 Likes

Ali Dollarama :joy:

3 Likes

Slabo. Poslednjih mesec-dva besomucno sam grindao Fifu, ovih dana samo testiram OLED, a sada i Xbox One X.

Poceo Prey i Shadow of Tomb Raider iz gamepass ponude, ne znam koju cu pre. TR je more of the same, ali izgleda prelepo u 4K sa HDR-om (danas sam imao bliski susret sa jaguarima) dok mi je Prey otkrovenje. Poceo i Metro Exodus, naginjem ka tome da batalim.

Od svog tog izobilja, Days Gone je bilo vise anegdotalno spominjanje u ovom topicu i ne znam kada cu mu se vratiti.

2 Likes

Ne secam se da sam ikada procitao ovoliko pozitivan review za TV.

http://4k.com/tv/lg-b8-4k-uhd-hdr-oled-tv-review-oled55b8pua-oled65b8pua/

Jedina mana koju bih istakao i iz subjektivnog utiska je ne tako jak peak brightness za HDR, efekat je zaista suptilan i moooozda bi vredelo razmisliti od C8 samo zbog ovoga jer kazu da je nekoliko stotina nita svetliji, sto je znacajno. Ostalo je, malo je reci, savrsenstvo displej tehnologije 2018 godine. U dopuni review-a kazu cak i da je manje vise potpuno otklonjen burn in problem, tako da je ovo definitivno momenat za kupovinu OLED-a koji smo bas dugo cekali. Nikakav quantum dot ili nano cell ne mogu da pridju OLED-u sa beskonacnim kontrastom, dimovanju na nivou piksela, 120hz nativnim displejem… Maestralan TV i za HDR gaming i za filmofile sto je opet retka kombinacija. Sta reci sem da odresite tih 1000e i zaboravite da su ikada postojali a TV ce vas svaki dan podsecati na to gde se trenutno nalazimo na tehnoloskoj lestvici.

Jos nesto, obozavam Web OS. Sve je na dohvat tastera, magic remote deluje za generaciju naprednije od ostalih, savrseno preciznim glasovnim komandama mozete da prebacujete inpute, itd.

2 Likes

Za sada ne planiram kupovinu, ali mi je baš drago da ima kvalitetnih TV-a za ok cenu.
Čak je i većina kablovskih kanala (bar oni koje ja gledam) sada HD, pretpostavljam da je super slika?

Preko čega gledaš 4K sadržaj?

Nisam uspeo da aktiviram EON app za smart TV, dok ne potpišem novi ugovor, jedino se tako može aktivirati u okviru novog EON paketa. SBB risiver ne želim ni da priključujem, toliko je užasano spor i zahteva poseban daljinski.

Da budem iskren pored sportskih kanala, u ovako izobilju sadržaja, ne vidim neku svrhu TV kanala u domaćoj ponudi. Imam HBO Go, Netflix 4K premium paketu i Amazon prime preko smart appa, Amazon i Netflix izgledaju odlično, mislim da HBO još ne strimuje u 4K, ili to radi u nekom niskom bitrate-u. U suštini bih mogao da aktiviram sve te aplikacije i preko konzola, što je super za one koji nemaju smart TV, ili je jako loš smart TV OS, oslobađa te potrebe da koristis neki android box/apple tv. Meni je najpraktičnije da se pozovu na jedan pritisak tastera na Magic Remote-u tako da ih gledam “direktno preko TV-a”.

Naravno puštao sam i razne showcase video snimke preko youtube-a (opet, preko TV appa) koji izgledaju perfektno (i takođe, da dodam, Akiris je bio u pravu da nema učitavanja i seckanja 4K videa kada se gleda na 4K displeju, dok iz nekog razloga ne rade baš dobro na 1080p).

Probao sam malo i screenshare opciju sa mobilnog telefona na TV, takođe radi perfektno.

Ukratko, imaš mali milion opcija da gledaš 4K sadržaje, pa biraj šta ti je najlakše.

1 Like

Hbo je za sada u 1080p. In general. Cak ni Got nije sniman u 4k

1 Like

Meni je to neshvatljivo za jedan tako krupan biznis, s obzirom na to da Netflix strimuje vec 1000 godina u 4K, nije vise big deal. Spominjali su neke probleme sa serverima, moguci bankrot… sve je to jako, jako cudno s obzirom na to da su striming platforme u velikoj ekspanziji.

Amazon prime je interesantan, 3$ narednih 6 meseci imate promociju. Od dobrih serija imate za pocetak Good Omes i American Gods, ima svasta jos, ali je za 5 klasa iza Netflixa ipak. Hbo je negde tu izmedju… za nase trziste je mozda najzanimljiviji jer je u Play paketima Telenora.

1 Like

Jesi uzeo Amazon prime direkt kod njih?
Inace kod nas je osakacen Netflix zbog autorskih prava.

Uplatio sam Video Prime.

Da, direkt naravno.

Super je Netflix kod nas, ne verujem ni da bi gledao ove manje popularne sadržaje, sve najbolje imaš. Jedino što ga naši ljudi ne vole jer nema prevoda na srpski…